Mapa

 Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta

Lotnisko Łódź posiada dwa terminale pasażerskie: terminal I, to terminal krajowy, terminal II obsługuje natomiast loty międzynarodowe.  W najbliższej przyszłości planowane jest otwarcie trzeciego terminalu pasażerskiego, co znacznie usprawni pracę łódzkiego lotniska i prawdopobnie zaowocuje uruchomieniem jeszcze większej liczby połączeń.

W strefie wolnocłowej Lotniska Łódź mieszczą się sklepy Baltona i Keraniss, gdzie w przystępnej cenie można kupić wiele towarów, m.in. perfumy, markowe alkohole, słodycze i upominki. Oprócz punktów handlowo-usługowych na łódzkim lotnisku znajdują się także restauracja i kawiarnia, gdzie w miłej atmosferze można posilić się przed odlotem. Najmłodszym podróżnym Port Lotniczy Łódź proponuje natomiast pełen zabawek Kącik Małego Pasażera.

Planujesz podróż z Lotniska Łódź? Znajdź najtańsze loty z Łodzi w wyszukiwarce Skyscanner. W okienku wyszukiwania podaj datę planowanego lotu i porównaj najlepsze oferty różnych linii lotniczych obsługujących loty z łódzkiego lotniska. Jeżeli termin Twojego wylotu z Lotniska Łódź może być elastyczny, Skyscanner wyświetli najtańsze połączenia w ciągu danego miesiąca lub roku. Jeżeli natomiast, nie wiesz jeszcze dokąd polecieć, Skyscanner zainspiruje Cię możliwością znalezienia tanich lotów z Lotniska Łódź w każde miejsce na świecie.

Lotniska w pobliżu Łodzi:

 Dojazd do i z lotniska

Samochód ukryj 

Port Lotniczy Łódź położony jest w odległości ok. 6km od centrum miasta w kierunku południowo-zachodnim. Lotnisko jest doskonale skomunikowane z wieloma miastami Polski. Dojazd od strony Wrocławia, z kierunku południowo-zachodniego odbywa się drogą S8, a następnie drogą krajową nr 14. Z kierunku zachodniego na lotnisko dojechać można  drogą A2, ze wschodniego – drogą E72, natomiast z północy i południa Polski – drogami A1 i E75.

Autobusy ukryj 

Bezpośredni dojazd z centum miasta do lotniska zapewniają autobusy dwóch linii komunikacji miejskiej: nr 65 i nr 55. Dodatkowo kursuje również specjalna linia Airport Bus, łącząca port lotniczy z łódzkimi dworcami kolejowymi na trasie Lotnisko – Dworzec PKP Łódź Kaliska – Centrum Mickiewicza/Piotrowska – Dworzec PKP Łódź Widzew. Autobus wyrusza z lotniska 15 min po każdym przylocie, a z Dworca Łódź Widzew na 2h 15min przed odlotem. Rezerwacji na Airport Bus można dokonać telefonicznie lub mailowo. W miarę dostępności miejsc, można korzystać  z usługi bez uprzedniej rezerwacji.

Taksówka ukryj 

Na postoju przed terminalem łódzkiego lotniska, zawsze oczekują taksówki. Najlepiej korzystać z usług taksówkarzy zrzeszownych w stowarzyszeniach, których cennik powinien być umieszczony w widocznym miejscu, np. na szybie pojazdu. Taksówkę z lotniska najlepiej zamówić telefonicznie. Daje to możliwość wyboru typu samochodu, kierowcy niepalącego lub mówiącego po angielsku, jak również uzgodnienia płatności w obcej walucie.

 Jakie linie lotnicze latają do Łodzi

 Dane kontaktowe lotniska

Lotnisko Łódź

Adres:
Port Lotniczy Łódź Sp. z o.o.ul.Gen. S. Maczka 35,
94-328 Łódź,
POLAND

Witryna:

 Informacje szczegółowe

Długość geograficzna:19° 23' 53'' E
Szerokość geograficzna:51° 43' 18'' N
Kod IATA:LCJ
Kod ICAO:

 Lokalizacja lotniska

Google map

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.