Porównaj oferty hotelowe w: Londyn i oszczędź

Przepraszamy, Nie zezwalamy na pobyty trwające ponad 30 dób.

Przeszukaj naszą mapę, aby znaleźć najlepsze hotele w mieście: Londyn

Użyj naszej mapy, aby znaleźć hotele w pobliżu miasta Londyn lub atrakcje, które chcesz zobaczyć.

Najlepsze hotele w mieście: Londyn. Przeczytaj opinie

Miej pewność, że wybrany przez Ciebie hotel jest idealny. Zanim zrobisz rezerwację, przeczytaj prawdziwe opinie klientów.

Zobacz więcej hoteli

Hotele i noclegi w Londynie

Miasto Big Bena, Królowej Elżbiety i wielkich czarnych czapek strażników. Miasto pięknego brytyjskiego akcentu, słynnej 5 o’clock oraz uwielbienia dla księżnej Kate i księcia Williama. Europejskie centrum finansów, kultury, sztuki i mody w najlepszym wydaniu. Londyn wiele ma twarzy i jest miastem tak różnorodnym, że nawet kilkudniowy pobyt nie wystarczy by poznać je wszystkie. Warto więc przygotować się do wyjazdu zawczasu i mądrze wybrać lokalizację noclegu, by nie umknęło nam nic, co wartościowe.

Noclegi w Londynie - gdzie warto się zatrzymać?

Westminster

Rejon Westminster to doskonała lokalizacja dla osób, które chciałyby zobaczyć najsłynniejsze budowle i miejsca Londynu, szczególnie te związane z życiem rodziny królewskiej. Często wybierają ją rodzice przyjeżdżający tu z dziećmi oraz osoby pragnące poznać bliżej kulturę brytyjską, o której uczą się w szkole. Mamy tu i okazały Pałac Westminsterski, westminsterskie opactwo (Westminster Abbey) i katedrę, w której chrzczony był malutki książę Jerzy, przyszły następca tronu. Dalej, w okolicy stacji metra Victoria Station sam słynny Pałac Buckingham, siedziba królowej Elżbiety II. Nie można zapomnieć o Big Benie oraz siedzibie Parlamentu – wizytówkach miasta. Noclegi w centralnej części Westminster należą do najdroższych w mieście, a 4- i 5-gwiazdkowe hotele oferują tu luksusowe pokoje w cenie nawet kilku tysięcy złotych za dobę. By znaleźć bardziej budżetowe rozwiązanie, warto udać się w kierunku Warwick Square, gdzie znajdują się obiekty typu Bed & Breakfast oraz jednogwiazdkowe hotele.

Hyde Park

Hyde Park to jedna z najsłynniejszych lokalizacji w Londynie. Na jego obrzeżach znajdują się doskonale skomunikowane noclegi, z których w kilka minut dotrzemy no największych atrakcji miasta. Jedno z największych skupisk budżetowych hosteli sprawia, że często możemy tu spotkać grupy backpackers oraz turystów indywidualnych i rodziny z dziećmi. Hostele sąsiadują z hotelami o różnym statusie i o bardzo zróżnicowanych cenach. Po odwiedzinach samego parku, warto udać się na jego obrzeża – tutaj znajduje się słynna filmowa dzielnica Notting Hill, pałac Kensington, Piccadilly Circus czy wspomniana wyżej dzielnica Kensington obfitująca w królewskie zabudowania. Warto

dotrzeć aż do Imperial College, sąsiadującego z Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Alberta i Victorii.

Okolice London Bridge

London Bridge zna każdy – to właśnie na nim zawisło 5 okręgów, symbol organizowanych tutaj w 2012 roku Letnich Igrzysk Olimpijskich. W jego niedalekiej odległości znajduje się katedra św. Pawła, a na jego południowym krańcu katedra Southwark. Dalej Tower Bridge (Most Wieżowy), z budowlą Tower of London, która przyjęła oficjalną nazwę Pałacu i Twierdzy Jej Królewskiej Mości. Przez niemal 1000 lat funkcjonowania pełniła ona rolę zamku, twierdzy, zoo i więzienia, a dziś jest jednym z symboli Londynu. Jedynymi budżetowymi noclegami, które można znaleźć w okolicy są te w sąsiedztwie Union Street – warto w nich zarezerwować miejsce w wyprzedzeniem. Pozostałe miejsca przygotowano w kilkugwiazdowych hotelach, których ceny są sporo wyższe.