Mapa

Tanie loty do Nowego Orleanu

Muzyka i voodoo. Tak w skrócie opisać można Nowy Orlean, zwany najbardziej europejskim z amerykańskich miast. Tu co krok spotkać można utalentowanych muzyków, a przepełnione jazzem powietrze otacza nas od pierwszych chwil obecności w mieście. Tu królem Zulusów – potomków ciemnoskórych mieszkańców miasta – został wiele lat temu słynny Louis Armstrong, na którego cześć nazwano nawet tutejsze lotnisko. Podobno mawia się tutaj, że „jedyną rzeczą, którą Nowoorleańczycy biorą na poważnie, jest zabawa”. Warto się o tym przekonać.

Tego nie można przegapić

Nowy Orlean doświadczył wielu trudnych historycznie momentów, jednak pomimo tego jest miastem kolorowym, radosnym, rozbrzmiewającym muzyką na każdym kroku. Tu kosztując mięsa aligatora lub też słynnej jambalaya, czyli kiełbasy podawanej z ryżem, możemy chłonąć dźwięki miasta. Tu powstał jazz!

Niesamowity klimat miasta oraz wszechobecny kult voodoo zyskał nawet uznanie wytwórni Disneya, która postanowiła osadzić tu akcję jednego ze swoich kasowych hitów „Księżniczka i Żaba”. Bohaterowie bajki w rytm charakterystycznej muzyki przemierzają ulice Nowego Orleanu, by odnaleźć kapłankę voodoo i poprosić ją o zdjęcie z nich zaklęcia. Magia!

Najlepszym sposobem poznania miasta jest spacer jego ulicami. W ten sposób możemy przyjrzeć i poczuć jak się tu żyje. Porozmawiajmy z niezwykle uprzejmymi mieszkańcami, poszukajmy śladów przeszłości i… cieszmy się unikatową architekturą.

Za najciekawsze miejsce uchodzi French Quarters, czyli Francuska Dzielnica. Budynki otaczające plac posiadają charakterystyczne żelazne balkony. W rzeczy samej, większość budowli wcale nie jest francuska. Po pożarze miasta w 1794 miasto znajdowało się pod hiszpańskim panowaniem, dlatego też zniszczone budynki odbudowano zgodnie z hiszpańskimi trendami architektonicznymi.

Jeśli miasto odwiedzimy w karnawale, koniecznie weźmy udział w Mardi Gras, czyli festiwalu, który swą nazwę zaczerpnął od „tłustego wtorku”. Każda z dzielnic przygotowuje swoją reprezentację na to kolorowe i pełne życia wydarzenie. Niezwykle charakterystyczne są tu tak zwane „throws”, czyli podarki wręczane najczęściej pięknym dziewczynom. Mają one formę koralików, chociaż zdarza się również, że w tłum rzucane są pomalowane na złoto orzechy. Uwaga na głowę!

Okiem mieszkańca

Nowy Orlean to miasto wyjątkowe – jest jedynym w Stanach Zjednoczonych, w którym można zupełnie bezkarnie pić alkohol na ulicy. Co ciekawe, jeśli zamówimy drinka w barze, a brak czasu uniemożliwi nam dokończenie go, możemy poprosić obsługę o przelanie go do plastikowego kubeczka z którym spokojnie możemy wyjść na ulice miasta.

Czy wiesz, że…

* Miasto dotkliwie ucierpiało i stało się jedną z największych ofiar huraganu Katrina, który nawiedził je w 2005. Był to jeden z najbardziej morderczych huraganów w historii Stanów Zjednoczonych.

* Na północnym krańcu miasta znajduje się jezioro Pontchartrain, na którym już z oddali zobaczyć można Lake Pontchartrain Causeway, jeden z najdłuższych mostów świata, mierzący ponad 38 kilometrów.

Lotniska

Miasto posiada jedno lotnisko – Międzynarodowy Port Lotniczy im. Louisa Armstronga. Oddalone jest od jego centrum o około 20 kilometrów.

Znajdź tanie loty do Nowego Orleanu z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży.

Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Nowego Orleanu. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Nowym Orleanie? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: New Orleans Louis Armstrong

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Nowy Orlean: New Orleans Louis Armstrong i New Orleans Lakefront.
Delta, Gulf Air, KLM, Singapore Airlines, Air New Zealand, Copa, SAS i Condor latają do: New Orleans Louis Armstrong bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: New Orleans Louis Armstrong, to Luty.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.