Mapa

Tanie loty do Las Vegas

Miasto, które zawiera w sobie wszystkie inne. Gdzie na każdym rogu spotkasz Elvisa, Marylin Monroe i dziesiątki par młodych. Miasto, w którym nie ma ciemnych uliczek, a jego światła są tak jasne, że jako jedyne widać je z kosmosu. Światowa Stolica Rozrywki to jego drugie imię. Witaj w Vegas!

Tego nie można przegapić

Turystyczne życie Miasta Grzechu skupia się wokół “The Strip”, czyli mniej więcej 7-kilometrowego odcinka Las Vegas Boulevard po brzegi wypchanego hotelami, kasynami, restauracjami i centrami handlowymi. Dziwiętnaście z usytuowanych tu hoteli znajduje się na liście 25 największych hoteli na świecie. Jeśli jedziesz do Las Vegas przegrać fortunę, przegraj ją w wielkim stylu. Najlepiej w jednym z kultowych kasyn: Mandalay Bay, The Luxor Hotel & Casino czy największym MGM Grand. Super znanym kasynem jest też to w hotelu Bellagio, a Ci, którzy spłukali się zanim tu przyszli, zostają przy fontannach. Spektakularne wodno-świetlne widowiska w Bellagio to jedna z najsłynnijeszych bezpłatnych rozrywek w Las Vegas.

Za trochę nietypową atrakcję Las Vegas uchodzi Muzeum Prób Atomowych. Jest ono w całości poświęcone historii Poligonu Nevada, na którym od 1951 roku testowano broń atomową. Dokonano tam przynajmniej 925 próbnych eksplozji, z czego 825 pod ziemią. Pomiędzy dokumentami i eksponatami można się na chwilę zatrzymać i przyjrzeć spektaklowi w Teatrze Godziny Zero – symulacji takiego wybuchu. Warte odwiedzenia jest także przeniesione do Las Vegas z opuszczonej kalifornijskiej farmy owiec Burlesque Hall of Fame Museum. Zgromadzone tam przedmioty przedstawiają historię amerykańskiej burleski od XIX wieku. Można pośród nich znaleźć kostiumy estradowe (boa, gorsety, rękawiczki) i skarby po artystkach, jak na przykład kanapę w kształcie serca należąca niegdyś do Jayne Mansfield.

Oczami mieszkańca

Trudno w to uwierzyć, ale większość rodowitych mieszkańców Las Vegas nie zajmuje się tylko hazardem, imprezowaniem i nie chodzi na codzień w strojach z cekinów. Większość z nich prowadzi normalne życie, zachowując zdrowy dystans od Strip. Tam, gdzie kończą się hotele imitujące Egipt czy Paryż, znajdują się spokojne dzielnice Summerlin, Green Valle i Henderson. Tam można spotkać mieszkańców miasta, którzy żyją w nim na tyle długo, żeby zdać sobie sprawę, że gdzieś poza basenami, pokazami i kolorowymi drinkami jest jeszcze prawdziwe życie. Doceniają jednak klimat swojego miasta i otaczającą je przyrodę. W weekend mieszkańców Las Vegas można spotkać na spływie na rzece Kolorado albo wspinających się po skałkach Mount Charleston czy Red Rock Canyon. Lokalny klimat można też odnaleźć na weekendowym Major Market w Broadacres Marketplace. Można tam kupić lokalne produkty spożywcze, posłuchać muzyki i poprzebierać w starociach.

Czy wiesz, że…

* pod ulicami Las Vegas mieści się alternatywne, podziemne miasto; w tunelach zaprojektowanych dawniej jako element systemu wodociągów znalazło schronienie około

tysiąca bezdomnych osób; część z nich to ci, którzy stracilii cały swój dobytek w kasynach

* w celu zapewnienia swoim klientom warunków do niczym nie skrępowanego wydawania pieniędzy, kasyna w Las Vegas nie mają zegarów, ani okien (żeby gracze tracili poczucie czasu); tym, którzy szczególnie uparli się, że “się odegrają” serwuje się darmowy alkohol na odwagę i zachętę

* hazard jest w tym mieście tak wszechobecny, że w 1980 mieście pracownicy pewnego szpitala zakładali się nawet o to, którzy pacjenci nie wyjdą z niego żywi; jedna z pielęgniarek została nawet oskarżona o to, że pomogła pacjentowi przenieść się na tamten świat, żeby wygrać zakład

Lotnisko

Głównym portem lotniczym Las Vegas jest Międzynarodowe Lotnisko McCarran (LAS).

Znajdź tanie loty do Las Vegas z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund. Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Las Vegas. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Las Vegas? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Las Vegas Mccarran

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.