Mapa

Loty Swiss European Airlines

Swiss International Air Lines to narodowe linie lotnicze Szwajcarii z głównym węzłem w Zurychu. Flota Swiss składa się z 90 maszyn, które latają w 84 kierunkach na całym świecie. W Polsce Swiss oferuje loty z lotniska w Warszawie. Linie są członkiem Grupy Lufthansa i Star Alliance.

Informacje aktualne na dzień 21 września 2014 roku. 

Kluczowe informacje o Swiss

Odprawa

Swiss oferuje cztery możliwości odprawy: na lotnisku przy "okienku" lub przy samoobsługowej maszynie, przez Internet lub przy pomocy aplikacji mobilnej. Odprawa online jest możliwa już na 23 godziny przed planowanym odlotem. Elektroniczną kartę pokładową można wydrukować lub pobrać na telefon. W przypadku odprawy przy stanowisku Swiss, w zależności od lotniska odlotu i klasy, jaką podróżuje pasażer, obowiązują różne czasy otwarcia i zamknięcie odprawy. Zazwyczaj jest to od dwóch-trzech godzin do 30-60 minut przed planowanym odlotem.

Bagaże

Wszyscy pasażerowie linii Swiss mają prawo do bezpłatnego zabrania na pokład przynajmniej jednego bagażu podręcznego, pod warunkiem, że nie przekracza on wymiarów 55 cm x 40 cm x 23 cm i wagi 8 kg. Dodatkowo, pasażerowie podróżujący klasą biznes i pierwszą klasą mogą zabrać dwie sztuki takiego bagażu na pokład samolotu. Każdy pasażer może także mieć ze sobą dodatkową mniejszą torbę na ramię (o maksymalnych wymiarach 40 cm x 30 cm x 10 cm) lub laptop. Ponadto, każdy pasażer ma możliwość nieodpłatnego zabrania bagażu rejestrowanego. Pasażerom klasy ekonomicznej przysługuje jeden bagaż o maksymalnej wadze 23 kg, pasażerom klasy biznes - dwa bagaże po 32 kg. Pasażerowie pierwszej klasy mogą zabrać trzy bagaże rejestrowane o wadze 32 kg każdy.

Siedzenia

Podczas rezerwacji biletu, pasażerowie Swiss mają również możliwość wyboru miejsc w samolocie. Mogą to także zrobić (lub zmienić dotychczasowe miejsce) do 48 godzin przed planowanym odlotem. Na lotach międzynarodowych miejsca mogą rezerwować także pasażerowie klasy ekonomicznej.

Opłaty za rezerwację

W zależności od państwa, w jakim dokonuje się płatności za bilet, mogą być naliczone opłaty za transakcję kartą kredytową w różnej wysokości. Dodatkowych opłat można uniknąć na przykład płacąc kartą debetową.

Serwis pokładowy

W zależności od klasy, jaką podróżuje się ze Swiss, na pokładzie oferowane są różne opcje cateringowe.

Punktualność

Na podstawie obserwacji 20 najczęstszych kierunków w okresie 15 lipca do 15 września 2014 można stwierdzić, że 74% lotów obsługiwanych przez linie Pegasus Airlines odbywa się o planowanym czasie.*
* Dane na podstawie flightstats.com

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.