Mapa

 Lotnisko Kraków

Lotnisko Kraków posiada dwa terminale: terminal międzynarodowy T1 i terminal krajowy T2. Bezpłatne Shuttle Busy zapewniają doskonałą komunkację pomiędzy obydwoma terminalami krakowskiego lotniska. Port lotniczy w Balicach zapewnia także wszystkie usługi i serwisy, jakie mogą być potrzebne pasażerom: informację lotniskową i turystyczną, liczne kioski internetowe, skrytki bagażowe oraz kantory i bankomaty.

Na terenie Lotniska Kraków znajduje się wiele sklepów sieci bezcłowych takich jak znana Baltona, Aelia i Keraniss. Warto sprawdzić ofertę sklepów Discover, które zajmują się sprzedażą polskich specjałów i wyrobów regionalnych, świetnie nadających się na pamiątki. Również Krakowski Kredens oferuje produkty spożywcze oparte o tradycje kulinarne Krakowa. Jeśli natomiast zgłodniejemy przed odlotem, w Coffee Minute lub Tomatillo Bistro Bar nabyć możemy pyszne kanapki, sałatki i muffinki.

Skorzystaj z wyszukiwarki Skyscanner, jeśli planujesz podróż z Lotniska Kraków. Wpisz daty planowego wylotu z Krakowa lub wyszukaj najtańsze bilety lotnicze w ciągu całego miesiąca albo roku. Skyscanner pozwoli Ci porównać i wybrać najlepsze oferty linii lotniczych obsługujących loty do i z Lotniska Kraków. Jeśli nie postanowiłeś jeszcze dokąd chciałbyś polecieć, możesz poszukać lotów z krakowskiego lotniska  do każdego kraju na świecie.

Lotniska w pobliżu Krakowa:

 Dojazd do i z lotniska

Samochód ukryj 

Lotnisko znajduje się ok. 11km na zachód od centrum Krakowa. Można do niego łatwo dotrzeć autostradą A4 oraz wieloma drogami wojewódzkimi. Z centrum miasta do lotniska dojechać można ulicą Balicką od strony Armii Krajowej, ulicą Królowej Jadwigi przez Wolę Justowską, ulicą Ks. Józefa, a następnie obwodnicą od strony Przegorzał lub od Ronda Ofiar Katynia ulicą Radzikowskiego i dalej obwodnicą. Port lotniczy znajduje się przy ulicy Kpt. Medweckiego w Balicach.

Pociągi ukryj 

Z centrum Krakowa do lotniska kursuje szybka linia kolejowa Przewozów Regionalnych. Podróż z miasta trwa zaledwie 18 minut, a przystanek kolejki znajduje się niecałe 200 metrów od terminalu międzynarodowego T1. Z przystanku bezpośrednio do terminali T1 i T2 dowozi pasażerów bezpłatny Shuttle Bus, który oczekuje na przyjazd kolejki na przystanku.

 

Autobusy ukryj 

Lotnisko Kraków obsługiwane jest przez dwie miejskie linie autobusowe dzienne (208 i 292) oraz jedną nocną (902). Przystanki autobusów znajdują się w pobliżu obu terminali. Bilety można zakupić w automacie na przystanku MPK, u kierowcy lub w salonie prasowym na antresoli terminalu międzynarodowego T1.  Autobusy linii 292 są dodatkowo wyposażone we własne automaty biletowe.

Taksówka ukryj 

Postoje taksówek na Lotnisku Kraków zlokalizowane są zarówno przy terminalu krajowym T2, jak i przy terminalu międzynarodowym T1. Oficjalnym partnerem lotniska jest korporacja Radio Taxi. Taksówki można znaleźć na jednym z postojów lub zamówić telefonicznie oraz przez internet. Taksówkarze przyjmują opłaty kartami kredytowymi. Należy pamiętać, że najbezpieczniej jest korzystać z usług taksówkarzy zrzeszonych w korporacjach.

 Jakie linie lotnicze latają do Krakowa

 Dane kontaktowe lotniska

Lotnisko Kraków

Adres:
Lotnisko im. Jana Pawła II,
ul. Kpt. M. Medweckiego 1,
,
Kraków - Balice,
32-083,
Polska

 Informacje szczegółowe

Długość geograficzna:19° 47' 5'' E
Szerokość geograficzna:50° 4' 39'' N
Kod IATA:KRK
Kod ICAO:

 Lokalizacja lotniska

Google map

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.