Mapa

Loty Alitalia

Narodowe linie lotnicze Włoch istnieją od 1946 roku. W skład floty Alitalii wchodzą 143 samoloty, głównie Airbusy A320-200 i A319-100. Dziś jest to jedna z najnowocześniejszych flot w Europie, dzięki przeprowadzonej w latach 2010-2014 modernizacji. "Alitalia" to w języku włoskim zbitka wyrazów ali - skrzydła i nazwy państwa. Linie latają w sumie w 130 kierunkach na całym świecie, tygodniowo obsługując 4722 loty.

Informacje aktualne na dzień 16 września 2014. 

Kluczowe informacje o Alitalia

Odprawa

Alitalia oferuje różne możliwości odprawy. Jedną z najwygodniejszych jest odprawa przez Internet, dostępna dobę przed planowanym odlotem. Po dokonaniu odprawieniu się w ten sposób, jeśli mamy bagaż rejestrowany, można go oddać na lotnisku przy stanowisku "drop-off". Na samym lotnisku można się odprawić na dwa sposoby, przy tradycyjnym stanowisku odprawy lub przy maszynie "Fast Check-in". Ostateczny termin przed odlotem, w jakim należy się odprawić, zależy od lokalizacji lotniska. We Włoszech czas ten waha się od 25 do 60 minut, a za granicą jest to od 40 do 90 minut.

Bagaże

Na pokład samolotu Alitalia każdy pasażer ma prawo wnieść bagaż podręczny, którego waga nie przekracza 8 kg, a wymiary 55 cm x 35 cm x 25 cm. W zależności od długości trasy i klasy, pasażer może oddać jedną lub dwie sztuki bagażu rejestrowanego o maksymalnej wadze do 32 kg. Maksymalne wymiary dla bagażu rejestrowanego to 42 cm x 70 cm x 40 cm. W przypadku, gdy bagaż przekracza dozwolony limit, konieczna jest dopłata. Jeśli jeszcze przed wyjściem z domu wiemy, że nasz bagaż przekroczy dozwolone rozmiary lub wagę, warto zgłosić nadbagaż online. W takiej sytuacji dopłata będzie o 20% niższa niż ta, którą trzeba by było uregulować na lotnisku.

Siedzenia

W zależności od trasy i samolotu, którym podróżujemy z Alitalią, możemy się spodziewać różnych warunków. W klasie ekonomicznej, odległości między siedzeniami wynoszą od 76 do 88 cm, co pozwala na dosyć swobodne trzymanie nóg. Więcej miejsca oferują klasy o wyższym standardzie. Na lotach międzynarodowych i interkontynentalnych istnieje także możliwość wykupienia opcji Extra Comfort zapewniającego większą przestrzeń na nogi.

Opłaty za rezerwację

Za dokonanie rezerwacji online jest doliczana opłata 6 euro i jest to najtańsza opcja. Rezerwacja za pośrednictwem telefonicznego biura obsługi kosztuje już 9,5 euro. Kupno biletu na lotnisku to dodatkowy koszt 12 euro dla Strefy Schengen i Szwajcarii, a dla pozostałych kierunków 35 euro.

Serwis pokładowy

Kuchnia włoska jest uznawana za jedną z najlepszych na świecie, a menu pokładowe narodowego przewoźnika Włoch jest jej wizytówką. Menu różni się w zależności od trasy i klasy podróży, ale jego jakość jest doceniana przez pasażerów. Dodatkowo, pasażerowie klasy biznes mogą się cieszyć wyborem znakomitych włoskich win.

Punktualność

Na podstawie obserwacji 20 najczęstszych kierunków w okresie 15 lipca do 15 września 2014 można stwierdzić, że 76% lotów obsługiwanych przez Alitalia odbywa się o planowanym czasie.*
* Dane na podstawie flightstats.com

Alitalia

4,5/5
W oparciu o 7652 opinii(-e)

Ocena jakości Partnerów Skyscanner przyznawana jest na podstawie recenzji użytkowników dotyczących: wiarygodności prezentowanych cen, dodatkowych opłat, obsługi klienta i łatwości korzystania z ich witryn internetowych.

Dowiedz się więcej

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.