Mapa

Tanie loty do Nashville

Nashville znane jest na świecie jako stolica muzyki country i tańca zwanego line dancing. Od lat jest celem pielgrzymek fanów muzyki i początkujących artystów. Ale w ostatnich latach stolica amerykańskiego stanu Tennessee postanowiła odświeżyć swój wizerunek i rośnie na regionalne centrum kultury i handlu.

 

Tego nie można przegapić

 

Jedną z wizytówek Nashville jest najstarsza nadawana nieprzerwanie audycja radiowa Grand Ole Opry. Jej początki sięgają roku 1925 i jest to oczywiście audycja country. W okolicach stacji znajduje się centrum handlowe, głównie ze sklepami typu outlet. Fani muzyki powinni się także udać do Country Music Hall of Fame and Museum. Od ponad czterdziestu lat wręczane są tam nagrody prestiżowego konkursu Country Music Awards, znajduje się tam też muzeum ze stale uzupełnianą ekspozycją.

 

W Nashville znajdzie się także coś dla miłośników przygód Batmana. Najwyższy wieżowiec w Tennessee, trzydziesto trzy-piętrowy AT&T Building do złudzenia przypomina maskę tego komiksowego superbohatera. Inną ciekawą konstrukcją jest tu Shelby Street Pedestrian Bridge. Zbudowany ponad sto lat temu most dziś przeznaczony jest wyłącznie dla przechodniów, dzięki czemu można z niego podziwiać panoramę miasta. W Midtown Nashville można dobrze zjeść i odwiedzić ciekawe galerie, a Printer's Alley, jak sama nazwa wskazuje to centrum drukarstwa. W tej historycznej dzielnicy do dziś swoje siedziby ma wiele redakcji stowarzyszeń, zarówno religijnych jak i świeckich. Po godzinach to także jedna z rozrywkowych dzielnic miasta.

 

Oczami mieszkańca

 

Serce Nashville bije oczywiście w jego barach. Genialna scena muzyczna zachęca do uprawiania "Honky-tonking”, czyli barowego tournée. Pośród nostalgicznej atmosfery klubów bluesowych, zapachu whisky i typowych barów country z muzyką na żywo i spontanicznym line-dancing, masz szansę zaobserwować prawdziwe życie mieszkańców tego miasta.

 

Ich populacja nie składa się jednak, jak mogłoby się wydawać wyłącznie z brodatych gitarzystów. Wierzcie, lub nie, ale Nashville to także miasto uniwersyteckie, w okolicach którego znajduje się aż dwadzieścia jeden uczelni wyższych. Studentów można spotkać na przykład nad jeziorem Radnor, podobnie jak mieszkańców położonych na południe od miasta przedmieść.

 

Czy wiesz, że…

 

* podczas wojny secesyjnej w Nashville przebywał Polski Legion; jego oficjalna nazwa to 58 Ochotniczy Pułk Piechoty Nowego Jorku

 

* w Nashville znajduje się największa na świecie społeczność kurdyjska; szacuje się, że może tu mieszkać około jedenastu tysięcy Kurdów; duża część z nich to uchodźcy zmuszeni do

ucieczki z Iraku przed prześladowaniami reżimu Saddama Husseina

 

* Nashville to nie tylko stolica muzyki country, ale i miasto rodzinne wielu muzyków uprawiających także inne gatunki muzyczne; jednym z najsłynniejszych pochodzących stąd zespołów jest rockowy Kings of Leon

 

Lotnisko

 

Ruch powietrzny stolicy Tennessee obsługuje międzynarodowe lotnisko Nashville (BNA).

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Nashville

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.