Mapa

Tanie loty do Nantes

W XVI wieku tolerancyjny i postępowy ze słynnym edyktem wolności religijnej, w XVIII i XIX największy port we Francji. Po przeniesieniu centrum przemysłu stoczniowego do Saint-Nazaire, Nantes wyrosło na kwitnące centrum kultury i miasto studentów. I wielokrotnie zostało uznawane najprzyjemniejszym miastem Francji.

Tego nie można przegapić

Nantes to portowe miasto położone nad Loarą i historyczna stolica Bretanii. Jedną z jego największych atrakcji jest Château des ducs de Bretagne, czyli Zamek Książąt Bretanii. Historyczna siedziba władców dziś służy jako multimedialne muzeum miasta Nantes. Dzięki nowoczesnym sposobom prezentacji dawnych rycin i dokumentów, można przenieść się do średniowiecza, poznać historię handlu niewolnikami i dowiedzieć się, jak Nantes rozwijało się na przestrzeni wieków.

Innym fascynującym miejscem w Nantes jest muzeum poświęcone chyba najwybitniejszemu obywatelowi miasta – Juliuszowi Verne. Jeden z protoplastów fantastyki naukowej i pisarz rozpalający wyobraźnię dzieci i dorosłych studiował w Paryżu i wiele podróżował po Europie, ale jego dom był właśnie w Nantes. Wiele elementów jego literackiego świata było inspirowanych opowieściami przynoszonymi przez rybaków i ludzi morza, zasłyszanych w porcie. Muzeum w dużej mierze odzwierciedla magię książek Verne, a jego odwiedzenie jest samo w sobie małą przygodą. Wystawa prezentująca pierwsze wydania książek i przedmiotów należących do pisarza jest interaktywna i przyjazna dzieciom.

Muzeum w podobnym bajkowo-futurystycznym klimacie to Les Machines de l'Île de Nantes. Juliusz Verne byłby z niego dumny, bo znajdujące się w nim eksponaty są jakby wyciągnięte z jego powieści. Dumą muzeum jest ważący 45 ton maszyna-słoń maharadży, w którego brzuchu ukryty jest... salonik. Można tu spotkać też inne stwory, takie jakie jak krewetki-giganty, albo szaleć na Karuzeli Podwodnego Świata.

Oczami mieszkańca

Nantes jest miastem przyjaznym ludziom, o czym może świadczyć na przykład fakt, że jego centrum jest prawie w całości przystosowane dla pieszych. Warto wybrać się na spacer jego ulicami, pooglądać wystawy sklepowe na Crébillon, albo udać się do zabytkowej dzielnicy Bouffay, chociażby po to, żeby zobaczyć piękna architekturę słynnego „Domu Aptekarza”, albo hotelu Saint-Aignan. Mieszkańców najłatwiej tu spotkać schodząc z głównej ulicy do małych ukrytych placyków. Dać się pomylić z rodowitym mieszkańcem Nantes można w pięknej XIX-wiecznej galerii handlowej Passage Pommeraye, albo siadając gdzieś wśród eleganckich starszych Francuzek w kultowym Brasserie la Cigale. Udekorowana mozaikami i ornamentami w stylu Art déco stara browarnia uznawana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie. Na spektakl taneczny, bądź teatralny, dysputę filozoficzną albo kąpiel w tureckim hammamie warto wybrać się do dawnej fabryki ciasteczek Lu, przekształconej w centrum kultury.

Czy wiesz, że...

* w XIX-wiecznym ogrodzie Jardin des Plantes w Nantes znajduje się stare drzewo magnolii; mówi się, że ma ponad dwieście lat

* Nantes jest domem jednej z najlepszych orkiestr symfonicznych we Francji, występującej w Théâtre Graslin

* to właśnie tutaj powstał rewolucyjny akt prawny – Edykt nantejski; wydany przez Henryka IV Burbona wprowadzał wolność wyznania i przyczynił się do zakończenia wojen religijnych we Francji. Niestety w 1685 roku jego wnuk Ludwik XIV odwołał edykt i zmusił kilkaset tysięcy francuskich protestantów do emigracji

Lotniska

Port lotniczy Nantes (NTE) jest położony 8 kilometrów od centrum miasta.

Znajdź tanie loty do Nantes z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Nantes. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Nantes? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Nantes

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.