Mapa

Tanie loty do Darwin

Na znajdujące się w północnej części Australii miasto Darwin można spojrzeć na dwa sposoby. Niektórzy mówią, że to koniec świata – słabo zaludnione miasto na sawannie. Z drugiej strony, to świat w pigułce – mieszka tu aż kilkadziesiąt różnych grup etnicznych. Połączenie tych dwóch spojrzeń daje obraz multikulturowego miasta, w którym życie toczy się swoim rytmem. Brzmi jak idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek!

Tego nie można przegapić

Darwin to stolica Terytorium Północnego i jeden z największych portów Australii. Panuje tu tropikalny klimat, a w okolicy nie brakuje plaż, lasów i mokradeł. Przyroda to jeden z największych atutów tego miejsca, dlatego będąc tu na pewno nie można przegapić odwiedzenia lokalnych parków i rezerwatów. Park Narodowy Litchfield pełen jest gigantycznych termitier i malowniczych wodospadów, jak Florence, Wangi, czy Surprise Creek, w którym można pływać. Można tu także trafić na zwierzęta takie jak Dingo czy różne gatunki torbaczy, a także odwiedzić święte miejsca kultu Aborygenów.

Najsłynniejszym miejscem związanym z kulturą rdzennych mieszkańców Australii jest Park Narodowy Kakadu, położony około dwieście pięćdziesiąt kilometrów od Darwin. Jego teren obejmuje rezerwat plemienia Gagudju, a szczególną uwagę warto zwrócić na stanowiska sztuki naskalnej, takie jak Ubirr, Burrunguy czy Nanguluwur. Niezwykłe aborygeńskie malowidła przedstawiają sceny z polowań, historyjki z morałem i rysunki o charakterze religijnym i magicznym.

Podróżni żądni wrażeń powinni z kolei wybrać się do Crocodylus Park, w którym mieszka ponad tysiąc krokodyli, a także dzikie koty, egzotyczne ptaki i jaszczurki. Można też wybrać się na Adelaide River Jumping Crocodile Cruise, podczas której wycieczkowicze obserwują z łodzi krokodyle rzucające się na ciskaną przez przewodnika przynętę.

Oczami mieszkańca

Życie w Darwin toczy się powoli. Mieszkańcy najchętniej oglądają zachody słońca nad malowniczą zatoką albo piknikują. Ulubionym do tego miejscem jest park Berry Springs. Poza odpoczynkiem w cieniu drzewa, popularnymi rozrywkami są tu pływanie i snorkeling. Stworzony do wypoczynku jest też Casuarina Coastal Reserve dwadzieścia minut od miasta. Można tam znaleźć piaszczyste plaże i teren ze stolikami zaprojektowanymi pod organizowanie grilli.

Znajdują się tu też świetne bazarki, ulubiony na Mindil Beach Sunset Markets. Mieszkańcy przychodzą tam w weekendowe wieczory z kocami, butelką wina i kupionymi od ulicznych sprzedawców satayami albo falafelami. Dzięki wieloetnicznemu charakterowi miasta, w Darwin można skosztować kuchni z różnych części Azji i Europy. Jeszcze więcej przysmaków można się najeść podczas porannego sobotniego marketu Parap Village Markets, który można zwiedzać popijając kupiony tu świeżo wyciskany sok owocowy. Całe miasto spotyka się też raz w roku w lokalnym amfiteatrze na wielkim koncercie rockowym, BASSINTHEGRASS, podczas którego można posłuchać muzyków z całej Australii. Bardzo popularny jest też trwający przez osiemnaście nocy Darwin Festival, podczas którego po raz kolejny można podziwiać wielokulturową odsłonę tego miasta. Podczas tego święta można oglądać spektakle teatralne prezentowane na świeżym powietrzu, brać udział w warsztatach i oczywiście jeść.

Czy wiesz, że…

•  nie da się ukryć, że nazwa Darwin kojarzy się przede wszystkim z twórcą teorii ewolucji; jego imię miastu nadał John Lort Stokes, oficer brytyjskiej marynarki; panowie poznali się dzieląc kajutę na okręcie HMS Beagle

•  w Darwin mieszka niewielka społeczność polska; znajduje się tu też Konsulat RP

•  bombardowanie Darwin przez Japończyków w 1942 roku było największym atakiem, jakie kiedykolwiek przeżyła Australia; czasem zdarzenie to nazywane jest „australijskim Pearl Harbor”

Lotnisko

Port lotniczy Darwin (DRW) jest położony siedem kilometrów na północny wschód od miasta o tej samej nazwie.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Darwin

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.