Mapa

Tanie loty do Goa

Goa to idealne miejsce na leniwe wakacje nad błękitną, przejrzystą wodą, w cieniu kokosowych palm. Niegdyś uwielbiane przez hipisów, do dnia dzisiejszego zachowało spokojny, nieśpieszny charakter. Rajski klimat dopełniają sympatyczni lokalesi. Czeka nas tu również odrobina… portugalskiego klimatu, jako że ten skrawek Indii znajdował się w ich władaniu przez 450 lat! Do tego aromat kokosowego mleka… Niezapomniany.

Tego nie można przegapić

Z pewnością nie przegapimy 100 kilometrów plaż, o piasku tak drobnym, że wielu przypomina delikatną w dotyku mąkę. Co prawda Goa jako kierunek wakacyjny z roku na rok zyskuje na popularności, jednak bez trudu znajdziemy tu miejsca, gdzie odpoczniemy w spokoju i gdzie w pełni delektować się będziemy rajskim klimatem.

Gdy już postanowimy wyruszyć odrobinę w głąb Goa, znajdźmy Stare Goa, dawną stolicę. Niegdyś nosiło ono nazwę Rzymu Wschodu i stanowiło siedzibę wicekróla Portugalii. Charakterystyczne dla niego są różnorodne i licznie występujące tu świątynie, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Najważniejszą jest bez wątpienia Bazylika Bom Jesus, w której spoczywa patron Goa – św. Franciszek Ksawery. Po dziś dzień okolice bazyliki ożywają, gdy przybywają tu pielgrzymki. Dalej, Katedra Se, poświęcona św. Katarzynie, w jej jedynej wieży bije dzwon zwany złotym, a jego barwa przez wielu uważana jest za najpiękniejszą na świecie. Dalej Święte Wzgórze, czyli Monte Santo, na którym z dawnego kościoła pozostała jedynie wieża. Intrygujące, nieprawdaż?

Ze Starego Goa udajmy się do stolicy rejonu – Panadżi. Gustowne balkoniki, utrzymane w pastelowych tonacjach budynki i… porządek to elementy, które z pewnością nas zaskoczą. Warto zajrzeć do dzielnicy willowej i poświęcić dłuższą chwilę na spacer po promenadzie, z której dostrzeżemy fort Aguada, kiedyś strzegącego wejścia do portu.

Okiem mieszkańca

Pomimo faktu, iż Goa od wielu już lat odwiedzane jest przez turystów z całego świata, mieszkańcy rejonu mają opinię niezwykle zainteresowanych przyjezdnymi. Nierzadko zadają im wiele pytań, dziwiąc się przy okazji jasnemu kolorowi skóry czy włosów. Nie są jednak natarczywi.

Czy wiesz, że…

* Na Goa możesz zwiedzić plantację przypraw w Ponda. Krzewy pieprzowe czy kakaowce robią wrażenie, szczególnie, że znajdują się w sercu tropikalnego lasu.

* Na Goa skosztować możesz Feni – to lokalna wódka na bazie soku z owoców nerkowca.

* Na plaży spotkać można kapliczki w których palą się smukłe, niewielkie świeczki. Zapalają je tu między innymi rybacy, by zapewnić sobie udane połowy.

* Do najbardziej lubianych plaż należy Palolem, a także Patnem i Kolomb, znajdujące się nieopodal.

Lotniska

Wyspa posiada jedno lotnisko, port lotniczy Goa Vasco da Gama.

Znajdź tanie loty do Goa z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży.

Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Goa. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Goa? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.  

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Goa

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście : Goa.
Trujet, Qatar Airways, Oman Air, Singapore Airlines, Alliance Air, Air Arabia, Vistara i Air Mauritius latają do: Goa bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Goa, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.