Londyn

20 lut 201921 lut 2019

2 gości - 1 pokój

Miasto Big Bena, Królowej Elżbiety i wielkich czarnych czapek strażników. Miasto pięknego brytyjskiego akcentu, słynnej 5 o’clock oraz uwielbienia dla księżnej Kate i księcia Williama. Europejskie centrum finansów, kultury, sztuki i mody w najlepszym wydaniu. Londyn wiele ma twarzy i jest miastem tak różnorodnym, że nawet kilkudniowy pobyt nie wystarczy by poznać je wszystkie. Warto więc przygotować się do wyjazdu zawczasu i mądrze wybrać lokalizację noclegu, by nie umknęło nam nic, co wartościowe.

Noclegi w Londynie - gdzie warto się zatrzymać?

Westminster

Rejon Westminster to doskonała lokalizacja dla osób, które chciałyby zobaczyć najsłynniejsze budowle i miejsca Londynu, szczególnie te związane z życiem rodziny królewskiej. Często wybierają ją rodzice przyjeżdżający tu z dziećmi oraz osoby pragnące poznać bliżej kulturę brytyjską, o której uczą się w szkole. Mamy tu i okazały Pałac Westminsterski, westminsterskie opactwo (Westminster Abbey) i katedrę, w której chrzczony był malutki książę Jerzy, przyszły następca tronu. Dalej, w okolicy stacji metra Victoria Station sam słynny Pałac Buckingham, siedziba królowej Elżbiety II. Nie można zapomnieć o Big Benie oraz siedzibie Parlamentu – wizytówkach miasta. Noclegi w centralnej części Westminster należą do najdroższych w mieście, a 4- i 5-gwiazdkowe hotele oferują tu luksusowe pokoje w cenie nawet kilku tysięcy złotych za dobę. By znaleźć bardziej budżetowe rozwiązanie, warto udać się w kierunku Warwick Square, gdzie znajdują się obiekty typu Bed & Breakfast oraz jednogwiazdkowe hotele.

Hyde Park

Hyde Park to jedna z najsłynniejszych lokalizacji w Londynie. Na jego obrzeżach znajdują się doskonale skomunikowane noclegi, z których w kilka minut dotrzemy no największych atrakcji miasta. Jedno z największych skupisk budżetowych hosteli sprawia, że często możemy tu spotkać grupy backpackers oraz turystów indywidualnych i rodziny z dziećmi. Hostele sąsiadują z hotelami o różnym statusie i o bardzo zróżnicowanych cenach. Po odwiedzinach samego parku, warto udać się na jego obrzeża – tutaj znajduje się słynna filmowa dzielnica Notting Hill, pałac Kensington, Piccadilly Circus czy wspomniana wyżej dzielnica Kensington obfitująca w królewskie zabudowania. Warto

dotrzeć aż do Imperial College, sąsiadującego z Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Alberta i Victorii.

Okolice London Bridge

London Bridge zna każdy – to właśnie na nim zawisło 5 okręgów, symbol organizowanych tutaj w 2012 roku Letnich Igrzysk Olimpijskich. W jego niedalekiej odległości znajduje się katedra św. Pawła, a na jego południowym krańcu katedra Southwark. Dalej Tower Bridge (Most Wieżowy), z budowlą Tower of London, która przyjęła oficjalną nazwę Pałacu i Twierdzy Jej Królewskiej Mości. Przez niemal 1000 lat funkcjonowania pełniła ona rolę zamku, twierdzy, zoo i więzienia, a dziś jest jednym z symboli Londynu. Jedynymi budżetowymi noclegami, które można znaleźć w okolicy są te w sąsiedztwie Union Street – warto w nich zarezerwować miejsce w wyprzedzeniem. Pozostałe miejsca przygotowano w kilkugwiazdowych hotelach, których ceny są sporo wyższe. 

Najlepiej oceniane hotele w: Londyn

od 481 zł
od 688 zł
od 1 037 zł

Co podróżni mówią o mieście Londyn?

9,8
Maniacy historii
8,2
Smakosze
8,0
Podróżujące rodziny
8,0
Miłośnicy sztuki
7,6
Miłośnicy nocnego życia
Opinie użytkowników (2164)
Sabino Mazzuoccolo
Sabino Mazzuoccolo
05.02.2019

Sono stato a Londra per una settimana, precisamente quella di agosto. Clima freddo ma stupendo, poca pioggia e sole non pesantissimo. Tutto perfetto, partendo dagli automezzi e arrivando alle persone. Ci ritornerei non una volta all’anno ma una volta al mese!!

Mafalda Bayan
Mafalda Bayan
04.02.2019

Passei em Londres o meu 20.° aniversário (em Novembro) e apesar do frio voltaria a repetir sem dúvida. Foi uma das viagens mais marcantes para mim. Memorável mesmo. É um lugar lindíssimo. Fui “de pé atrás” a achar que ia ser só mais um destino bonito para acrescentar à lista, mas não, foi mesmo incrível, adorei tudo!!!!

Phaidra  Stanley
Phaidra Stanley
03.02.2019

Walking. You get to take everything in on your own time. There is so much history here. Also, the tube is excellent.

Elizabeth C
Elizabeth C
01.02.2019

I adore London! We go from museums to parks to historic locations, and it’s wonderful!! Just a short train ride from Brighton, another great city!!

Pytania i odpowiedzi

Najdroższym miesiącem na pobyt w: Londyn jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 678 zł. Najtańszy miesiąc to Styczeń, ze średnią ceną 678 zł za noc.
Średnia cena pobytu w hotelu w miesiącu: Luty to 767 zł za dobę. To -13 zł% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 678 zł w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Zaplanuj podróż do: Wielka Brytania