Mapa

Tanie loty do Lwowa

Lwów, Leopolis, Lemberg, albo „Mały ukraiński Paryż”. Porównywany do Krakowa i Pragi pod względem urody, ale w przeciwieństwie do tych miast, wciąż nieodkryty i niewinnie autentyczny. Pikanterii dodaje mu nieoczywisty i nieprzewidywalny charakter oraz przewrotny humor mieszkańców.

Tego nie można przegapić

Domeną Lwowa była zawsze jego wielokulturowość. Przed Drugą Wojną Światową w harmonii żyli tutaj Polacy, Ukraińcy, Rosjanie, Żydzi, Ormianie, Czesi i Niemcy. Różnorodność grup etnicznych i religijnych odcisnęła swoje fascynujące piętno na lwowskiej architekturze. Można tu więc podziwiać katedry ormiańskie, cerkwie i kościoły greko – i rzymskokatolickie oraz budowle z przeróżnym rodowodem architektonicznym: od rokoko po gotyk. Można to najlepiej zaobserwować podczas spaceru po starówce, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Miasto można też podziwiać z perspektywy ptaka, pod warunkiem, że wespniemy się na 130-metrowe wzgórze zamkowe. Znajdujący się tam tak zwany Wysoki Zamek został wzniesiony w XIV wieku przez polskiego króla Kazimierza III Wielkiego w miejscu zburzonego przez Tatarów drewnianego grodu władcy Rusi, Daniela Halickiego.

Wspinać się, ale już trochę niżej (408 schodków) można też na wieżę klasycystycznego ratusza przy rynku głównym. Na jego szczycie znajduje się wzorowany na wiedeńskim gigantyczny zegar miejski. Dla Polaków miejscem szczególnym we Lwowie jest znany jako Cmentarz Orląt, wydzielony fragment nekropolii łyczakowskiej. Spoczywają tam młodzi mieszkańcy Lwowa, którzy ochotniczo bronili go podczas wojny ukraińsko-polskiej.

Oczami mieszkańca

Jednym z ulubionych przez mieszkańców miejsc we Lwowie jest Aleja Wolności (Prospekt Swobody). To tutaj odbywają się ważne wydarzenia państwowe, ale i toczy się codzienne życie: starsi panowie grają w karty, młodzi ludzie przesiadują w modnych kawiarniach. Dwa razy do roku rozbijają się tutaj stoiska targu świątecznego. W Alei Wolności jest też położona Lwowska Opera. Pierwszy spektakl zaprezentowano tam w roku 1900, a podczas gali otwarcia obecni byli Henryk Sienkiewicz i Ignacy Paderewski. Czy to będzie balet, czy operetka, warto pokusić się na bilet na przynajmniej jeden punkt z repertuaru, żeby przeżyć artystyczny wieczór w stylu dawnego Lwowa.

A teraz niespodzianka we lwowskim stylu. Pod deskami sceny, na której goście opery w uniesieniu oglądają Traviatę płynie podziemna rzeka. Dawniej Pełtew pełniła rolę obronną miasta: rozlewiska i bagna tworzyły naturalna miejską fosę. Po jakimś czasie rzeka zaczęła wydzielać niemożliwą do zniesienia woń, w wyniku czego w XVII wieku król Zygmunta III przeprowadził się z Niskiego Zamku do Kamienicy Królewskiej, gdzie zapach nie docierał. Pod koniec XIX wieku nerwy puściły i władzom miasta, które zdecydowały zasklepić miejski odcinek rzeki. Podobno we Lwowie można czasem trafić na wejścia prowadzące do podziemnej rzeki Pełtw.

Czy wiesz, że...

* Lwów jest chyba jedynym miastem na świecie, w którym osoby bezdomne wydają swoją własną gazetę; mimo że osoby żyjące na lwowskich ulicach mają różne historie i mówią różnymi językami, wszystkie czytają ProstoNeba

* Lwów to duma Ukrainy; ponad połowa wszystkich znajdujących się w tym kraju zabytków mieści się właśnie tam

* mieszkańcy Lwowa mają swój własny język; gwara lwowska jest regionalną odmianą języka polskiego często myloną z tak zwanym bałakiem – bardzo do niej zbliżoną gwarą uliczną

Lotniska

We Lwowie znajduje się międzynarodowy port lotniczy imienia Daniela Halickiego (LWO).

Znajdź tanie loty do Lwowa z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Lwowa. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu we Lwowie? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Lwów

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Lwów: Lwów.
JONIKA Airlines, Ellinair, SkyUp Airlines, airBaltic, KLM, Singapore Airlines, TAP Air Portugal i Pegasus Airlines latają do: Lwów bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Lwów, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.