Mapa

 Port Lotniczy Szczecin - Goleniów

Port Lotniczy Szczecin - Goleniów im. Solidarności obsługuje największą liczbę połączeń krajowych w Polsce. Dzięki współpracy szczecińskiego lotniska z liniami lotniczymi Eurolot, pasażerowie mogą teraz przemieszczać się z drugiego końca kraju w czasie krótszym niż 90 minut, bez konieczności przesiadania się na innych lotniskach.

Lotnisko Szczecin posiada przyjazną i świetnie zaopatrzoną strefę handlowo-usługową. Dwa sklepy wolnocłowe Aelia oferują olbrzymi wybów światowych marek perfum, ekskluzywnych alkoholi i słodyczy. Aby nie nudzić się w podróży, warto też odwiedzić księgarnię Discover lub salonik prasowy Relay i zaopatrzyć się w ciekawą prasę i książki do czytania w czasie lotu. Oczekujac na samolot na szczecińskim lotnisku, można raczyć się doskonałą kawą w Voyage Cafe, wyśmienitymi kanapkami lub makaronami w pubie Business Shark, a potem koniecznie trzeba zajrzeć do lodziarni Lodowa Wyspa, by spróbować oryginalnych włoskich lodów.

Jeżeli planujesz lot z Lotniska Szczecin - Goleniów, skorzystaj z porównywarki lotów Skyscanner, by znaleźć najtańsze bilety lotnicze. Wystarczy wpisać termin planowanej podróży ze Szczecina w okienku wyszukiwania, a Skyscanner wyświetli najlepsze oferty lotów do wybranego miejsca docelowego. Jeżeli daty Twojego wylotu z Lotniska Szczecin są elastyczne, ze Skyscanner możesz poszukać najtańszych połączeń w ciągu danego miesiąca albo całego roku. Nie zdecydowałeś jeszcze dokąd się wybrać? Skyscanner może zainspirować Cię opcją szukania tanich lotów z Lotniska Szczecin do każdego miejsca na ziemi.

Lotniska w pobliżu Szczecina:

 Dojazd do i z lotniska

Samochód ukryj 

Lotnisko zlokalizowane jest w Goleniowie, ok. 50km od centrum Szczecina. Wyjeżdżając z miasta ulicą A. Struga, a następnie Zwierzyniecką, należy jechać zjazdem w kierunku trasy 6/E28/E65/S3. Kontynuować tą trasą, aż do zjazdu w prawo, na trasę 6/E28. Po ok. 5km skręcić ponownie w prawo i jechać ok. 2km do Lotniska Szczecin - Goleniów.

Pociągi ukryj 

Port Lotniczy Szczecin znajduje się w odległości zaledwie 7km od Dworca PKP w Goleniowie. Stamtąd do terminalu lotniska dojechać można taksówką lub mikrobusem w kierunku Nowogrodu.

Autobusy ukryj 

Połączenia z lotniskiem obsługiwane są przez kilka firm przewozowych, których kursy skomunikowane są z lotami poszczególnych linii lotniczych. Wszyscy operatorzy zaczynają kurs sprzed biura LOT-u na al. Wyzwolenia w Szczecinie. Autobus LOT wyrusza na 80min przed każdym lotem, a odjeżdża z lotniska 15min po lądowaniu samolotu. Autobus Eurolot obsługuje loty krajowe do Krakowa, Poznania i Rzeszowa. Odjeżdża na 1h 40min przed odlotem, a z lotniska 20min po przylocie. Kursy autobusów Transportu Miejskiego dopasowane są do lotów Ryanair i Norwegian. Ich kurs zaczyna się 2h 20min przed odlotem, a z lotniska do Szczecina 20min po lądowaniu samolotu.

Taksówka ukryj 

Oficjalnym partnerem lotniska jest korporacja Airport Taxi Group, której taksówki znaleźć można na postoju tuż przed wyjściem z terminalu pasażerskiego. Najbezpieczniej jest zawsze korzystać z usług kierowców zrzeszonych w korporacjach taksówkarskich.

 Jakie linie lotnicze latają do Szczecina

 Dane kontaktowe lotniska

Lotnisko Szczecin

Adres:
Glewice 1,
72-100 Goleniów,
POLAND

 Informacje szczegółowe

Długość geograficzna:14° 54' 0'' E
Szerokość geograficzna:53° 34' 59'' N
Kod IATA:SZZ
Kod ICAO:

 Lokalizacja lotniska

Google map

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.