Boston

28 lip 201929 lip 2019

2 gości - 1 pokój

Boston to bardzo nobliwe, eleganckie i unikatowe miasto o wyjątkowym charakterze. Pełno tu teatrów, pięknych zabytkowych budynków oraz nowoczesnych budowli i wieżowców, przypominających o jego prężnym rozwoju. Gdzie warto się zatrzymać, by poznać wszystkie oblicza miasta?

Noclegi w Bostonie - gdzie warto się zatrzymać?

Waterfront

Waterfront to jedna z najmodniejszych dzielnic Bostonu, doskonała zarówno dla turystów biznesowych, jak i każdego, kto zapragnie noclegu w miejscu zabytkowym, prestiżowym i niezwykle eleganckim. Bezkresne wody Oceanu Atlantyckiego, doskonała architektura, szkło i stal, a także bliska odległość od dzielnicy finansowej czy Fort Point to jej niezaprzeczalne atuty. W pobliżu położonych jest wiele bostońskich atrakcji – New England Aquarium, Instytut Sztuki Współczesnej, Muzeum Dziecięce i wiele innych. Od parku Boston Common, chluby miasta, dzieli nas zaledwie kilkuminutowy spacer, podobnie jak do bostońskiego centrum wystawowego i konferencyjnego. 

Wielbiciele luksusu oraz wyjątkowego designu mogą zatrzymać się tutaj w hotelu o statusie 3, 4 lub 5 gwiazdek lub też w jednym z drogich i eleganckich apartamentów.

Dzielnica Teatralna

Bostońska Dzielnica Teatralna położona jest w niedalekiej odległości od największych atrakcji miasta – parku Boston Commons czy ulicy Newbury Street oraz tuż obok dzielnic Back Bay, Chinatown czy Crossing. Ze względu na niewielką odległość od centrum kongresowego Hynes, jej częstymi gośćmi są turyści biznesowi. To jednak nie oni stanowią większość przyjezdnych. Jak sama nazwa mówi, ta okolica to istna mekka dla wielbicieli sztuki teatralnej. W 1932 roku w Paramount Theatre odbył się pierwszy w historii seans filmu dźwiękowego, tutaj też swoje siedziby mają najlepsze teatry i opery w tej części kraju. Bilety na Balet Bostoński czy występy z Broadway’u trzeba tu rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

Po teatralnych emocjach i wzruszeniach tutejsza baza noclegowa zagwarantuje nam komfortowy wypoczynek. Hotele 3- i 4-gwiazdowe oraz droższe apartamenty czy tańszy hostel z pewnością spełnią nasze oczekiwania, również finansowe. 

Back Bay

Back Bay to jedna z najbardziej znanych oraz najbardziej zabytkowych dzielnic miasta. Nieopodal położony jest plac Copley Square, gmach Faneuil Hall oraz park Public Garden. Od uzeum Sztuk Pięknych dzielić nas będzie jedynie kilkuminutowy spacer, podobnie jak od dworca kolejowego Boston Back Bay czy wieży Johna Hancocka. Zatrzymując się w Back Bay możemy również wybrać się na zakupy do centrum handlowego Prudential Center lub też na stadion baseballowy Fenway Park. Z kolei tutejsze hotele nierzadko ulokowane są w historycznych budynkach, na przykład w dawnej głównej siedzibie bostońskiej policji. Większość z nich posiada status 4 gwiazdek, jednak spora ilość obiektów tańszych (hoteli 2- i 3-gwiazdkowych) oraz droższych (hotele 5-gwiazdkowe oraz apartamenty) z pewnością spełni oczekiwania zarówno bardziej zamożnych turystów, jak i tych, którzy chcieliby poznać miasto, bez wydawania fortuny na nocleg. 

Najlepiej oceniane hotele w: Boston

od 998 zł
od 1 182 zł
od 1 844 zł

Co podróżni mówią o mieście Boston?

9,8
Maniacy historii
9,1
Smakosze
8,9
Podróżujące rodziny
6,9
Studenci
6,8
Miłośnicy przygód
Opinie użytkowników (317)
Leo Satta
Leo Satta
14.07.2019

I do not recommend Boston for touristic purposes. Great city for work and business.

Nickolette Turner
Nickolette Turner
26.05.2019

We had a great time. History everywhere and fun energy. Walkable sites and things to do. One of the best times ever. The cruises are highly recommended.

James Gibbons
James GibbonsMiami
19.12.2017

Boston is a great city full of American history which is easily walkable and ideal for families.

Kerri C
Kerri CWareham
26.09.2017

Plenty of historical tours, duck tours,aquarium, museums, shows and things to do

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 616 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Boston to Maj, ze średnią ceną 1 422 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Lipiec w zeszłym roku wynosiła 1 014 zł za dobę. To 5% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 1 072 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Boston przewidywana średnia temperatura w miesiącu Lipiec to 17,6°C/63,7°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 22,0°C/71,6°F. Najchłodniejszy miesiąc to Luty, ze średnią temperaturą -5,9°C/21,4°F.
Lotnisko położone najbliżej: Boston to Boston Logan International (BOS) (4,54 km). Inne pobliskie lotniska to: Norwood (20,84 km) Worcester (67,72 km) Manchester (71,55 km)

Zaplanuj podróż do: Stany Zjednoczone