Mapa

Tanie Loty do Doncaster

Jak znaleźć tanie loty do Doncaster?

Ceny biletów do Doncaster, mogą bardzo różnić się między sobą w zależności od linii lotniczych, lotnisk z których będziesz korzystał, dnia, a nawet godziny dokonania rezerwacji. Co więcej, nawet bilety na ten sam przelot możesz kupić w bardzo różnej cenie w zależności od tego, czy załapiesz się na atrakcyjną promocję, jak również od ilości miejsc dostępnych w danym samolocie. Szczegółowe porady jak znaleźć najtańsze loty znajdziesz na stronie Skyscanner. Dlatego najlepiej będzie, jeśli skorzystasz z wyszukiwarki tanich lotów Skyscanner. Dzięki niej z łatwością znajdziesz najlepsze oferty w danym terminie. Jeśli nie jesteś związany konkretną datą, możesz poszukać najtańszych biletów w danym miesiącu (kliknij przycisk “cały miesiąc”) a nawet sprawdzić w jakim miesiącu średnie ceny biletów są najniższe i znaleźć najtańszy lot w całym roku (przycisk “najtańszy miesiąc”).

 

Kiedy najlepiej zarezerwować loty do Doncaster?

Na podstawie danych zgromadzonych przed Skyscanner informacji powstał specjalny raport na temat najtańszych lotów w najczęściej wybierane przez Polaków miejsca (między innymi do Wielkiej Brytanii). Wynika z niego, że najtańsze bilety zarezerwować można od dziesięciu do ośmiu tygodni przed wybranym terminem. W tym okresie dostaniesz bilety tańsze o średnio szesnaście procent standardowej ceny. Oczywiście, zawsze możesz liczyć na jakąś super okazję, a te pojawiają się zazwyczaj zupełnie nagle i tak samo szybko znikają. Ponieważ Doncaster jest dość popularnym kierunkiem, zdarzają się one stosunkowo często. Dlatego szukając tanich lotów do Doncaster, ustaw sobie specjalny alert cenowy i regularnie zaglądaj na stronę najnowsze promocje lotnicze. W ten sposób, nie przeoczysz żadnej atrakcyjnej promocji.

 

Lotniska z bezpośrednimi lotami do Doncaster

Bezpośrednie połączenia z Polski do Doncaster złapiesz z Poznania-Ławicy, Wrocławia-Strachowic, Gdańska-Matarni, Warszawy-Okęcia, Katowic-Pyrzowic i Lublina-Świdnika.

 

Linie lotnicze oferujące bezpośrednie loty do Doncaster

W ofercie przelotów do Doncaster, zdecydowanym liderem jest Wizzair. Jako jedyny oferuje bezpośrednie połączenia ze wszystkich wyżej wymienionych miast.

Jeśli jesteś stałym klientem, zbierasz punkty, czy po prostu lubisz podróżować z konkretnym przewoźnikiem, możesz wyszukać oferowane przez niego loty w specjalnej zakładce Skyscanner linie lotnicze.

 

Lotniska w Doncaster

Jedynym obsługującym to miasto lotniskiem jest Robin Hood Airport Doncaster-Sheffield, które leży około sześć kilometrów od centrum Doncaster i niecałe 30 kilometrów na wschód od Sheffield. To stosunkowo nowy port lotniczy, który działa od 2005 roku i obsługuje około 700 tysięcy podróżnych rocznie. Lotnisko to nazywa się czasem żartobliwie miejscem awaryjnego lądowania statków kosmicznych, ponieważ ma wyjątkowo długi, liczący prawie trzy kilometry, pas startowy.

 

Wybór Robin Hooda na patrona lotniska często budzi sprzeciwy, bo jak powszechnie wiadomo, jego historia jest ściśle związana z Nottingham. Z drugiej jednak strony, jest on uzasadniony, bo każdy wie, że grasował w lesie Sherwood, który współcześnie znajduje się znacznie bliżej Doncaster niż Nottingham. Co więcej, najstarsze podania mówią, że Robin Hood zamieszkiwał las Barnsdale okalający Doncaster, a 7 km od miasta stoi bardzo stary pub o nazwie Hobin Hood and Little John.

 

Kiedy najlepiej jechać do Doncaster

W tym regionie trudno jest wskazać, kiedy wypada sezon turystyczny. Pogoda jest mało zróżnicowana, choć najwięcej ciepłych i słonecznych dni można się spodziewać od marca do października. Deszcz jest natomiast częstym widokiem przez cały rok, dlatego niezależnie od terminu, w jakim podróżujesz, weź ze sobą parasol i kurtkę przeciwdeszczową. Dlatego najlepiej uzależnić wyjazd do Doncaster od cen biletów, które są bardzo zróżnicowane, a świetne okazje można trafić niezależnie od terminu. Tradycyjnie, najtańszym miesiącem do podróżowania do Anglii jest listopad i luty, ale nawet w lipcu i sierpniu ceny biletów do Doncaster mogą być bardzo niskie.

 

Pogoda w Doncaster

Jak pisaliśmy wcześniej, jest dość deszczowa, a średnie temperatury na przestrzeni roku raczej mało zróżnicowane. Latem sięgają od jedenastu do dwudziestu dwóch stopni, a zimą od zera do ośmiu.

 

Zwiedzanie Doncaster

Doncaster to urocze, zabytkowe miasteczko z bgatym życiem nocnym i mnóstwem przyjemnych knajpek. Znajdziesz tu zabytkową architekturę, pozostałości z czasów Cesarstwa Rzymskiego i wczesnego średniowiecza. Co więcej, Doncaster leży w regionie wielkich lasów i borów, co przekłada się nie tylko na malownicze widoki, ale także doskonałe warunki do aktywnego wypoczynku i uprawiania najróżniejszych sportów. Więcej informacji na temat zabytków i atrakcji w Doncaster znajdziesz na poświęconej miastu stronie Skyscanner.

 

Sprawdź też:

informacje o mieście Doncaster

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Doncaster Sheffield

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Doncaster: Doncaster Sheffield.
TUI i Wizz Air latają do: Doncaster Sheffield bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Doncaster Sheffield, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.