Mapa

Tanie loty do Stambułu

Jak znaleźć tanie loty do Stambułu?

Jeśli wybierasz się do Stambułu skorzystaj z licznych okazji i promocji, dzięki którym możesz polecieć tam w naprawdę dobrej cenie. Dzięki zaawansowanym opcjom dostępnym w wyszukiwarce Skyscanner, możesz znaleźć najtańsze bilety do Stambułu w całym roku. Jeśli nie musisz rezerwować w tej chwili ustaw sobie alert cenowy, a zaczniesz dostawać mailowe zawiadomienia o atrakcyjnych promocjach. Warto też od czasu do czasu zajrzeć na stronę najnowsze promocje lotnicze.

Jeśli chcesz dowiedzieć się dokładnie, w jakich datach możesz najtaniej polecieć do Stambułu, w wyszukiwarce Skyscanner zaznacz opcję “cały miesiąc” i “najtańszy miesiąc”. Wyszukiwarka pokaże ci najtańsze terminy, również w postaci przejrzystej tabelki (kliknij na przycisk “tabela” u góry okienka).

 

Kiedy najlepiej zarezerwować tanie loty do Stambułu

Po przeanalizowaniu niezliczonych ofert dostępnych w serwisie Skyscanner, sporządzono raport, z którego wynika, że najtańsze bilety do Stambułu dostaniesz od dziesięciu do ośmiu tygodni przed terminem wylotu. Rezerwując lot w tym okresie, zaoszczędzisz na bilecie nawet szesnaście procent jego średniej wartości.

 

Lotniska z bezpośrednimi lotami do Stambułu

Z Polski do Stambułu trudno będzie ci dostać się bezpośrednim lotem. Takie okazje zdarzają się tylko z Warszawskiego Okęcia. To największe lotnisko w Polsce, mieści się zaledwie osiem kilometrów od centrum stolicy. Możesz dostać się na nie jednym z czterech miejskich autobusów (dostępna jest także linia nocna, która odjeżdża z pętli przy Dworcu Centralnym). Jeśli boisz się korków, na Okęcie dostaniesz się także pociągiem (przejazd możesz dokładnie zaplanować dzięki specjalnej aplikacji dostępnej na stronie lotniska). Stacja kolejowa mieści się tuż przy wyjściu z hali przylotów.

 

Linie lotnicze oferujące bezpośrednie przeloty do Stambułu

Bezpośrednio z Warszawy do Stambułu możesz dolecieć LOTem lub Turskish Airlines. Jeśli zależy ci, aby podróżować z konkretnym przewoźnikiem, sprawdź jego ofertę w zakładce linie lotnicze na stronie Skyscanner. Możesz w ten sposób aktywnie uczestniczyć w programach lojalnościowych, jakie oferują twoje ulubione linie.

 

Lotniska w Stambule

Turecką stolicę obsługują dwa lotniska. Głównym portem w mieście jest lotnisko im. Atatürka. To także najważniejsze lotnisko w Turcji i jedno z największych na świecie. Rocznie korzysta z niego ponad pięćdziesiąt milionów podróżnych. Położone jest około piętnastu kilometrów na południowy zachód od centrum (po europejskiej stronie miasta). W nadchodzących latach, planuje się jednak zamknięcie tego lotniska i otwarcie Nowego Lotniska w Istambule, które aktualnie jest w budowie, a docelowo ma obsługiwać dwieście milionów pasażerów rocznie i stać się tym samym największym portem lotniczym na świecie. Najczęściej pasażerowie dojeżdżają z lotniska Atatürka do centrum metrem (podróż trwa niewiele ponad pół godziny).

Drugim, mniejszym portem lotniczym jest Sabiha Gökçen, położony dwadzieścia kilometrów na wschód od centrum (po azjatyckiej stronie miasta). Najłatwiej i najtaniej dojedziesz stąd do centrum autobusem E10 i E11 do przystani Kadiköy, a następnie promem, który zatrzymuje się w wielu dogodnych punktach miasta po zachodniej stronie Bosforu.

 

Kiedy najlepiej lecieć do Istambułu?

Wysoki sezon w Stambule nie całkiem odpowiada sezonowi w innych częściach kraju (na przykład na wybrzeżu). Najwięcej osób jeździ do Istambułu wiosną i jesienią (kwiecień, maj, wrzesień oraz pierwsza połowa października). Pogoda jest wtedy najprzyjemniejsza (deszczowo może być jednak na początku kwietnia i w połowie października), ale tłum turystów oraz wysokie ceny przelotów czy zakwaterowania mogą skutecznie uprzykrzać ci pobyt. Lato (czerwiec, lipiec, sierpień) w Stambule jest niestety bardzo gorące, ale ceny w tym okresie idą w dół, a kolejki do głównych zabytków miasta wyraźnie się skracają. Zima to najtańszy i najspokojniejszy czas na zwiedzanie. W tym okresie spodziewaj się jednak niskich temperatur i sporo deszczu.

 

Pogoda w Istambule

Pogoda w Stambule jest bardzo zróżnicowana. Choć miasto to powszechnie kojarzy się z suchym i gorącym klimatem, wilgotność powietrza jest tu spora (średnio siedemdziesiąt trzy procent), a zimy chłodne i deszczowe (średnie temperatury sięgają od kilku stopni powyżej zera do maksymalnie dziesięciu).

 

Zwiedzanie Stambułu

Miasto położone na pograniczu Europy i Azji pełne jest tajemnic i kontrastów. Otwartość i gościnność jego mieszkańców, a jednoczesne przywiązanie do tradycji, pozwala zachować Stambułowi jedyną w swoim rodzaju atmosferę. Jeśli dodamy do tego światowej klasy zabytki, unikatową architekturę, doskonałą kuchnią i porywające życie nocne, stanie się zrozumiałe, dlaczego Stambuł jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc na świecie. Więcej informacji na temat głównych atrakcji Stambułu znajdziesz na stronie Skyscanner.

 

Sprawdź też:

Tanie loty z Krakowa do Stambułu

City break Stambuł

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Stambuł

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Stambuł: Stambuł i Stambuł Sabiha.
Gulf Air, Oman Air, Transavia France, transavia, Nouvelair, GOL Linhas Aéreas, Badr Airlines i Azerbaijan Airlines latają do: Stambuł bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Stambuł, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.