Mapa

Loty SAS

SAS to międzynarodowe, skandynawskie linie lotnicze, należące do Danii, Norwegii i Szwecji. Główne węzły SAS to lotniska Sztokholm-Arlanda, Oslo-Gardermoeni i Kopenhaga-Kastrup. SAS jest jednym z założycieli największego na świecie sojuszu lotniczego Star Alliance. Linie dysponują flotą złożoną ze 131 maszyn. Siatka połączeń SAS obejmuje ponad sto kierunków w Europie, Azji i Ameryce Północnej.

Informacje aktualne na dzień 22 września 2014 roku. 

Kluczowe informacje o SAS

Odprawa

SAS oferuje cztery opcje odprawy: tradycyjną przy "okienku", przy pomocy samoobsługowej maszyny na lotnisku, przez Internet i przez aplikację. Odprawa internetowa i przez aplikację na urządzeniu mobilnym otwiera się na 22 godziny, a kończy na 60 minut przed planowanym odlotem. Dowodem przeprowadzenia odprawy online jest elektroniczna karta pokładowa, którą razem z dokumentem tożsamości trzeba pokazać na lotnisku. Jeśli nie mamy możliwości wydrukowania jej przed dotrciem na lotnisko, można to zrobić przy pomocy automatu samoobsługowego. W zależności od taryfy, z jaką się podróżuje, dla różnych form odprawy obowiązują różne terminy. Odprawa przy "okienku" jest dostępna tylko dla pasażerów, którzy wybrali wyższe taryfy.

Bagaże

Każdy pasażer SAS ma możliwość nieodopłatnie wnieść na pokład samolotu jedną sztukę bagażu podręcznego, pod warunkiem, że jego wymiary nie przekraczają 40 cm x 23 cm x 55 cm, a waga nie jest większa niż 8 kg. Poza tym, na pokład można wnieść mniejszą torebkę lub laptop. Dodatkowo pasażerowie podróżujący we wszystkich taryfach mają także prawo do bezpłatnego przewozu jednej sztuki bagażu rejestrowanego o maksymalnej wadze 23 kg. Dodatkowo, pasażerowie z taryfy SAS Plus mają prawo do dwóch takich bagaży, a SAS Business podróżujący na trasach z i do Azji lub Stanów Zjednoczonych mogą zabrać dwie sztuki bagażu po 32 kg.

Siedzenia

Wszyscy pasażerowie podróżujący na trasach w ramach Europy oraz do i z Azji i Stanów Zjednoczonych mogą bezpłatnie zarezerwować miejsce w samolocie, najwcześniej na 22 godziny przed planowanym lotem. Pasażerowie klas SAS Plus i SAS Business mają najwygodniejsze miejsca przydzielone z automatu.

Opłaty za rezerwację

Podczas rezerwacji biletu na lot z SAS, nie ma żadnych dodatkowych opłat manipulacyjnych.

Serwis pokładowy

SAS na pokłądach swoich samolotów oferuje wszystkim pasażerom bezpłatną kawę i herbatę. Pasażerowie podróżujący z taryfą SAS Plus mają także zapewniony bezpłatny posiłek.

Punktualność

Na podstawie obserwacji 20 najczęstszych kierunków w okresie 15 lipca do 15 września 2014 można stwierdzić, że 78% lotów obsługiwanych przez linie SAS odbywa się o planowanym czasie.*
* Dane na podstawie flightstats.com

SAS

4,0/5
W oparciu o 2921 opinii(-e)

Ocena jakości Partnerów Skyscanner przyznawana jest na podstawie recenzji użytkowników dotyczących: wiarygodności prezentowanych cen, dodatkowych opłat, obsługi klienta i łatwości korzystania z ich witryn internetowych.

Dowiedz się więcej

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.