Mapa

Tanie loty do Boa Vista

Mieszkańców Boa Vista, jednej z głównych Wysp Zielonego Przylądka najlepiej charakteryzuje termin morabeza - to styl życia, stosunek do innych ludzi i świata, to spokój, uprzejmość, nieśpieszność w działaniu na co dzień. Ukojenie, słońce i szum fal. Taka właśnie jest Boa Vista i wyjątkowi ludzie, którzy ją zamieszkują.

Tego nie można przegapić

Na piaszczystej plaży, wśród szumu atlantyckich fal dobiegną nad okrzyki radości windsurferów i kojące dźwięki morny, miejscowej odmiany bluesa. Gdy Cesaria Evora nucić będzie Bésame Mucho, Ty wsłuchaj się w emocjonalny kreolski, którym władają mieszkańcy Boa Vista. Przy okazji spotkać tu możesz ultramaratończyka i… żółwie morskie. Dobrych widoków tu nie zabraknie! Boa Vista i Wyspy Zielonego Przylądka są niezwykle barwne, rytmiczne, a emocje w pełni oddaje regionalna muzyka: utrzymana w stylu samby energetyczna coladeira oraz – przede wszystkim – morna, czyli boavistański blues, rozsławiony głównie przez Cesarię Evorę.

Sama wyspa oferuje przede wszystkim bogactwo natury i krystalicznie czyste wody. To istny raj do wind i kitesurferów, którzy przybywają tu licznie, by skorzystać z doskonałych warunków.

Na północno-zachodniej części wyspy czeka na nas pustynia Viana, z pięknym jasnym piaskiem i drobinkami czarnych kamieni, formujących niewielkie wydmy. Jej niewielkie wymiary – 5 kilometrów długości i 1 kilometr szerokości, sprawiają, że możemy pokonać ją w całości. By się do niej dostać, najlepiej jest wypożyczyć quad i przyłączyć się do zorganizowanej wyprawy. Warto też zabrać kapelusz, okulary przeciwsłoneczne i krem do opalania – jasny piasek odbija promienie słoneczne tak jak śnieg! Niezapomniane wspomnienia zapewni Ci przejażdżka po pustyni w towarzystwie pełni księżyca.

Okiem mieszkańca

Jedną z chlub wyspy i jej mieszkańców są żółwie morskie Caretta Caretta. Boa Vista należy do światowej czołówki rezerwatów tych wyjątkowych zwierząt. Z Sal Rei lokalni przewodnicy zawiozą Cię nocą na niezwykłą wyprawę – nocną obserwację wykluwających się żółwi. Przestrzega się tu bardzo zakazu robienia zdjęć, nawet bez lampy błyskowej. Zwierzęta są bardzo płochliwe!

Czy wiesz, że…

* Na Boa Vista mówi się po hiszpańsku i francusku, jeśli władasz językiem angielskim, również nie powinieneś mieć kłopotów z komunikacją.

* Niebywała ilość piaszczystych plaż przyniosła Boa Vista zaszczytne miano Sahary Wysp Zielonego Przylądka.

* Wybierając się na wyspę, warto zabrać ze sobą wszystkie niezbędne lekarstwa – zakup leków jest tu prawie niemożliwy.

Lotniska

Wysepka Boa Vista posiada jedno lotnisko – międzynarodowy port lotniczy Aristides Pereira, znajdujący się w odległości około 5 kilometrów od miasta Sal Rei. Zważywszy jednak na wielkość wyspy – około 30 kilometrów szerokości i 30 kilometrów długości – dzieli nas stąd niedaleka odległość do każdego miejsca na wyspie.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Boa Vista

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.