Mapa

Tanie loty do Poznania

W Poznaniu nie ma co garować (czyli spać). Warto natomiast w mantlu (czyli płaszczu), albo samych porach (czyli spodniach) wmieszać się w wiarę (czyli tłum) i ruszyć na girach (czyli nogach), albo bimbą (czyli tramwajem) w miasto. Bo Poznań, nie tylko przez swoje słówka, którymi bawi przyjezdnych, lubi podkreślać swoją „inność”. Mówi się o nim, że pod względem obyczajów i urbanistyki to najbardziej niemieckie z polskich miast. Paradoks polega na tym, że mowa o pierwszej rzeczywistej, a nie tylko papierowej, stolicy Polski i mieście, którego nazwa pada w państwowym hymnie.

Tego nie można przegapić

Według wielu rankingów Poznań to najlepsze w Polsce miejsce do życia. Pod względem atrakcyjności dla inwestycji ustępuje tylko Warszawie. Ale pomimo dynamicznego rozwoju ekonomicznego, miasto nie zaniedbuje swojej historii.

Poznańskie Stare Miasto jest jednym z najlepiej zachowanych w kraju. Co ważne, wśród mieszkańców nie ma ono statusu „skansenu dla turystów”, jak bywa w innych miastach, ale żywego miejsca spotkań i zabawy. Jego kluczowym punktem, do którego ciągną turyści, jest Ratusz i jego Sala Renesansowa. Ale to dwa poznańskie koziołki, spoglądające na siebie z wieży, wzbudzają i tak największą ciekawość przyjezdnych.

Nazwa może sugerować, że Stare Miasto jest najstarszą częścią miasta. Ale to nieprawda. Najdłuższą metryką może pochwalić się średniowieczny Ostrów Tumski, jedyna pozostała z licznych kiedyś w mieście wysp na Warcie. Na wschód od niego znajduje się równie stara Śródka. Z kolei najmłodszą zabytkową dzielnicą miasta jest dzielnica Cesarska, zbudowana wokół Zamku. Dziś znajduje się tutaj jeden z większych w kraju ośrodków kultury.

Obrazu zabytkowego Poznania dopełniają liczne kościoły i secesyjne kamienice. A kto zmęczy się ich monumentalnością może poznać wielkomiejską twarz stolicy Wielkopolski. Idąc ulicą Półwiejską, głównym deptakiem prowadzącym na Stare Miasto, wpadniemy na Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar. W 2008 roku został on uznany przez Międzynarodową Radę Centrów Handlowych (ICSC) za „najlepsze centrum handlowe na świecie”.

Oczami mieszkańca

Poznań pretenduje do miana polskiej stolicy piwowarów. W Wielkopolsce co roku powstają nowe lokalne browary, które szczycą się ważeniem piwa tradycyjnymi metodami. Poznańskie bary prześcigają się w tym, by w swojej ofercie mieć jak najwięcej unikatowych efektów tego „domowego ważenia”. Dzięki temu, zwłaszcza w okolicach Starego Miasta, można tu

skosztować naprawdę bardzo dobrego piwa.

Poznań ma opinię miasta przywiązującego dużą uwagę do promocji miejskiej rekreacji i przyjaznego rowerzystom, co w Polsce nie jest przecież takie oczywiste. Głównym węzłem szlaków rowerowych (a zimą także narciarskich) jest Malta. Ale kompleks sportowo-rekreacyjny nad tamtejszym jeziorem spełnia dużo więcej ról. To tutaj, od wczesnej wiosny do późnej jesieni, odpoczywają poznaniacy. Jest co robić: od gry w bule, przez pływanie kajakiem, po jazdę przez cały rok na nartach i sankach.

Nad Jeziorem Maltańskim często można natknąć się też na różnego rodzaju plenerowe pokazy i performance’y. Tradycja teatralna w Poznaniu jest bardzo silna. To tutaj do dzisiaj działa jeden z najodważniejszych w czasach PRL-u i chyba najważniejszy teatr alternatywny w Polsce – Teatr Ósmego Dnia.

Czy wiesz, że...

* Poznań uznawany jest przez wielu historyków za kolebkę narodzin państwa polskiego. To w tutejszej katedrze spoczywają ciała pierwszych władców kraju – Mieszka I i Bolesława Chrobrego.

* miasto jest gospodarzem Międzynarodowych Targów Poznańskich, które są jedną z najstarszych imprez wystawienniczych w Europie a pod względem wielkości wyprzedza je w tej części kontynentu tylko Brno.

* rozpoznawalnym symbolem Poznania stały się też dwa koziołki, które od ponad stu lat, w samo południe, 12 razy trykają się przy dźwiękach miejskiego hejnału.

* w Poznaniu na przełomie czerwca i lipca odbywa się jeden z najważniejszych w tej części Europy festiwali teatralnych, muzycznych i tanecznych. Nazwę zawdzięcza Jezioru Maltańskiemu, nad którym odbywa się część wydarzeń artystycznych. Na festiwal ściągają tysiące widzów a w tym czasie całe miasto zmienia się… nie do poznania.

Lotniska

W Poznaniu znajduje się jedno lotnisko: port lotniczy Poznań-Ławica (POZ) leży zaledwie 7 km od samego centrum miasta.

Znajdź tanie loty do Poznania z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Poznania. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Poznaniu? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Poznań

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Poznań: Poznań.
Singapore Airlines, Norwegian Air International, Norwegian Air Sweden, Norwegian, Croatia Airlines, Corendon Airlines, Lufthansa CityLine i Lufthansa latają do: Poznań bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Poznań, to Luty.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.