Mapa

Tanie loty do Melbourne

Australijskie Melbourne, jedno z największych miast kontynentu, posiada wiele wspólnego z Londynem i Wielką Brytanią. Zwane kiedyś Wspaniałym Melbourne (Marvellous Melbourne), posiada największą na świecie – poza Londynem - ilość budowli ery wiktoriańskiej. To z czego słynie obecnie to jednak nie architektura, ale rozgrywany tu rokrocznie prestiżowy Australian Open, w którym w szranki stają najlepsi tenisiści świata.

Tego nie można przegapić

Wizytę w mieście proponujemy rozpocząć nie od sportowej rywalizacji, a od zwiedzenia wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Royal Exhibition Building, czyli Budynku Wystawy Królewskiej. Budynek, wraz z otaczającymi go ogrodami Carlton, to jeden z najbardziej charakterystycznych oraz największych elementów kolekcji ogromnego Muzeum Wiktorii. Tu zainaugurowano istnienie niepodległego kraju, otwierając w roku 1901 pierwszy parlament Australii. Swój kształt zawdzięcza on architektowi Josephowi Reedowi, a kształt kopuły – katedrze z włoskiej Florencji.

By spojrzeć na to ciekawe miasto odrobinę z góry, wybierz się do Rialto Towers, jednych z najwyższych budynków kraju. Taras widokowy z którego rozpościera się panoramiczny widok znajduje się na wysokości 237 metrów, na 55. piętrze wieżowca.

Stąd dostrzeżemy kolejny punkt naszej wycieczki – Melbourne Park, znany kiedyś jako Narodowe Centrum Tenisowe przy Parku Flinders. Melbourne Park to słusznych rozmiarów kompleks sportowy, w którym rozgrywany jest słynny tenisowy Australian Open. Poza tenisem, odbywają się tu zawody kolarskie, łyżwiarskie czy pływackie. Możemy tu spróbować swych sił na jednym z ponad 20 kortów, wziąć udział w ciekawym koncercie lub przypatrzeć się tanecznemu Festiwalowi Dwóch Plemion.

Dzień warto zakończyć w iście filmowej scenografii, w oddalonej o około 60 kilometrów od Melbourne wulkanicznej formacji skalnej – Wisząca Skała. Czy pamiętasz przebój kinowy „Piknik pod Wiszącą Skałą?”, to właśnie tutaj rozgrywały się jego sceny. Sama formacja osiąga wysokość 718 m n.p.m. W jej okolicy możemy urządzić sobie piknik oraz odwiedzić urokliwe niewielkie muzeum.

Okiem mieszkańca

Melbourne to miasto w którym dobrze się żyje. Świadczy o tym trzykrotna wygrana w plebiscycie magazynu „The Economist” na najlepsze miasto do życia na świecie. Mieszkańcom Australii można zazdrościć, w pierwszej dziesiątce rankingu znalazły się aż 4 miasta z tego kontynentu. Również OECD

(Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) ogłosiła, że Australia to kontynent w którym nie tylko żyje się najlepiej, ale i pracuje. Gratulacje!

Czy wiesz, że…

* W 1956 roku Melbourne było gospodarzem igrzysk olimpijskich, pierwszym na półkuli południowej.

* Historycznie rzecz ujmując było również drugim największym miastem Imperium Brytyjskiego.

* Warto udać się w kierunku północno-zachodnim do oddalonego o 100 kilometrów miasteczka Ballarat. Znajdziemy tu skansen prezentujący miasto z okresu połowy XIX wieku, kiedy stanowiło centrum australijskiej gorączki złota.

Lotniska

Miasto posiada jedno lotnisko – port lotniczy Melbourne, zwany również lotniskiem Tullamarine. Jest ono oddalone od centrum miasta o około 22 kilometry. W swojej historii otrzymało nagrody za doskonałą obsługę oraz ofertę usług turystycznych.

Znajdź tanie loty do Melbourne z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży.

Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Melbourne. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Melbourne? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Melbourne

Często zadawane pytania

Są 3 lotniska w mieście Melbourne: Melbourne Tullamarine, Avalon i Melbourne Essendon.
Gulf Air, Oman Air, Bangkok Airways, Scoot, Tigerair Australia, Tianjin Airlines, Thai Airways i Garuda Indonesia latają do: Melbourne bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Melbourne, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.