Denver

27 wrz 201928 wrz 2019

2 gości - 1 pokój

Jedną z największych naturalnych atrakcji Denver i jego okolic są Góry Skaliste, widoczne niemal w każdym filmie dotyczącym tematyki Dzikiego Zachodu. Kiedyś centrum górnictwa srebra i złota, dziś – atrakcją miasta są liczne drużyny sportowe i ich rozgrywki, piękne parki, a także wielkie centrum kongresowe.

Noclegi w Denver - gdzie warto się zatrzymać?

Centrum – Downtown, North Capitol Hill

Denver zwane jest Miastem na Wysokości Mili. Dlaczego? Jeden ze stopni prowadzących do tutejszego Kapitolu leży dokładnie na wysokości 1609 metrów n.p.m. Warto zauważyć, że jest on kopią Kapitolu Waszyngtońskiego. Dalej – czekają na nas liczne muzea, m.in. Colorado History Museum. Warto choć jeden dzień poświęcić na wycieczkę do Parku Narodowego Gór Skalistych, gdzie zauroczy nas nie tylko majestatyczne piękno gór, ale i liczne lasy, strumienie czy jeziora, które tworzą piękny widok i niezwykłą atmosferę. Wizyty w Denver nie można również zaliczyć do udanych bez zakupów. Wybierzmy się do Downtown, na Larimer Square czy 16. Ulicę, by pochłonęło nas zakupowe szaleństwo. A wieczorem… warto wybrać się do Red Rocks Amphitheater na jeden z koncertów lub do jednego z miejscowych obiektów sportowych, by przypatrzeć się rozgrywkom tutejszych drużyn, m.in. koszykarskich. Centrum miasta to również ulubiona lokalizacja przedsiębiorców, którzy przybywają tu licznie do centrum konferencyjnego Colorado Convention Center.

Bazę  noclegową tworzą tutaj głównie hotele o statusie 3 oraz 4 gwiazdek. Wiele z nich to duże obiekty sieciowe, oferujące szereg udogodnień. Centrum warto polecić każdemu przedsiębiorcy oraz turyście, który chciałby poznać wszystkie atrakcje i zabytki miasta.

City Park West

Dzielnica City Park West sąsiaduje ze ścisłym centrum miasta, z drugiej strony będąc otoczona przez parki – Park Miejski, Cheesman Park, i nieco dalej ulokowany Congress Park. Ta spokojna okolica będzie doskonałą lokalizacją dla rodzin z dziećmi, a także turystów, którzy oprócz bliskości centrum cenią sobie spokój i odrobinę ciszy. W samym Parku Miejskim znajduje się miejski ogród zoologiczny,

piękne i okazałe zbiorniki wodne, a także Muzeum Przyrody i Nauki. Z kolei w parku Cheesman, poza urokliwymi alejkami, warto wstąpić do ogrodów botanicznych.

Tutejsza baza noclegowa składa się głównie z obiektów o statusie 3 gwiazdek. Pensjonaty typu bed&breakfast oferują miłe warunki, z licznymi udogodnieniami oraz kameralną atmosferą.

Najlepiej oceniane hotele w: Denver

od 510 zł
od 867 zł
od 1 749 zł

Co podróżni mówią o mieście Denver?

9,8
Miłośnicy natury
9,3
Miłośnicy przygód
8,0
Backpackers
7,8
Smakosze
6,9
Podróżujące rodziny
Opinie użytkowników (160)
Taylor Wells
Taylor Wells
13.09.2019

Everyone was friendly and there's something cool around every corner. I want to go back soon!!

Heather Pendergrast
Heather Pendergrast
21.08.2019

Lived here twice in my life. I miss It immensely! Travel up into the foothills to hike. Tour and eat in Boulder. Attend a concert in the natural Amphitheater.

Rose Chiodo
Rose Chiodo
18.07.2019

i went last summer in order to move in my sister, my siblings and i had an amazing time! we hiked at the red rocks, ate great food and had a blast.

Olivia Keller
Olivia Keller
27.06.2019

Denver has some of the best views and ways to experience the Rocky Mountains within a metropolitan city

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Grudzień; średnia cena noclegu to wówczas 470 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Denver to Czerwiec, ze średnią ceną 833 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Wrzesień w zeszłym roku wynosiła 588 zł za dobę. To 13% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 666 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Denver przewidywana średnia temperatura w miesiącu Wrzesień to 17,0°C/62,6°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 33,0°C/91,4°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -15,0°C/5,0°F.
Lotnisko położone najbliżej: Denver to Denver Arapahoe Co (APA) (0,49 km). Inne pobliskie lotniska to: Denver International (29,85 km)

Zaplanuj podróż do: Stany Zjednoczone