Mapa

tanie loty do Innsbrucka, loty do Innsbrucka, Innsbruck, Skyscanner, tanie loty, bilety lotnicze

Za co mieszkańcy cenią sobie Innsbruck? Za najbardziej niebezpieczne trasy rowerowe w Europie i światowej klasy Festiwal Muzyki Dawnej, góralski folklor i nowoczesny design w najlepszym wydaniu. To miasto, w którym nawet alpejskie szczyty są na wyciągnięcie ręki: ze starówki w 20 minut można dostać się w najwyższe partie gór.

Tego nie można przegapić

Większości ludzi Innsbruck kojarzy się z Turniejem Czterech Skoczni i Olimpiadą zimową. Mało kto wie, że miasto to może poszczycić się jedną z najlepiej zachowanych historycznych dzielnic w Austrii i cesarskim pałacem.

Każda kamienica na zabytkowej Herzog Friederich Strasse warta jest uwagi. Chyba najbardziej efektowną jest rokokowa fasada Helblinghaus, naprzeciwko gotyckiego ratusza. Zaraz obok znajduje się pocztówkowy symbol Innsbrucka: Złoty Dach. Pokrywa on lożę, z której cesarz Maksymilian z żoną oglądali turnieje rycerskie. Nie bez powodu w mieście organizowane jest zwiedzanie lornetką. W ten sposób łatwiej dojrzeć kunszt i bogactwo architektonicznych ozdób oraz widoki otaczających miasto gór.

Innsbruck to najważniejsza w Austrii baza wypadowa w Alpy. Przez okrągły rok rzesze turystów zjeżdżają tu, żeby jeździć na nartach, chodzić po górach i uprawiać najróżniejsze sporty ekstremalne.  Aktywny wypoczynek wpisany jest też w tryb życia mieszkańców. W weekendy okoliczne szlaki górskie pełne są spacerowiczów, a restauracje w górskich schroniskach pękają w szwach. Każdy może spędzać tu wolny czas, bo na ośnieżone górskie szczyty łatwo jest dostać się z centrum miasta. Wystarczy wsiąść do Nordkettenbahn. Dolna stacja kolejki mieści się nieopodal słynnego, Złotego Dachu i dojeżdża do Hungerburg, skąd kolejka linowa zabiera pasażerów na szczyt Hafelekar wysokość 2 256 m n.p.m. Cała podróż trwa niespełna pół godziny, a w piątki możliwa jest do późnej nocy.

Kolejka ta to oczko w głowie mieszkańców. Nie tylko pozwala im w pełni korzystać z otaczających bogactw natury, ale jest też perełką architektoniczną. Zaprojektowała ją znana londyńska architektka irackiego pochodzenia Zaha Hadid. Jej znakiem rozpoznawczym są zarówno futurystyczne stacje jak i słynna skocznia narciarska Bergisel z panoramiczną restauracją.

Okiem mieszkańca

Typowa dla południowców radość życia jest w Innsbrucku odczuwalna na każdym kroku. I choć jesteśmy w niemieckojęzycznej, poukładanej Austrii daje się tu odczuć  prawdziwie włoskie “dolce vita”. Życie toczy się tu wolniej niż w innych miastach, a mieszkańcy są serdeczni i zrelaksowani. Właściwie o każdej porze dnia ogródki tutejszych knajpek pełne są miejscowych spokojnie popijających Aperol Spritz. Duże szklane kieliszki wypełnione intensywnie pomarańczowym napojem przypominają zachodzące za szczytami Alp słońce. I choć aperol jest trunkiem typowo włoskim, brzmienie słowa „Spritz” zdradza północne pochodzenie napoju.  Otóż zwyczaj mieszania gorzkawego likieru z winem lub wodą mineralną narodził się podobno w Tyrolu za panowania Habsburgów. Nie wdając się w historyczne zaszłości, popijając aromatyczny drink nad brzegiem rzeki Inn trudno nie zgodzić się z miejscowym powiedzeniem: „będąc w Tyrolu jesteś we właściwym miejscu”.

Czy wiesz, że?

Złoty Dach zrobiony jest z 2600 złoconych płytek

* w Innsbrucku mieści się najwyżej położone Zoo w Europie. Mieszka tu 2000 gatunków alpejskich zwierząt

* inicjatorka ostatniej przebudowy Hofburga, Maria Teresa odwiedziła zamek zaledwie dwa razy

* żona Ferdynanda II, Filippina, słynęła z wydawania wystawnych uczt. Sporządziła nawet własną książkę kucharską, a przepisy w niej zawarte do dziś przetrwały w kuchni austriackiej

Lotnisko

Lotnisko w Innsbrucku (INN) znane też pod nazwą Kranebitten jest największym portem lotniczym w Tyrolu, w zachodniej części Austrii. Oddalone jest od miasta o 4 km i obsługuje prawie milion pasażerów rocznie. 

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Innsbruck

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Innsbruck: Innsbruck.
Delta, Air Astana, KLM, transavia, easyJet, S7 Airlines, United i Tuifly.be latają do: Innsbruck bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Innsbruck, to Kwiecień.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.