Boston to bardzo nobliwe, eleganckie i unikatowe miasto o wyjątkowym charakterze. Pełno tu teatrów, pięknych zabytkowych budynków oraz nowoczesnych budowli i wieżowców, przypominających o jego prężnym rozwoju. Gdzie warto się zatrzymać, by poznać wszystkie oblicza miasta?

Noclegi w Bostonie - gdzie warto się zatrzymać?

Waterfront

Waterfront to jedna z najmodniejszych dzielnic Bostonu, doskonała zarówno dla turystów biznesowych, jak i każdego, kto zapragnie noclegu w miejscu zabytkowym, prestiżowym i niezwykle eleganckim. Bezkresne wody Oceanu Atlantyckiego, doskonała architektura, szkło i stal, a także bliska odległość od dzielnicy finansowej czy Fort Point to jej niezaprzeczalne atuty. W pobliżu położonych jest wiele bostońskich atrakcji – New England Aquarium, Instytut Sztuki Współczesnej, Muzeum Dziecięce i wiele innych. Od parku Boston Common, chluby miasta, dzieli nas zaledwie kilkuminutowy spacer, podobnie jak do bostońskiego centrum wystawowego i konferencyjnego. 

Wielbiciele luksusu oraz wyjątkowego designu mogą zatrzymać się tutaj w hotelu o statusie 3, 4 lub 5 gwiazdek lub też w jednym z drogich i eleganckich apartamentów.

Dzielnica Teatralna

Bostońska Dzielnica Teatralna położona jest w niedalekiej odległości od największych atrakcji miasta – parku Boston Commons czy ulicy Newbury Street oraz tuż obok dzielnic Back Bay, Chinatown czy Crossing. Ze względu na niewielką odległość od centrum kongresowego Hynes, jej częstymi gośćmi są turyści biznesowi. To jednak nie oni stanowią większość przyjezdnych. Jak sama nazwa mówi, ta okolica to istna mekka dla wielbicieli sztuki teatralnej. W 1932 roku w Paramount Theatre odbył się pierwszy w historii seans filmu dźwiękowego, tutaj też swoje siedziby mają najlepsze teatry i opery w tej części kraju. Bilety na Balet Bostoński czy występy z Broadway’u trzeba tu rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

Po teatralnych emocjach i wzruszeniach tutejsza baza noclegowa zagwarantuje nam komfortowy wypoczynek. Hotele 3- i 4-gwiazdowe oraz droższe apartamenty czy tańszy hostel z pewnością spełnią nasze oczekiwania, również finansowe. 

Back Bay

Back Bay to jedna z najbardziej znanych oraz najbardziej zabytkowych dzielnic miasta. Nieopodal położony jest plac Copley Square, gmach Faneuil Hall oraz park Public Garden. Od uzeum Sztuk Pięknych dzielić nas będzie jedynie kilkuminutowy spacer, podobnie jak od dworca kolejowego Boston Back Bay czy wieży Johna Hancocka. Zatrzymując się w Back Bay możemy również wybrać się na zakupy do centrum handlowego Prudential Center lub też na stadion baseballowy Fenway Park. Z kolei tutejsze hotele nierzadko ulokowane są w historycznych budynkach, na przykład w dawnej głównej siedzibie bostońskiej policji. Większość z nich posiada status 4 gwiazdek, jednak spora ilość obiektów tańszych (hoteli 2- i 3-gwiazdkowych) oraz droższych (hotele 5-gwiazdkowe oraz apartamenty) z pewnością spełni oczekiwania zarówno bardziej zamożnych turystów, jak i tych, którzy chcieliby poznać miasto, bez wydawania fortuny na nocleg. 

Najlepiej oceniane hotele w: Boston

od 2 391 zł
od 2 364 zł
od 4 561 zł

Co podróżni mówią o mieście Boston?

9,8
Maniacy historii
9,5
Smakosze
9,2
Podróżujące rodziny
7,2
Studenci
6,9
Miłośnicy przygód
Opinie użytkowników (311)
James Gibbons
James GibbonsMiami
19.12.2017

Boston is a great city full of American history which is easily walkable and ideal for families.

Kerri C
Kerri CWareham
26.09.2017

Plenty of historical tours, duck tours,aquarium, museums, shows and things to do

Kate Z
Kate ZGreenwich
25.07.2017

So much to see and do in the city of Boston. Located a little over an hour from the camp this is a great day trip. Visit the Boston Aquarium or Museum of Science, lunch on the Commons, shop on Beacon Street or a visit to old Ironsides, a colonial ship located in Boston Harbor. If you aren't from the northeast I would highly suggest this day trip.

Maggie Li
Maggie LiMilpitas
31.10.2016

Fall wears different outfits in different cities. In Boston, fall is full of vibrant colors, especially after some fresh and gentle rain. Boston has so much to offer, from history to culture to food. The best time to visit in definitely September and October!

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 638 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Boston to Październik, ze średnią ceną 1 448 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Maj w zeszłym roku wynosiła 1 051 zł za dobę. To 2% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 1 076 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Boston przewidywana średnia temperatura w miesiącu Maj to 9,4°C/48,9°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 22,0°C/71,6°F. Najchłodniejszy miesiąc to Luty, ze średnią temperaturą -5,9°C/21,4°F.
Lotnisko położone najbliżej: Boston to Boston Logan International (BOS) (4,54 km). Inne pobliskie lotniska to: Worcester (67,72 km) Manchester (71,55 km)

Zaplanuj podróż do: Stany Zjednoczone