Mapa

 Lotnisko Kopernika we Wrocławiu

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu posiada obecnie dwa terminale: terminal A i terminal B, mieszczące się w dwóch skrzydłach budynku lotniska. Dodatkowo na ukończeniu jest budowa trzeciego, nowoczesnego terminalu, dzięki któremu Lotnisko Wrocław będzie mogło jeszcze sprawniej obsługiwać wciąż rosnącą liczbę lotów i pasażerów. Na wrocławskim lotnisku mieści się baza operacyjna tanich linii lotniczych Wizz Air, a w 2012 roku zostanie tu otwarta pierwsza w Polsce baza linii Ryanair.

Dynamicznie rozwijające się Lotnisko Wrocław już w tej chwili oferuje swoim pasażerom bardzo szeroką gamę usług: biura podróży, kantory, wypożyczalnie samochodów, obsługa VIP czy wynajem sal konferencyjnych, to tylko niektóre propozycje Lotniska Wrocław. Przyjazna strefa wolnocłowa z takimi sklepami jak Euroshop czy Baltona, pozwala zrobić przed odlotem zakupy w przystępnej cenie, a w salonikach prasowych Relay i Update zaopatrzyć się można w gazety i książki do czytania w podróży. Na wrocławskim lotnisku znajduje się też szereg restauraji, barów i kawiarni, gdzie można posilić się przed lotem. Jeżeli masz chwilę do odprawy, spróbuj dań Restauracji Odlotowej, jeśli chcesz tylko przekąsić coś w biegu, smaczne przekąski znajdziesz w Voyage Cafe lub barze szybkiej obsługi.

Planujesz lot z Lotniska Wrocław? Wpisz dokąd i kiedy chciałbyś polecieć w okienku wyszukiwania, a Skyscanner znajdzie dla Ciebie najtańsze połączenia z Wrocławia. Jeżeli termin Twojej podróży może być elastyczny, z wyszukiwarką Skyscanner możesz sprawdzić ceny lotów z Lotniska Wrocław w ciągu całego miesiąca albo nawet roku. Jeżeli natomiast szukasz inspiracji, wybierz opcję wyszukiwania lotów z Wrocławia „wszędzie” i znajdź tanie bilety lotnicze do każdego miejsca na świecie.

Lotniska w pobliżu Wrocławia:

 Dojazd do i z lotniska

Samochód ukryj 

Lotnisko znajduje się ok. 12km na zachód od centrum Wrocławia. Jadąc z miasta ulicą Strzegomską, należy przejechać Most Strzegomski, po czym na rondzie zjechać w ulicę Graniczną, która przechodzi w Podp. S. Skarżyńskiego. Po dojechaniu do ulicy Wardzyńskich skręcić w prawo i za ok. 500m ponownie w prawo. Kontynuować prosto jeszcze przez 500m, do lotniska. Szybki i komfortowy dojazd do wrocławskiego lotniska z Warszawy, Poznania i Południa Polski gwarantuje Autostradowa Obwodnica Wrocławia.

Autobusy ukryj 

Z Wrocławia na lotnisko dojechać można komunikacją miejską. Autobus linii 406 kursuje z Dworca Głównego PKP i Dworca Centralnego PKS w Katowicach co 20 minut. Istnieje także połączenie nocne na trasie z Jarnołtowa do portu lotniczego. Linia nocna 249 odbywa trzy kursy w ciągu doby.

Taksówka ukryj 

Wrocławskie lotnisko obsługiwane jest przez wiele korporacji taksówkowych. Taksówki są zawsze dostępne na miejscu i można je znaleźć na postoju w pobliżu budynku lotniska. Dla własnego bezpieczeństwa warto korzystać z usług taksówkarzy zrzeszonych w oficjalnych korporacjach, którzy zwykle umieszczają cennik usług na szybie samochodu.

 Jakie linie lotnicze latają do Wrocławia

 Dane kontaktowe lotniska

Lotnisko Wrocław

Adres:
ul. Skarżyńskiego 36,
54-530 Wrocław,
POLAND

 Informacje szczegółowe

Długość geograficzna:16° 52' 59'' E
Szerokość geograficzna:51° 6' 0'' N
Kod IATA:WRO
Kod ICAO:

 Lokalizacja lotniska

Google map

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.