Bournemouth

22 paź 201923 paź 2019

2 gości - 1 pokój

Bournemouth położone urokliwie nad kanałem La Manche to uwielbiane przez Anglików (i nie tylko!) miejsce do letniego wypoczynku. Kurort z piękną, piaszczystą plażą oraz doskonałymi warunkami do spróbowania swych sił w przeróżnych sportach wodnych, a także pobliskim portem, z którego dopłyniemy do Francji czy na Wyspy Normandzkie to doskonały wybór na letni wypoczynek.

Noclegi w Bournemouth - gdzie warto się zatrzymać?

Centrum miasta

Udając się do Bournemouth możemy zdecydować się na nocleg w dzielnicy The Square pełnej atrakcji turystycznych oraz wieżowców, bloków i z dużym centrum handlowym. Można zdecydować się na pobyt w turystycznej Boscombe lub willowej Charminter. Na którą z nich nie padł by nasz wybór, warto pamiętać o bliskiej odległości od tutejszej wspaniałej plaży. Zanim jednak udamy się na nią, warto zobaczyć chociażby Bournemouth Eye, czyli wielki balon unoszący się w centrum miasta, Pier – molo, BIC – Bournemouth International Center, pełne koncertów i imprez, a także cmentarz St. Peter’s, na którym spoczywa Mary Shelley, autorka „Frankensteina’a”.

Warto zajść również do sali widowiskowej Pavillion Theatre oraz oceanarium, które spełni oczekiwania rozrywkowe zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców. Podobnie będzie z tutejszą bazą noclegową. Doskonałe ośrodki i hotele położone są tu urokliwie na klifowych wzgórzach, a z ich okien rozciąga się piękny widok na morze. Poza licznymi hotelami o statusie 3 gwiazdek, znajdziemy tu liczne hotele 4-gwiazdkowe, a także mnóstwo pensjonatów, obiektów typu bed&breakfast czy apartamentów i kwater prywatnych. Kto powinien zdecydować się na nocleg w tej okolicy? Każdy entuzjasta plażowego lenistwa, sportów wodnych, z odrobiną miejskich atrakcji w tle.

Poole

Poole oddalone jest od Bournemouth o jedyne kilka kilometrów i jest doskonałą bazą wypadową. Z miejskiego portu promowego Poole Quay możemy popłynąć m.in. na Wyspy Normandzkie czy do Francji, a z dworca kolejowego pojechać do Londynu czy Waterloo. Nieopodal znajduje się Park Narodowy New Forest, istna enklawa zieleni i spokoju. Poole to ciekawa alternatywa dla pobytu w

samym Bournemouth. Doskonała dla podróżujących rodzin czy starszych par oraz każdego spragnionego spokoju i prawdziwego odpoczynku turysty. Tutejsze hotele, w większości o statusie 3 gwiazdek, a także liczne apartamenty o zróżnicowanym poziomie komfortu spełnią ich oczekiwania. Wiele z nich ulokowano w budynkach nieopodal plaży Sandbanks, a historia niektórych z nich sięga nawet 500 lat wstecz! W takim miłym otoczeniu cudownie będzie spróbować lokalnych potraw wykonanych na bazie naturalnych i sezonowych składników.

Najlepiej oceniane hotele w: Bournemouth

od 289 zł
od 417 zł

Co podróżni mówią o mieście Bournemouth?

9,8
Miłośnicy nocnego życia
9,8
Studenci
9,6
Podróżujące rodziny
7,5
Miłośnicy luksusu
7,5
Podróżnicy biznesowi
Opinie użytkowników (23)
Charlotte Burnap
Charlotte BurnapSankt Gallen
25.07.2016

I have lived here for two years and I love everything about Bournemouth. The beach is gorgeous and there are a few cafe's that are definitely worth hunting down: South Coast Roast, Skinny Kitchen, Boscanova. Also, try the Cosy Club (opposite Topshop) for breakfast, lunch, dinner, drinks, scrabble, monopoly. It's amazing! They also have a vegan & gluten-free menu

Ivy
IvySofia
03.02.2013

Bournemouth is a large coastal resort town in the ceremonial county of Dorset, England. Bournemouth's location on the south coast of England has made it a popular destination for tourists.

Lizzie Sullivan
Lizzie SullivanBournemouth
06.01.2017

I love living in Bournemouth, its near to so many different attractions ....the beach is a huge plus.

Mehmet Gilgil
Mehmet Gilgil
08.07.2019

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 279 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Bournemouth to Sierpień, ze średnią ceną 559 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Październik w zeszłym roku wynosiła 343 zł za dobę. To 10% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 380 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Bournemouth przewidywana średnia temperatura w miesiącu Październik to 12,9°C/55,2°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 20,1°C/68,2°F. Najchłodniejszy miesiąc to Luty, ze średnią temperaturą 5,0°C/41,0°F.
Lotnisko położone najbliżej: Bournemouth to Bournemouth (BOH) (7,49 km). Inne pobliskie lotniska to: Southampton (45,25 km)

Zaplanuj podróż do: Wielka Brytania