Łódź

2 wrz 20193 wrz 2019

2 gości - 1 pokój

Łódź od zawsze stanowiła polską stolicę włókiennictwa. Dziś jest przykładem doskonałej rewitalizacji pofabrycznych budynków oraz miastem, które z wyjątkowego centrum handlowego potrafiło uczynić swój symbol. Łódź rozwija się i również dzięki nowej hali widowiskowej staje się obiektem turystyki koncertowej – wystąpił tu już nawet sam sir Elton John!

Noclegi w Łodzi - gdzie warto się zatrzymać?

Bałuty

Bałuty to rozległa dzielnica położona na północ od centrum i sąsiadująca z nim. Znacznie spokojniejsza od śródmieścia, będzie doskonałym wyborem dla backpackerów oraz każdego, kto poszukuje ekonomicznych noclegów w Łodzi. Od południa ograniczona chlubą miasta – centrum handlowym Manufaktura, oferuje szeroki wybór zajazdów, niewielkich hoteli oraz tanich hosteli. Na jej terenie i obrzeżach znajduje się park Adama Mickiewicza, rezerwat przyrody Las Łagiewnicki, Muzeum Stacja Radegast, obecnie będąca oddziałem Muzeum Tradycji Niepodległościowych, a w roku 1944 terenem przyłączonym do tutejszego getta. Nieopodal znajduje się też spory cmentarz żydowski.

Śródmieście i ulica Piotrkowska

Ulica Piotrkowska to najsłynniejsze miejsce w Łodzi. Jedna z głównych arterii miasta koncentruje hotele, sklepy, butiki, salony, restauracje, koncentrując jednocześnie w dużym stopniu życie miasta. Łódź to jednak nie tylko zakupy. Przed nim warto zajrzeć w głąb uliczek, przypatrzeć się architekturze, pozwiedzać. Chociażby Plac Wolności, Muzea Sztuki, Walki o Niepodległość i Włókiennictwa, katedrę św. Aleksandra Newskiego, Księży Młyn czy Palmiarnię. Po poznaniu tych atrakcji można udać się na zakupy do chluby miasta – centrum Manufaktura. Warto pamiętać, że jest to nie tylko zwykły wielki kompleks sklepów, kin i działalności usługowych. Obiekt to przede wszystkim wielokrotnie nagradzany projekt za udaną rewitalizację obiektów pofabrycznych. Tutaj przecież siedzibę miały zakłady Izraela Poznańskiego, z charakterystycznej, czerwonej cegły. Do tej pory odrestaurowano już około 90 000 m.kw. powierzchni. Atrakcją obiektu jest jednak nie tylko doskonała architektura głównego obiektu, ale i piękny i słusznych rozmiarów rynek przed budynkiem.

Śródmieście wydaje się być doskonałą lokalizacją noclegową dla każdego, kto odwiedzi miasto. Posiada ono bardziej energetyczne i spokojniejsze zakątki. Drogie i luksusowe hotele, ale i mniejsze prywatne apartamenty, kilka kwater, pensjonaty oraz hostele, w których liczyć możemy na czyste i skromne warunki w zamian za niewielką opłatę. Zdecydować się można na nocleg na zachód od ulicy Piotrkowskiej, w okolicy Manufaktury, wtedy też zapewnimy sobie bliskość do hali widowiskowej Atlas Arena, która gości regularnie największe gwiazdy światowego formatu, takiej jak Elton John czy Depeche Mode.

Najlepiej oceniane hotele w: Łódź

od 193 zł
od 299 zł

Co podróżni mówią o mieście Łódź?

9,8
Maniacy historii
8,5
Miłośnicy sztuki
8,5
Smakosze
6,4
Podróżujące rodziny
Opinie użytkowników (10)
Julia P
Julia PLondyn
06.01.2017

Lodz is an interestingly industrial city that has done quite a bit to modernize itself in recent years. There are some funky little cafes that pay tribute to the Polish avant garde theater tradition (Grotowski and co.) and a big museum/shopping complex that holds rotating exhibitions. The main street is pedestrianized and full of interesting cafes, restaurants and shops. The thing I was most surprised/impressed by however? The really high quality of Polish pastry, from almost any little hole in the wall shop.

Lorenzo T
Lorenzo T
18.08.2019

Pawel Lipka
Pawel LipkaŁódź
09.02.2014

D

Thomas Pedersen
Thomas Pedersen
06.01.2017

Sushi House

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Sierpień; średnia cena noclegu to wówczas 149 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Łódź to Czerwiec, ze średnią ceną 217 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Sierpień w zeszłym roku wynosiła 159 zł za dobę. To 11% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 178 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Łódź przewidywana średnia temperatura w miesiącu Sierpień to 18,5°C/65,2°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 24,4°C/75,9°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -3,7°C/25,3°F.
Lotnisko położone najbliżej: Łódź to Łódź (LCJ) (5,74 km).

Zaplanuj podróż do: Polska