Mapa

 Lotnisko Katowice

Należące do Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, Lotnisko Katowice, to jeden z najdynamiczniej rozwijających się portów lotniczych w Polsce. Cieszy się ono wciąż rosnącym zainteresowaniem podróżnych i linii lotniczych, dzięki czemu katowickie lotnisko uruchania coraz więcej połączeń krajowych i zagranicznych. Lotnisko w Pyrzowicach zajmuje też trzecie miejsce w kraju pod względem obsługi pasażerów.

Port Lotniczy w Katowicach posiada dwa terminale pasażerskie: terminal A i terminal B. Łatwo znaleźć tam wszystko, czego może potrzebować podróżny przed wylotem z Katowic: liczne sklepy wolnocłowe, restauracje i bary serwujące smaczne jedzenie, kantory i bankomaty dające szybki dostęp do gotówki i wymiany walut, saloniki prasowe, a nawet zakład fryzjerski. Ponadto Lotnisko Katowice oferuje możliwość podziwiania odlatujących samolotów z fantastycznego tarasu widokowego.

Lecisz z Lotniska Katowice? Skyscanner pomoże Ci znaleźć najtańsze bilety lotnicze. Podaj tylko daty planowanej podróży i miejsce docelowe, a Skyscanner porówna dla Ciebie oferty setek linii lotniczych i wyświetli najkorzystniejsze ceny lotów. Jeśli terminy Twojego wylotu z Katowic są elastyczne, w Skyscanner możesz porównać ceny lotów w różnych dniach danego miesiąca lub roku. A jeśli nie zdecydowałeś jeszcze dokąd polecieć, z wyszukiwarką Skyscanner możesz znaleźć loty z Lotniska Katowice do każdego miejsca na ziemi.

Lotniska w pobliżu Katowic:

 Dojazd do i z lotniska

Samochód ukryj 

Lotnisko znajduje się w Pyrzowicach, niecałe 40km od centrum Katowic, a dojazd z miasta jest bardzo prosty. Od Ronda Gen. Jerzego Ziętka odbywa się on Aleją Walentego Roździeńskiego. Następnie należy kontynuować trasą 4 i trasą 86, aż do zjazdu w kierunku E-75. Po dotarciu do drogi szybkiego ruchu S1, jechać prosto przez 13km, aż do lotniska przy ul. Wolności w Pyrzowicach.

Autobusy ukryj 

Na lotnisko kursują codziennie cztery linie autobusowe komunikacji miejskiej: linia Airport Bus z Katowic, Linia 17 z Mierzęcic oraz linie 85 i 53 z Bytomia. Oprócz tego istnieje „Linia Lotnisko”, która łączy centrum Katowic z portem lotniczym. Kilka prywatnych firm przewoźniczych oferuje także dowozy na lotnisko z Katowic oraz z Krakowa i Częstochowy.

Taksówka ukryj 

Korzystając z taksówek na i z lotniska, należy pamiętać, że najbezpieczniej jest wybierać te zrzeszone w korporacjach taksówkarskich. Lotnisko Katowice jest obsługiwane przez firmę Airport Taxi Service, której biuro mieści się na parterze terminalu B. Postoje taksówek znajdują się przy wejściach do terminali A i B, tuż przed budynkiem lotniska.

 Jakie linie lotnicze latają do Katowic

 Dane kontaktowe lotniska

Lotnisko Katowice

Adres:
Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice ul. Wolności 90,
42-625 Ożarowice,
POLAND

 Informacje szczegółowe

Długość geograficzna:19° 4' 50'' E
Szerokość geograficzna:50° 28' 25'' N
Kod IATA:KTW
Kod ICAO:

 Lokalizacja lotniska

Google map

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.