Mapa

Tanie loty na Gran Canaria

Jedna z głównych wysp kanaryjskich, obok Teneryfy i Fuertaventury, Gran Canaria wielu kojarzy się przede wszystkim z wycieczkami All Inclusive i tłumami turystów. Ale z ponad osiemdziesięciu plaż znajdujących się na wyspie, przyjezdni wybierają najczęściej... tylko dwie najbardziej znane. Gran Canaria jest wyspą, na której podjęcie trudu zejścia z ubitych ścieżek zwróci się z nawiązką.

Tego nie można przegapić

Gran Canaria to okrągła wyspa z takim bogactwem przyrodniczym i różnorodnością geograficzną, że czasem się o niej mówi „mały kontynent”. Jej dwie główne części to starsza, poprzedzielana wąwozami Tamarán na południowym zachodzie i położona na północnym wschodzie Neocanaria, w której znajduje się stolica wyspy Las Palmas de Gran Canaria. Przyjezdnych przyciągają na Kanary głównie piękna przyroda, klimat i boskie plaże, ale Las Palmas również ma sporo do zaoferowania. W historycznej dzielnicy Vegueta znajduje się Katedra Świętej Anny z wewnętrznymi filarami imitującymi palmy, czy dom, w którym miał się zatrzymać Krzysztof Kolumb w drodze z Hiszpanii przez Atlantyk. Sercem miasta jest czterokilometrowa plaża Las Canteras.

Ale to nie dla tej plaży przyjeżdża tu co roku dwa miliony turystów. Do kultowych miejsc na wyspie należy przede wszystkim Maspalomas – bajkowy rezerwat wydm, czy będąca jego częścią Playa de Ingles – świetna do uprawiania sportów wodnych. Inną plażą w tym regionie jest Meloneras z wygodnym zapleczem turystycznym, a na pewno rzadziej uczęszczana od Maspalomas. Jest jeszcze San Agustin naprzeciwko kompleksu hotelowego o tej samej nazwie.

Oczami mieszkańca

Mimo, że politycznie przynależy do Hiszpanii, geograficznie Gran Canaria jest położona znacznie bliżej Afryki. Żeby to podkreślić, często nadaje się dzieciom imiona nawiązujące do plemiennych. Warto spróbować poznać wyspę i pod tym kątem. Może w tym pomóc na przykład wizyta w dawnych siedzibach Guanczów - rdzennych mieszkańców wyspy – miejscowości Gardar i Telde. W tym ostatnim, można jeszcze znaleźć pozostałości po miejscach rytuałów religijnych, jak sakralną jaskinię Cuatro Puertas, czy zadumać się na chwilę na nekropolii Jinamar nad ich grobami.

Dla tych, którzy chcą odkryć trochę inną Gran Canarię niż tą, znaną z folderów turystycznych, zdradzamy nazwy plaż, o których wiedzą tylko mieszkańcy. Jedną z ulubionych jest Montaña de Arena, szczególnie wśród lokalnych nudystów – właśnie dlatego, że jest ukryta i dość prywatna. Warto odnaleźć Puerto de las Nieves - uroczą wioskę rybacką z dwoma kamienistymi plażyczkami. Najtrudniej dostać się do Gui Gui - najdzikszej i najbardziej oddalonej z wymienionych plaż. Ale co stoi na przeszkodzie, żeby zrobić sobie jednodniową wycieczkę?

Czy wiesz, że...

* to, że Las Palmas ma najlepszy na świecie klimat dla człowieka udowodniono naukowo; wynik ustalono po przeprowadzeniu analizy pośród sześciuset najpopularniejszych miast

turystycznych

* Gran Canaria jest jedną z wysp kanaryjskich, na której funkcjonował dawniej gwizdany język silbo; porozumiewający się nim Guanczowie – dawni mieszkańcy wysp - używali go do komunikowania się na dużych odległościach; silbo jest nadal praktykowany na wyspie Gomera

* niektórzy badacze przypuszczają, że nazwa Wysp Kanaryjskich wskazuje na przywiązanie jej dawnych mieszkańców do psów, lub pokrewnym fokom - mniszkom hawajskim; według tej teorii nazwa miała by oznaczać tyle, co „Wyspa Psów”

Lotniska

Na wyspie Gran Canaria znajduje się międzynarodowy port lotniczy (LPA) oddalony od Las Palmas de Gran Canaria o 18 kilometrów.

Znajdź tanie loty na Gran Canaria z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty na Gran Canaria. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu na Gran Canaria? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Las Palmas de Gran Canaria

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście : Las Palmas de Gran Canaria.
Delta, KLM, transavia, Eurowings Europe, Novair, Norwegian, Czech Airlines i TUI latają do: Las Palmas de Gran Canaria bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Las Palmas de Gran Canaria, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.