Mapa

 Port Lotniczy Poznań - Ławica

Lotnisko Poznań - Ławica znajduje się bardzo blisko centrum miasta, dzięki czemu dotarcie do portu lotniczego jest łatwe i zazwyczaj nie trwa dłużej niż kilkanaście minut. Sam terminal zbudowany jest w nowoczesnym stylu na prostym planie, przez co znalezienie się na poznańskim lotnisku nie sprawia pasażerom najmniejszych kłopotów.

W strefie handlowej Lotniska Poznań, na galerii terminalu mieszczą się sklepy Rosenthal i oferujący produkty regionalne Discover, salony prasowe Relay i 1 Minute, kawiarnia Coffee Heaven oraz restauracja Sami Swoi, serwująca dania kuchni polskiej. W strefie bezcłowej natomiast można dokonać zakupów w sklepach Aelia, Euroshop i Baltona. Pasażerom podróżującym służbowo Lotnisko Poznań - Ławica daje też możliwość wynajmu salek konferencyjnych na spotkania biznesowe.

Jeżeli planujesz lot z Lotniska Poznań - Ławica, skorzystaj z wyszukiwarki lotów Skyscanner, by znaleźć najtańsze bilety lotnicze z Poznania. Wpisz datę planowanej podróży i miejsce docelowe w okienku wyszukiwania i porównaj oferty różnych linii lotniczych obsługujących loty z Lotniska Poznań. Jeżeli termin Twojego wylotu z Poznania jest elastyczny, w Skyscanner możesz  sprawdzić ceny biletów lotniczych w interesującym Cię miesiącu lub nawet całym roku. Jeżeli nie zdecydowałeś jeszcze dokąd polecieć, daj się zainspirować możliwością wyszukiwania lotów z Poznania do każdego miejsca na ziemi.

Lotniska w pobliżu Poznania:

 Dojazd do i z lotniska

Samochód ukryj 

Lotnisko Ławica znajduje się przy ulicy Bukowskiej, zaledwie 6km od ścisłego centrum Poznania. Jadąc od Ronda Kaponiera ulicą Zwierzyniecką, po ok. 200m należy skręcić w lewo w ulicę Zeylanda, następnie w prawo w Bukowską i kontynuować prosto przez ok. 5,5km. Lotnisko znajduje się po prawej stronie.

Autobusy ukryj 

Lotnisko w Poznaniu łączą z centrum miasta cztery regularnie kursujące linie autobusowe komunikacji miejskiej. Przyspieszona linia autobusowa „L” kursuje między portem lotniczym a Dworcem Głównym PKP. Z Ronda Kaponiera na lotnisko dotrzeć można liniami 59 i 48, jak również nocną linią autobusową 242.

Taksówka ukryj 

Taksówki kilku korporacji zawsze dostępne są na postoju tuż przed budynkiem poznańskiego lotniska. Warto pamiętać, aby ze względów bezpieczeństwa, korzystać z usług taksówkarzy zrzeszonych w korporacjach, których cennik umieszczony jest w widocznym miejscu.

 Jakie linie lotnicze latają do Poznania

 Dane kontaktowe lotniska

Lotnisko Poznań

Adres:
ul. Bukowska 285,
60–189 Poznań,
POLAND

 Informacje szczegółowe

Długość geograficzna:16° 49' 34'' E
Szerokość geograficzna:52° 25' 15'' N
Kod IATA:POZ
Kod ICAO:

 Lokalizacja lotniska

Google map

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.