Sztokholm

22 mar 201923 mar 2019

2 gości - 1 pokój

Sztokholm, stolica Szwecji, Wenecja Północy. Siedziba rządu i rodziny królewskiej, rozsiana na 14 wyspach z 24 000 wysepek archipelagu sztokholmskiego. Nieoczywista skandynawska stolica mody i nowoczesne miasto ponad 70 muzeów, w którym tereny zielone zajmują ponad 40% powierzchni. Podobno zwiedzenie całego miasta może odbyć się piechotą. Warto spróbować!

Noclegi w Sztokholmie - gdzie warto się zatrzymać?

Södermälm i bulwar Söder Mälarstrand

Rejon Södermälm i jeziora Melar przygotował jedną z najbardziej unikatowych baz noclegowych w Europie. Poza pięknymi widokami z okna, rozświetlonym światłami miastem atrakcją jest… sam nocleg. Hotele i hoteliki są tu bowiem ulokowane w łodziach cumujących przy bulwarze. Kajuty bywają tu niewielkie, a opłaty wyższe, ale czego nie robi się, by przeżyć prawdziwą przygodę. Będzie o czym opowiadać! Lokalizacja jest idealna nie tylko dla najmłodszych, ale i dla każdego kto chciałby spróbować prawdziwego i unikatowego szwedzkiego klimatu. Doskonały pomysł dla prawdziwych podróżników! Turyści cierpiący na chorobę morską mogą zdecydować się na nocleg w jednym z tutejszych droższych hoteli lub tańszych hosteli.

Stare miasto (Gamla Stan)

Usytuowana centralnie Gamla Stan to sztokholmskie Stare Miasto i prawdziwa gratka dla turystów. Zobaczyć tu można piękny Zamek Królewski z 1754 roku znany z widokówek, rynek Stortorget, Muzeum Alfreda Nobla czy nawet Mårten Trotzigs gränd – najwęższą uliczkę w mieście, szeroką na jedynie 90 centymetrów. Gamla Stan i jego okolica to też nie tylko największe zagęszczenie atrakcji turystycznych, ale i najbardziej bogata oferta noclegowa, przygotowana dla każdego. Eleganckie hotele często wybierane przez biznesmenów oraz osoby odwiedzające Sztokholm w celach zakupowych, mniejsze hoteliki i apartamenty kuszące rodziny, seniorów, pary, oraz hostele – niezwykle atrakcyjne do osób podróżujących z plecakiem i poszukujących budżetowych rozwiązań.

Bromma

Warto pamiętać, że Szwecja to kraj wprost stworzony dla zmotoryzowanych turystów. Motocykl, samochód, a najczęściej kamper to idealne środki transportu, dzięki którym poznać można piękną przyrodę i okolice miasta. Godna polecenia jest Bromma, położona kilka kilometrów na zachód od centrum Sztokholmu. Noc można tu spędzić w jednym z urokliwych hotelików, najczęściej *** lub obiektów typu Bed & Breakfast, gdzie doświadczyć można słynnej szwedzkiej gościnności. Co ciekawe, przygotowano tu również wielkie campingi z domkami, miejscami dla motocykli, kamperów i namiotów. Propozycja budżetowa, bardzo skandynawska i oryginalna. Warto się skusić! 

Najlepiej oceniane hotele w: Sztokholm

od 369 zł
od 561 zł
od 808 zł

Co podróżni mówią o mieście Sztokholm?

9,8
Smakosze
9,7
Maniacy historii
9,3
Backpackers
9,0
Miłośnicy sztuki
8,9
Miłośnicy natury
Opinie użytkowników (247)
Marinus Seidl
Marinus Seidl
17.02.2019

Unglaublich schöne Gassen und das gesamte Stadtbild mit seinen Gebäuden, Kirchen usw. ist sehenswert.

Nabil A
Nabil A
06.01.2019

I go there almost every year. It become a bit boring, I would say it’s a lovely city and you would really love it but I doubt it if anyone will go twice just for tourism. It’s not easy & not cheap to get there plus it’s super expensive.

Make Molins
Make MolinsBarcelona
05.12.2017

It is a beautiful city, with lots of art and things to do. However, I feel it is a little overrated.

Tyson Bramer
Tyson BramerLos Angeles
06.11.2017

From museums to island hopping, there are boundless things to do here. Museums galore and shops to adore, there is something for every taste.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Grudzień; średnia cena noclegu to wówczas 433 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Sztokholm to Maj, ze średnią ceną 734 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Marzec w zeszłym roku wynosiła 561 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.

Zaplanuj podróż do: Szwecja