Mapa

Tanie loty do Christchurch

Nowozelandzki Christchurch zwany uroczo przez mieszkańców „Chch”, jest miastem, gdzie kontrasty dostrzeżemy na każdym kroku. Kosmopolityczne i pełne życia Chch wytchnienie odnajduje w ujmującej naturze. Tu w wolnych chwilach można zarówno pograć w golfa, jak i spróbować swych sił w raftingu lub… jeździe na nartach w doskonałym ośrodku. Tu pokryte trawą wybrzeża oddzielone są rzeką Avon od wulkanicznych wzgórz. Co wybierzesz?

Tego nie można przegapić

Wiele z głównych atrakcji miasta powiązanych jest z… Antarktyką. Począwszy od roku 1900, Christchurch stanowił bazę wypadową właśnie na Antarktykę. Obecnie swoje programy prowadzą tu w Międzynarodowym Centrum Antarktycznym Włosi, Amerykanie oraz Nowozelandczycy, a w mieście istnieje nawet antarktyczny szlak.

Warto zajrzeć do anglikańskiego Kościoła Najświętszego Wybawiciela. Ołtarz, który pierwotnie zdobił jego wnętrza znajduje się obecnie w Kaplicy Śniegu, na Antarktyce właśnie. Mówi się, że od najwcześniejszych lat na msze uczęszczali tutaj członkowie pierwszych wypraw.

Dalej, klub i muzeum Canterbury – pierwszy założono w 1872 roku i do dziś jego chlubą są wizyty m.in. członków ekspedycji Discovery. Drugi prezentuje pamiątki, opowieści dotyczące wypraw i pobytu na Antarktyce.

By odrobinę zmienić klimat i… temperatury, warto wybrać jeden z publicznych parków. Christchurch, zwane Miastem Ogrodów, może poszczycić się m.in. ponad 160 hektarowym parkiem Hagley oraz słynnym ogrodem botanicznym. Do jednego z najbardziej urokliwych należy Mona Vale, położony na brzegu rzeki Avon. Do dziś mieszkańców dumą napawa fakt, iż w 1996 roku ich miasto wygrało konkurs, uzyskując tytuł najlepszego Miasta Ogrodów na Świecie.

Okiem mieszkańca

Lato w grudniu? Tak, właśnie w Christchurch. Dla mieszkańców Nowej Zelandii lato rozpoczyna się w grudniu i trwa aż do lutego, z kolei zima trwa od czerwca do sierpnia. Mieszkańcy – szczególnie na stoku - nie mogą narzekać na niskie, zimowe temperatury, oscylują one w przedziale od 1,9°C do 11,3°C. Latem temperatury są wyższe o około 11 stopni, wtedy to zapełniają się okoliczne plaże.

Czy wiesz, że…

* Christchurch jest jednym z kilku na świecie, które posiada swoje drugie miasto na antypodach, czyli dokładnie na drugim końcu planety – taką unikatową parę tworzy z hiszpańską A Coruña.

* Oficjalnymi językami są angielski oraz maoryski, choć większość mieszkańców używa tego pierwszego.

* Woda jest tu doskonałej jakości – możemy tu bezpiecznie pić wodę z kranu, jak i z publicznych źródeł.

* Ścisłe centrum miasta stanowi tzw. Central City, wyznaczony przez cztery aleje (avenues). W nazewnictwie pozostałych ulic wykorzystano słowo „street”.

Lotniska

Ruch lotniczy Christchurch obsługuje jedno lotnisko – Międzynarodowy Port Lotniczy Christchurch.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Christchurch

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Christchurch: Christchurch.
Delta, KLM, Singapore Airlines, Qantas, Air New Zealand, Sichuan Airlines, Cathay Pacific i Vistara latają do: Christchurch bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Christchurch, to Maj.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.