Mapa

Tanie loty do Hongkong

Jest bardziej oświetlone niż Las Vegas i ma więcej wieżowców niż Nowy Jork. A wieżowce te są stawiane zgodnie z zasadami feng shui. Jeśli gdzieś na świecie Europa i Azja spotykają się to właśnie tutaj. Oto Hongkong.

Tego nie można przegapić

To państwo miasto jest raptem dwa razy większe od Warszawy pod względem powierzchni, ale mieszka w nim aż cztery razy więcej osób. Najstarszą jego dzielnicą, od której Brytyjczycy rozpoczęli zakładanie metropolii jest Hongkong Island. To najbardziej kosmopolityczna biznesowa część miasta, na którą fantastyczny widok rozpościera się ze Wzgórza Wiktorii. Na pięćset metrowe wzniesienie można wjechać zabytkową kolejką lub autobusem miejskim.

Rolę mieszkalną i handlową spełnia z kolei Kowloon – jedno z najgęściej zaludnionych miejsc na świecie z dwoma milionami mieszkańców żyjących na powierzchni czterdziestu siedmiu kilometrów kwadratowych. Można tu znaleźć tańsze hotele i zarobić zakupy w rozświetlonym neonami Mong Kok. Nad wybrzeżem zwróconym w stronę Hongkong Island znajduje się chińska wersja hollywoodzkiej Alei Gwiazd. Codziennie wieczorem odbywa się tu pokaz świateł laserowych i muzyki pod tytułem „A Symphony of Lights”.

W Kowloon znajduje się też nowatorskie muzeum Dialogue in the Dark, w którym wystawy odkrywa się wszystkimi zmysłami poza wzrokiem – panuje tam kompletna ciemność. Pomaga w tym niewidzący przewodnik. Jak żadne inne na świecie jest też Międzynarodowe Muzeum Hobby i Zabawek. Jest to niewielki miejsce, w którym zgromadzono komiksy, figurki z postaci z bajek i inne tego typu gadżety.

Oczami mieszkańca

W Hongkongu, jak przystało na Azjatyckiego Tygrysa, można cieszyć się wszystkimi atrakcjami i wygodami wielkiego miasta. Z drugiej strony, łatwo stąd uciec i zrelaksować się na łonie natury. Aż trzy czwarte faktycznej powierzchni miasta zajmują tereny zielone, parki i przedmieścia. Na przerwę od miasta można wybrać się na wyspę Lantau, na której znajdują się rybackie wioski, monastyry i ukryte plaże. W wodach otaczających wyspę żyje zagrożony gatunek delfina garbatego o charakterystycznym różowawym zabarwieniu skóry.

Mieszkańcy chętnie uciekają na Półwysep Sai Kung i do tak zwanych New Territories. Są to tereny górzyste, w których Chińczycy chętnie umawiają się na trekking. Na weekendowy wypad chętnie wybierane są też okoliczne wyspy, szczególnie Lamma słynąca z pysznych owoców morza i Cheung Chau przyciągająca surferów i plażowiczów.

Czy wiesz, że…

* w Hongkongu występuje większy odsetek samochodów marki Rolls Royce na osobę niż w jakimkolwiek innym mieście na świecie

* mieszkańcy Hongkongu są długowieczni; średnia oczekiwana długość życia wynosi tutaj osiemdziesiąt jeden lat, co plasuje miasto na szóstym miejscu na świecie

* Hongkong cieszy się najszybszym średnim połączeniem internetowym na świecie oraz najwyższym ilorazem inteligencji wśród mieszkańców

* w Hongkongu rozgrywa się fabuła słynnego filmu Wong Kar Waia „Chungking Express”; Chunking Mansion, do którego nawiązuje tytuł filmu to budynek o wątpliwej reputacji; jedną z jej przyczyn jest fakt, że blok może być niebezpieczny ze względu na swój wiek, przez co z kolei jest zamieszkany przez ubogą, często napływową ludność

Lotnisko

Za główny węzeł powietrzy miastu służy Port lotniczy Hongkong (HKG). 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.