Londyn

21 kwi 201922 kwi 2019

2 gości - 1 pokój

Miasto Big Bena, Królowej Elżbiety i wielkich czarnych czapek strażników. Miasto pięknego brytyjskiego akcentu, słynnej 5 o’clock oraz uwielbienia dla księżnej Kate i księcia Williama. Europejskie centrum finansów, kultury, sztuki i mody w najlepszym wydaniu. Londyn wiele ma twarzy i jest miastem tak różnorodnym, że nawet kilkudniowy pobyt nie wystarczy by poznać je wszystkie. Warto więc przygotować się do wyjazdu zawczasu i mądrze wybrać lokalizację noclegu, by nie umknęło nam nic, co wartościowe.

Noclegi w Londynie - gdzie warto się zatrzymać?

Westminster

Rejon Westminster to doskonała lokalizacja dla osób, które chciałyby zobaczyć najsłynniejsze budowle i miejsca Londynu, szczególnie te związane z życiem rodziny królewskiej. Często wybierają ją rodzice przyjeżdżający tu z dziećmi oraz osoby pragnące poznać bliżej kulturę brytyjską, o której uczą się w szkole. Mamy tu i okazały Pałac Westminsterski, westminsterskie opactwo (Westminster Abbey) i katedrę, w której chrzczony był malutki książę Jerzy, przyszły następca tronu. Dalej, w okolicy stacji metra Victoria Station sam słynny Pałac Buckingham, siedziba królowej Elżbiety II. Nie można zapomnieć o Big Benie oraz siedzibie Parlamentu – wizytówkach miasta. Noclegi w centralnej części Westminster należą do najdroższych w mieście, a 4- i 5-gwiazdkowe hotele oferują tu luksusowe pokoje w cenie nawet kilku tysięcy złotych za dobę. By znaleźć bardziej budżetowe rozwiązanie, warto udać się w kierunku Warwick Square, gdzie znajdują się obiekty typu Bed & Breakfast oraz jednogwiazdkowe hotele.

Hyde Park

Hyde Park to jedna z najsłynniejszych lokalizacji w Londynie. Na jego obrzeżach znajdują się doskonale skomunikowane noclegi, z których w kilka minut dotrzemy no największych atrakcji miasta. Jedno z największych skupisk budżetowych hosteli sprawia, że często możemy tu spotkać grupy backpackers oraz turystów indywidualnych i rodziny z dziećmi. Hostele sąsiadują z hotelami o różnym statusie i o bardzo zróżnicowanych cenach. Po odwiedzinach samego parku, warto udać się na jego obrzeża – tutaj znajduje się słynna filmowa dzielnica Notting Hill, pałac Kensington, Piccadilly Circus czy wspomniana wyżej dzielnica Kensington obfitująca w królewskie zabudowania. Warto

dotrzeć aż do Imperial College, sąsiadującego z Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Alberta i Victorii.

Okolice London Bridge

London Bridge zna każdy – to właśnie na nim zawisło 5 okręgów, symbol organizowanych tutaj w 2012 roku Letnich Igrzysk Olimpijskich. W jego niedalekiej odległości znajduje się katedra św. Pawła, a na jego południowym krańcu katedra Southwark. Dalej Tower Bridge (Most Wieżowy), z budowlą Tower of London, która przyjęła oficjalną nazwę Pałacu i Twierdzy Jej Królewskiej Mości. Przez niemal 1000 lat funkcjonowania pełniła ona rolę zamku, twierdzy, zoo i więzienia, a dziś jest jednym z symboli Londynu. Jedynymi budżetowymi noclegami, które można znaleźć w okolicy są te w sąsiedztwie Union Street – warto w nich zarezerwować miejsce w wyprzedzeniem. Pozostałe miejsca przygotowano w kilkugwiazdowych hotelach, których ceny są sporo wyższe. 

Najlepiej oceniane hotele w: Londyn

od 450 zł
od 638 zł
od 1 175 zł

Co podróżni mówią o mieście Londyn?

9,8
Maniacy historii
7,9
Smakosze
7,9
Podróżujące rodziny
7,6
Miłośnicy przygód
7,5
Miłośnicy luksusu
Opinie użytkowników (2212)
Reyna Hurtado de Bianchis
Reyna Hurtado de Bianchis
14.04.2019

Fabuloso, lo conocí hace como veinte años atrás y lo recuerdo como si fuera ayer.Su arte, historia y cultura lo hacen inolvidable.Gente maravillosa te hacen sentir muy bien .No hay tiempo para aburrirse.

J W
J W
09.04.2019

Personally, I didn't feel very safe walking around London, but this might be due to the fact that I was there late at night trying to find a hostel. The area alongside the river is very pretty but apart from that I didn't feel as though the city was very exciting or hosted anything particularly special. The city was super expensive when compared to other UK cities and I felt as though it wasn't worth my money when I could have travelled to other cities in the British Isles (Manchester, Glasgow, Belfast) and experienced even more culture.

Cally Staffiere
Cally StaffiereWolverhampton
10.03.2019

I absolutely loved London, so many places to visit, I'm sure I'll get around to visiting them all one day.

Matt B
Matt B
08.03.2019

I was very jet lagged when I arrived so I dont think I fully appreciated the city. Would love to go back and give it a second chance

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Luty; średnia cena noclegu to wówczas 663 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Londyn to Lipiec, ze średnią ceną 1 049 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Kwiecień w zeszłym roku wynosiła 762 zł za dobę. To 7% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 818 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Londyn przewidywana średnia temperatura w miesiącu Kwiecień to 10,9°C/51,6°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 23,2°C/73,8°F. Najchłodniejszy miesiąc to Luty, ze średnią temperaturą 4,6°C/40,3°F.
Lotnisko położone najbliżej: Londyn to Londyn City (LCY) (12,23 km).Inne pobliskie lotniska to: Londyn Heathrow (22,85 km) Londyn Gatwick (40,32 km) Londyn Luton (44,60 km) Londyn Stansted (48,59 km) Londyn Southend (57,81 km)

Zaplanuj podróż do: Wielka Brytania