Mapa

Tanie loty do Frankfurtu

Jak znaleźć tanie loty do Frankfurtu?

Zastanawiasz się jak znaleźć najtańsze bilety do Frankfurtu? Chcesz mieć pewność, że wybrałeś najtańszą ofertę? Korzystając z wyszukiwarki Skyscanner i jej zaawansowanych opcji, możesz upewnić się, że nie przepłacasz i wziąć pod uwagę wiele decydujących czynników. Ceny biletów mogą znacznie się różnić nie tylko z zależności od terminu i wybranej destynacji, ale też lotniska, z którego będziesz korzystać, wybranego przewoźnika, a nawet liczby dostępnych miejsc w samolocie.

Jeśli termin twojej podróży jest elastyczny skorzystaj z opcji “cały miesiąc” i “najtańszy miesiąc” wyszukiwarki Skyscanner, a zobaczysz najtańsze daty wylotów w danym miesiącu bądź roku.

 

Kiedy najlepiej rezerwować bilet do Frankfurtu?

Z przeprowadzonej przez Skyscanner analizy cen lotów, wynika, że najtańsze bilety kupisz od dziesięciu do ośmiu tygodni przed datą wylotu. Kupując w tym okresie, możesz zaoszczędzić nawet do szesnastu procent standardowej ceny.

 

Lotniska z bezpośrednimi lotami do Frankfurtu

Bezpośrednie loty do Frankfurtu dostępne są z prawie wszystkich lotnisk w Polsce. Możesz złapać je z Katowic, Gdańska, Warszawy (lotnisko Okęcie), Bydgoszczy, Poznania, Lublina, Krakowa i Wrocławia.

 

Linie lotnicze oferujące loty do Frankfurtu

Najwięcej bezpośrednich lotów do Frankfurtu oferują oczywiście Lufthansa i LOT. Z Gdańska i Katowic dolecisz tam też Wizzairem, a z Warszawy liniami Air Moldova.

Jeśli lubisz podróżować konkretnymi liniami, skorzystaj z opcji wyszukiwania lotów według przewoźnika dostępnej na stronie Skyscanner.

 

Lotniska we Frankfurcie

Lufthansa i LOT lądują na Międzynarodowym Lotnisku we Frankfurcie. Należy ono do największych na świecie. Rocznie korzysta z niego około sześćdziesięciu milionów pasażerów. Jest też światowym liderem w obsłudze lotów międzynarodowych. Wynika to z jego położenia blisko granicy z Holandią, Belgią, Luksemburgiem i Francją. W okolicy prowadzą też najważniejsze autostrady w Niemczech i liczne linie kolejowe, którymi bez problemu dojedziesz do oddalonego o mniej więcej dziesięć kilometrów Frankfurtu. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdziesz też hotele, biurowce i centra konferencyjne.

Jeśli zdecydujesz się na podróż tanimi liniami, na przykład Wizzairem, wylądujesz na niskobudżetowym lotnisku Frankfurt Hahn. Leży ono około stu dwudziestu kilometrów od Frankfurtu i nie ma tu bezpośrednich połączeń kolejowych. Autobus do Frankfurtu kursuje co godzinę, a do najbliżej położonego dworca w Moguncji (około sześćdziesiąt kilometrów od terminalu) co dwie godziny. Na obu lotniskach, możesz też bez problemu wynająć samochód. Korzystając z wyszukiwarki Skyscanner, z łatwością znajdziesz najlepsze oferty.

 

Kiedy najlepiej jechać do Frankfurtu?

Najwięcej tanich lotów do Frankfurtu znajdziesz zimą. W styczniu, lutym, listopadzie i grudniu, ceny te będą niższe od średniej o około pięć-dziesięć procent. Raczej nie przepłacisz też w miesiącach letnich: w lipcu i sierpniu - ceny biletów w tym okresie oscylują wokół średniej lub spadają nieco poniżej.

Jeśli nie jesteś związany żadnym konkretnym terminem, unikaj podróży do Frankfurtu wiosną i jesienią. Jest to duży ośrodek biznesowy, w którym regularnie goszczą największe na świecie targi i konferencje. Ceny biletów samolotowych oraz hoteli idą wtedy w górę i trudno jest znaleźć nocleg w rozsądnym budżecie. Najdroższe miesiące to wrzesień i w czerwiec.

 

Pogoda we Frankfurcie

Klimat we Frankfurcie jest zbliżony do polskiego, ale trochę łagodniejszy. Można tu wyróżnić cztery pory roku. Latem (lipiec, sierpień) temperatury sięgają dwudziestu kilku stopni, a zimą mogą spaść o kilka stopni poniżej zera. Jesień i wiosna to czas przesilenia, w którym można spodziewać się deszczów i bardzo zmiennych temperatur.

 

Zwiedzanie Frankfurtu

Frankfurt znany jest na świcie głównie z wielkiego lotniska, wpływowej giełdy i siedzib największych niemieckich koncernów. Skupione w centrum szklane wieżowce, owszem robią na przyjezdnych wrażenie, ale warto dokładnej rozejrzeć się po mieście, aby odkryć jego ukryty czar i przywiązanie do tradycji. Klimatyczne stare miasto i dzielnice mieszkalne kryją niezliczoną ilość pubów i kafejek, a oferta miejscowych muzeów i galerii ustępuje tylko berlińskiej.

 

Zobacz też:

informacje o mieście Frankfurt

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Frankfurt nad Menem

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Frankfurt nad Menem: Frankfurt nad Menem i Frankfurt-Hahn.
Gulf Air, Oman Air, GOL Linhas Aéreas, BA Cityflyer, Azul Airlines, Azerbaijan Airlines, Avies i Thai Airways latają do: Frankfurt nad Menem bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Frankfurt nad Menem, to Luty.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.