Mapa

Tanie loty do Petersburga

Petersburskie białe noce to niezapomniane przeżycie. Tutaj, przez kilka czerwcowych dni nie nadchodzi noc i nie zapada zmrok, a miasto nie zasypia. Wtedy też można podziwiać słynne podnoszone mosty, z których słynie Wenecja Północy. Bogactwo, blask i przepych – to jej cechy charakterystyczne.

Czego nie można przegapić

Majestatyczny Sobór Zmartwychwstania Pańskiego na myśl przywodzi piękną baśń. 7000 metrów kw. zewnętrznej powierzchni pokryto tu mozaikowymi portretami świętych, a wnętrze zdobią mozaiki stworzone z 20 różnorodnych rodzajów materiałów. Historia miejsca jest jednak tragiczna - tutaj zamordowano cara Aleksandra II, co dało początek nazwie Cerkiew Zbawiciela na Krwi. Nieopodal znajduje się muzeum poety Aleksandra Puszkina, ulokowane w jego dawnym mieszkaniu.

Petersburg poszczycić się może również Pałacem Zimowym z arbitrażem, będący jednym z największych kompleksów pałacowych na świecie, wzorowanym na francuskim Wersalu. Zimowa rezydencja rosyjskich carów dziś udostępniona jest turystom, którzy podziwiać mogą wiele z ponad 1000 sal!

Co krok spotkamy tu obiekty „naj”. Największe, najpiękniejsze, najstarsze. Twierdza Pietropawłowska, Sobór Izaaka Dalmatyńskiego czy Sobór Smolny do jedynie kilka z nich. Nie można przegapić Muzeum Ermitrażu, jednego z największych na świecie. Szczególne miejsce zajmują w nim klejnoty i kosztowności carycy Katarzyny II.

Oczami mieszkańca

Newski Prospekt to główna arteria miasta. Ulubione miejsce mieszkańców na spacery czy zakupy. W kamieniach o pastelowych i jasnych kolorach kopuł mieszczą się najznamienitsze i najdroższe restauracje czy hotele. To właśnie tędy wiele lat wcześniej przechadzał się Raskolnikow, bohater „Zbrodni i Kary”.

Warto wiedzieć, że…

* Petersburg przez ponad 200 lat był stolicą Imperium Rosyjskiego.

* Miastu wielokrotnie zmieniano nazwę, najpierw na Piotrogród, a w 1924 roku na Leningrad. Do dziś pieszczotliwie zwane jest Pitierem.

* Policzono, że Pałac Zimowy posiada 1945 okien oraz 1786 par drzwi wewnętrznych. Te liczby robią wrażenie.

Lotniska

Ruch lotniczy Petersburga obsługuje lotnisko Sankt Petersburg Pułkowo. Kod IATA lotniska pochodzi od Leningradu, dawnej nazwy miasta.

Znajdź tanie loty do Petersburga z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Petersburga. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Petersburgu? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Sankt Petersburg Pułkowo

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Sankt Petersburg: Sankt Petersburg Pułkowo.
Ellinair, Delta, Singapore Airlines, KLM, Sichuan Airlines, Air Moldova, Kenya Airways i Severstal Aircompany latają do: Sankt Petersburg Pułkowo bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Sankt Petersburg Pułkowo, to Luty.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.