Mapa

Tanie loty do Hanoi

Świątynia Literatury to jedno z najciekawszych i najbardziej oryginalnych miejsc w stolicy Wietnamu, Hanoi. Zamysłem jej fundatora było przeznaczenie obiektu na uczelnię w której kształcono urzędników państwowych. Do kompleksu budynków otoczonego murem doprowadzi nas zdobna brama. Za nią, wśród drzew i sadzawek dostrzeżemy główny charakterystyczny czerwony pawilon Khuê Văn Các – jeden z symboli miasta. Jest to największa, najbardziej uznana budowla w Hanoi. Uniwersytet założono tu ponad 900 lat temu!

Tego nie można przegapić

Wizytę w Hanoi warto rozpocząć od Placu Ba Đình, gdzie we wrześniu 1945 roku odczytano Deklarację Niepodległości Wietnamu. Przy placu znajduje się widoczny już z daleka, okazały budynek wsparty na licznych kolumnach. Napis umieszczony na jego szczycie informuje, komu jest poświęcony. To mauzoleum Hồ Chí Minha, zwanego przez Wietnamczyków Wujkiem Ho. Hồ Chí Minh był jednym z najznamienitszych wietnamskich polityków, pełniąc funkcję premiera i prezydenta. Rewolucjonista do dziś otaczany jest swoistym kultem, czego dowodzą ustawiające się przed jego mauzoleum długie kolejki. Co ciekawe, sam przywódca był człowiekiem niezwykle skromnym, a jego ostatnią wolą było skremowanie ciała oraz rozrzucenie jego prochów. Woli nie uszanowano, a ciało można oglądać w mauzoleum do dziś.

Po takiej dawce emocji skosztujmy wietnamskich przysmaków. Do najbardziej ekstremalnych należy hot vit lon, zwane również balut. Niepozornie wyglądające jajo, to ugotowane jajo kaczki. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że wewnątrz znajduje się rozwinięty zarodek... Im bardziej rozwinięty zarodek, tym większym rarytasem zdaje się być ten posiłek. Tylko na miłośników mocnych wrażeń! Inni niech skosztują pysznej zupy Pho, z makaronem, mięsem i kolendrą. Bez niespodzianek.

Wieczorem warto… zgubić się. Pochodzić urokliwymi uliczkami, odnaleźć sporo przykładów komunizmu. Podziwiać starówkę i skosztować lokalnego piwa.

Okiem mieszkańca

Hồ Chí Minh to postać niezwykle ważna dla Wietnamczyków. Bezwzględnie więc powinno się uszanować pamięć i kult, jakim darzą przywódcę oraz w odpowiedni sposób zachować się w mauzoleum. Szorty oraz bluzki odsłaniające ramiona są niedopuszczalne. Wewnątrz należy również ściągnąć nakrycie głowy i schować wszelkie aparaty, telefony i kamery. Możemy zostać poproszeni o oddanie ich do depozytu. Przy odrobinie szczęścia natrafimy na zmianę warty przy prezydencie.

Czy wiesz, że…

* Świątynia Literatury powstała już w roku 1017, a po 59 latach założono tu pierwszy wietnamski uniwersytet.

* Zwrotnikowo-monsunowy klimat sprawia, że od maja aż do września średnia temperatura wynosi 29°C. Lato jest tu parne, wilgotne i upalne, a zimy – gorące i suche.

* W czasie wielu wieków istnienia, miasto wielokrotnie zmieniało swoją rolę i – przede wszystkim – nazwę. Chińska dynastia Ming nazwała je „wschodnią bramą”.

* Mauzoleum otwarte jest dla zwiedzających tylko przez 3 godziny dziennie.

Lotniska

Ruch lotniczy Wietnamu obsługuje kilka lotnisk, a najbliższym Hanoi jest port lotniczy Nôi Bài, oddalony od miasta o około 45 kilometrów.

Znajdź tanie loty do Hanoi z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży.

Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Hanoi. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Hanoi? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Hà Nội

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.