Mapa

Tanie loty do Łodzi

Miasto tolerancji i współistnienia w harmonii kultury polskiej, żydowskiej, rosyjskiej i niemieckiej. Miasto włókiennictwa, mody, sztuki filmowej oraz… najdłuższego deptaka w Polsce. Ma swój Manhattan i Aleję Gwiazd, a także największe centrum handlowe w Polsce. Czym jeszcze zaskoczy nas Łódź?

Czego nie można przegapić

Wizytówką miasta jest ulica Piotrkowska. To oś centralna, wokół której następowała rozbudowa Łodzi, tutaj też, na długości ponad 4 kilometrów kwietnie jej życie. W gąszczu licznych sklepów, restauracji i kawiarni, warto odszukać pomniki Łodzian Przełomu Tysiącleci i Trzech Fabrykantów czy Ławeczkę Juliana Tuwima.

Warto wiedzieć, że to właśnie w tym mieście przeprowadzono unikatową w wymiarze europejskim rewitalizację. XIX-wieczne budynki dawnej fabryki Izraela Poznańskiego odnowiono i tchnięto w nie nowe życie w postaci Centrum Handlowego Manufaktura. Teren obejmuje aż 20 hektarów powierzchni, na których – poza sklepami i restauracjami - znajdziemy również Rynek i jego kolorowe fontanny, Muzeum Fabryki czy Muzeum Sztuki ms2.

Ci, którzy lubią zwiedzać alternatywnie i Ci, którym obca jest klaustrofobia powinni wybrać się do Muzeum Kanału Dętka. Pierwotnie William H. Lindley zaprojektował go jako podziemny zbiornik na wodę. Dziś korytarzami kanału możemy obejść cały Plac Wolności. Pod ziemią. Ceglany korytarz ma 142 metry długości, 178 cm wysokości oraz 150 cm szerokości.

Oczami mieszkańca

Łódź to miasto, które ożyło dzięki muralom, czyli wielkowymiarowemu malarstwu. Szare ściany budynków w centrum zdobi około 30 malowideł wykonanych przez uznanych artystów z całego świata. W ten sposób mieszkańcy Łodzi i ich domy stali się żywą tkanką miejską, obcującą ze sztuką uliczną na co dzień.

Warto wiedzieć, że…

* W Łodzi odbywa się Łódź Design Festival, uważany za najważniejsze w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie dot. projektowania. Do tej pory odwiedziło je ponad 240 000 osób!

* Manufaktura to największe centrum handlowo-rozrywkowo-usługowe w Polsce.

* Po ulicy Piotrkowskiej można poruszać się rikszą lub tak zwanym „trambusem”.

* Łódzkie murale tworzą Galerię Urban Forms. Dla chętnych organizowane są wycieczki z przewodnikiem.

Lotniska

Port Lotniczy Łódź im. Wł. Reymonta (Lotnisko Lublinek) znajduje się w odległości około 6 kilometrów od centrum miasta.

Znajdź tanie loty do Łodzi z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Łodzi. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Łodzi? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Łódź

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.