Mapa

Tanie loty na Bora Bora

Najpiękniejsza wyspa świata – mówią osoby, które odwiedziły Bora Bora. Jeśli nie świata, to z pewnością Archipelagu Towarzystwa – co do tego zgadzają się wszyscy, nawet miejscowi. Uroki wyspy najlepiej odzwierciedlają tutejsze ceny. Nie jest tajemnicą, że Bora Bora to kierunek głównie dla osób z zasobnym portfelem. Wyspa znana jest też z tego, że upodobali ją sobie nowożeńcy, prawdopodobnie ze względu na słynne, tutejsze zachody słońca.

Tego nie można przegapić

Na szczęście, najważniejsze atrakcje Bora Bora są całkowicie za darmo i dostępne dla wszystkich, nawet niesparowanych: turkusowe morze, soczysta zieleń tropikalnej roślinności, malownicze laguny i wulkaniczne wzgórza. Będąc tu można do woli pławić się w ciepłej wodzie i spacerować po tropikalnych lasach. Ci, którzy nie chcą poddać się panującej na wyspie atmosferze wakacyjnego lenistwa, mogą wspiąć się na dwa szczyty powstałe z zapadniętego wulkanu, który utworzył wyspę: Mount Pahia i Mount Otemanu. Nie grozi to jednak przemęczeniem: w najwyższym punkcie mają niewiele ponad 700 metrów.

Warto jednak skorzystać z miejscowej oferty nurkowania na rafach koralowych i żeglowania po lagunach. Wyspa ma też doskonałe zaplecze do uprawiania najdziwniejszych sportów wodnych i łowienia ryb, również głębinowych. Na otaczającej Bora Bora rafie koralowej występuje ponad 500 gatunków zwierząt morskich, które można oglądać z dyplomowanym, podwodnym przewodnikiem w Lagoonarium – to specjalnie wydzielony do tego kawałek laguny, coś pomiędzy podwodnym rezerwatem i ogrodem zoologicznym.

I choć Bora Bora jednoznacznie kojarzy się z plażowaniem, planując podróż na wyspę należy pamiętać, że charakterystyczną częścią jej krajobrazu są laguny. Najczęściej schodzi się więc do wody prosto z drewnianych tarasów łączących domki na palach, które są najbardziej popularnym i charakterystycznym sposobem zakwaterowania turystów.

Okiem mieszkańca

„Aita pea pea” – „niczym się nie martwić” to dewiza przyświecająca mieszkańcom Bora Bora. Trudno jej nie przestrzegać, w otoczeniu najpiękniejszych widoków na świecie i w towarzystwie zachwyconych turystów. 9000 stałych mieszkańców wyspy żyje spokojnie utrzymując się głównie z turystyki i połowu czarnych pereł. 

Czy wiesz, że?

* pierwszym przybyłym mieszkańcem Bora Bora był w 1792 roku rozbitek z wielorybniczego statku James Connor

* w czasie Drugiej Wojny Światowej mieściła się tu amerykańska baza wojskowa z 6 tysiącami żołnierzy. Nie toczyli oni jednak żadnych walk i gdy po zakończeniu wojny

zarządzono likwidację bazy, niektórzy ze stacjonujących tu żołnierzy odmówili opuszczenia pięknej wyspy. Niektórzy, w wyniku skarg ich rodzin zostali przymusowo odesłani do domu

* Zgodnie z polinezyjską mitologią o Bora Bora mówi się „Mai te pora” – co oznacza stworzona przez bogów

Lotnisko

Bezpośrednio na Bora Bora można dostać się samolotem. Na okalającym wyspę atolu Motu Mute mieści się lotnisko Bora Bora (BOB).

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Bora Bora

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście : Bora Bora.
Obecnie Air Tahiti to jedyna linia lotnicza, która lata do: Bora Bora bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Bora Bora, to Styczeń.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.