Brindisi

26 wrz 201927 wrz 2019

2 gości - 1 pokój

Włoskie Brindisi zazwyczaj kojarzone jest z międzynarodowym portem i traktowane jest często jako krótki przystanek w dłuższej podróży. Tymczasem jego okolice skrywają prawdziwe skarby. Wiejskie rezydencje otoczone parkami i gajami oliwnymi prowadzone od lat przez rodziny, które zapewniają tu i tworzą autentyczną, serdeczną i włoską atmosferę, z dala od zgiełku centrum.

Noclegi w Brindisi - gdzie warto się zatrzymać?

Centrum miasta Brindisi

Brindisi posiada bardzo jasno wyznaczone centrum. Z jednej strony wyznaczone przez główną stację kolejową, a z drugiej przez morski brzeg i przystań promową, znacznie ułatwia zwiedzanie miasta oraz odnalezienie doskonałego noclegu, który spełniać będzie oczekiwania przyjezdnych zarówno pod kątem ekonomicznym, jak i komfortu. Znaczna część tutejszej bazy hotelowej ulokowana jest właśnie w obszarze centrum i stanowić potrafi nie lada turystyczną i architektoniczną atrakcję. Najlepsze i najznamienitsze z tutejszych hoteli położone są tuż nad brzegiem morza, oddalonych od niego o  zaledwie… 10 metrów! Piękne budynki z początków XIX wieku, piękna kolorystyka wnętrz i dbałość o każdy detal pozwolą nam w pełni rozkoszować się pobytem w nich. W wolnej chwili warto przejść się uliczkami miasta, by poznać jego atmosferę i skosztować lokalnych specjałów. Szczególnie atrakcyjna wydaje się być ulica Corso Garibaldi, pełna wręcz restauracji, kawiarni, knajpek, butików i przeróżnych sklepów. Nieopodal znajduje się jedna z największych atrakcji miasta, międzynarodowy port w Brindisi, z którego dostać się możemy do greckiego Zante czy Igoumenitsa, do Kefalonii, Valony czy Durres w Albanii. Możliwości podróżowania są tu nieograniczone!

Nocleg w centrum Brindisi to doskonała propozycja dla aktywnych turystów, którzy traktują miasto jako przystanek w dłuższej podróży. Bliskość dworca, portu i lotniska umożliwi nam szybką komunikację i zaoszczędzenie czasu, chociażby na zwiedzanie. Tutejsza baza noclegowa składa się głównie z hoteli o statusie 3 i 4 gwiazdek, a także niezliczonej ilości hotelików, obiektów bed&breakfast czy prywatnych apartamentów o zróżnicowanych cenach.

Okolice Brindisi, Strada Provinciale 44

Okolice Brindisi z pewnością nas zaskoczą. Tu, z dala od zgiełku miasta, odnaleźć można wyjątkowe obiekty, które zauroczą nas doskonałą i rodzinną atmosferą, a także pięknym otoczeniem i swoją historią. Ulokowane są tu wiejskie rezydencje o charakterystycznej dla regionu Salento architekturze. Dziedziniec, krużganki, park pełen drzew oliwnych zapewni nam wyjątkowy wypoczynek. Wiele lat temu budynki te pełniły rolę domów wczasowych i wakacyjnych dla rolników oraz ich robotników. Do dnia dzisiejszego, tak jak i kiedyś, produkuje się tu oliwę z oliwek czy wino, które przyjemnie będzie degustować podczas pobytu. Trudno będzie stąd wyjeżdżać, ale warto zdecydować się na wyprawę do Alberobello czy Ostuni. Tam zauroczą nas i zaciekawią wapienne budynki Trulli.

Okolice Brindisi i ich wyjątkowe obiekty będą doskonałym wyborem dla każdego, kto spragniony jest autentycznej i serdecznej atmosfery, lokalnych smaków, wnętrz z historią. Wnętrz położonych z dala od miasta, jego tłumów, sklepów czy wycieczek. 

Najlepiej oceniane hotele w: Brindisi

od 269 zł
od 402 zł
od 666 zł

Co podróżni mówią o mieście Brindisi?

9,8
Smakosze
9,8
Podróżujące rodziny
7,5
Studenci
6,2
Maniacy historii
6,2
Miłośnicy sztuki
Opinie użytkowników (6)
GianCi
GianCiMagliano Sabina
19.07.2017

Od morza po krajobraz Apulii, od potraw z ryb po potrawy lądowe, od rejsu statkiem po wybrzeżu po pizzę - Brindisi to wszystko odkrycie. Turyści przygotowują serca i portfele. Coś, co również wydasz, aby upić swoje serce i to jest dobre, ponieważ w takim kraju wydaje się to prawie życiem, tak, życie staje się dłuższe, tak piękne tosty, które są dobre dla zdrowia, trochę mniej dla portfela, ale ja przysięgam, ceny są naprawdę dostępne.

Diana W
Diana WSan Pietro in Lama
19.01.2017

Wybierz się na spacer wzdłuż promenady w Brindisi, zatrzymaj się w barze Bettys na pyszne lody i ciasta, odwiedź muzeum z greckimi i rzymskimi zabytkami. Idź główną ulicą i odwiedź wiele sklepów. Zatrzymaj się na lunch w jednej z wielu restauracji rybnych.

Mary Sevasta
Mary SevastaValletta
13.09.2014

Dość miasto we Włoszech z doskonałym centrum handlowym i lokalnymi włoskimi kawiarniami

Eleni Koi
Eleni KoiLondyn
14.06.2012

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 230 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Brindisi to Sierpień, ze średnią ceną 392 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Wrzesień w zeszłym roku wynosiła 269 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Brindisi przewidywana średnia temperatura w miesiącu Wrzesień to 22,2°C/72,0°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 29,7°C/85,5°F. Najchłodniejszy miesiąc to Luty, ze średnią temperaturą 6,3°C/43,3°F.
Lotnisko położone najbliżej: Brindisi to Brindisi (BDS) (2,52 km).

Zaplanuj podróż do: Włochy