Mapa

Tanie loty do Pragi

Ahoj! W Pradze o czeski błąd nietrudno. Czesi miewają napady (to znaczy, że właśnie coś wymyślili), podróżują w trupie (część samolotu), lubują się w czerstwym chlebie (świeżutkich bochenkach), a co gorsza na ulicach możemy paść ofiarą niecnych podwodników, czyli oszustów. Na szczęście poza pułapkami językowymi czeka tu na nas piękne miasto pełne niezapomnianych wrażeń.

Czego nie można przegapić

Naprawdę trudno jest zdecydować, czy bardziej urokliwa jest Praga prawo- czy lewobrzeżna. Na prawym brzegu Wełtawy znajduje się Stare Miasto i jego wspaniały ratusz. Tuż obok, Nowe Miasto, Muzeum Narodowe i Teatr Narodowy oraz Plac Wacława. Niedaleko ulokowany jest Josefov, dawna żydowska dzielnica. Tu urodził się Franz Kafka, autor słynnego „Procesu”, tutaj też znajdziemy 6 synagog, Ratusz Żydowski oraz Stary Cmentarz, najstarszy tego typu obiekt w Europie.

Lewy brzeg to przede wszystkim słynna dzielnica Hradczany oraz lubiana przez Mozarta - Mala Strana. Nad miastem góruje największy w Europie hradczański Zamek Praski, a w nim Bazylika Św. Jerzego, Katedra pw. św. Wita, św. Wacława i Św. Wojciecha oraz najsłynniejsza w Pradze Złota Uliczka. Pełna małych domków o kolorowych elewacjach, małych drzwiczek i okienek, miejsce magiczne, gdzie – podobno – na jedno z okien nigdy nie padają promienie słoneczne.

Obydwa brzegi łączy urokliwy Most Karola. W dobry nastrój wprawią nas uliczni grajkowie, kataryniarze i artyści. Na balustradach znajduje się 30 rzeźb oraz wiele płaskorzeźb, z których jedna przynosi szczególne szczęście. Potarcie psa zapewnia dozgonną wierność partnera, a potarcie postaci Jana Nepomucena – powrót do Pragi.

Oczami mieszkańca

Ściana Johna Lennona to miejsce niezwykłe. To tutaj, od lat 80-tych ubiegłego wieku mieszkańcy miasta wyrażali swój sprzeciw przeciwko panującemu reżimowi. Ścianę pokryło graffiti, fragmenty tekstów piosenek The Beatles oraz… skargi mieszkańców. Wielokrotnie zamalowywana, nieustannie pokrywała się nowymi malunkami. Co prawda oryginalnej rzeźby Lennona dziś już tu nie ma, ale i tak warto zobaczyć ten symbol wolności, tak ważny dla Prażan.

Warto wiedzieć, że…

* Wiele polskich słów oznacza w Czechach coś zupełnie innego. I tak „zachód” to toaleta, „pachnieć” to cuchnąć, a „jahody” to truskawki.

* W Pradze nie powinniśmy używać słów „szukać” oraz „merdać”, to przekleństwa.

* Miasto posiada własną Wenecję. Znajdziemy ją bez trudu na wyspie Kampa, gdzie

domy zanurzone są w wodzie.

Lotniska

Praga posiada jedno lotnisko - port lotniczy Praga im. Václava Havla, położony kilkanaście kilometrów od centrum miasta, na jego północno-zachodnim krańcu.

Znajdź tanie loty do Pragi z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Pragi. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Pradze? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Praga

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Praga: Praga.
SkyUp Airlines, Transavia France, Oman Air, transavia, Norwegian, BA Cityflyer, Azerbaijan Airlines i germanwings latają do: Praga bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Praga, to Luty.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.