Oslo

18 cze 201919 cze 2019

2 gości - 1 pokój

212 rzeźb Gustava Vigelanda, „Krzyk” Edwarda Muncha, niezliczone atrakcje dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów – tym kusi Oslo. Jednak jego cudowne zabytki nie byłyby tak piękne gdyby nie otaczająca je zniewalająca skandynawska przyroda. Warto spędzić kilka dni w centrum, by poznać życie mieszkańców i odwiedzić najciekawsze atrakcje duże i małe, a potem udać się na kilka dni do pobliskich miejscowości, by co dzień na tarasie letniego domku jeść śniadanie na tarasie z widokiem na morze.

Noclegi w Oslo - gdzie warto się zatrzymać?

Sentrum

W dzielnicy Sentrum, jak na centrum przystało, znajduje się jedna z najbardziej rozwiniętych baz noclegowych miasta. W Oslo zdominowały ją hotele o statusie 3, 4 i 5 gwiazdek, oferujące noclegi od średniego poziomu cen aż do bardzo wysokiego. Duża bliskość miejskich atrakcji i skarbów to komfort, za który będziemy musieli zapłacić. Doskonałe warunki, wiele hoteli sieciowych, wysoki standard oraz prestiż to cechy, które przyciągają zamożnych biznesmenów czy pary w każdym wieku. Na szczęście również i osoby poszukujące noclegu budżetowego znajdą coś dla siebie. Tutejsze hostele oferują pokoje, których cena za wynajem wydaje się być racjonalna.

Båtstø

Båtstø jest miejscowością oddaloną od Oslo o około 20 kilometrów. Dlaczego warto wziąć ją pod uwagę podczas planowania pobytu w stolicy i jej okolicach? Ze względu na unikatowe warunki mieszkalne i cudowne widoki. Daleko stąd do „cywilizacji”, gwaru miasta czy tłumów turystów w pośpiechu biegających po mieście z przewodnikiem. Tutaj znajdziemy bardzo bogatą ofertę letnich domków do wynajęcia. Co ranek na tarasie możemy zjeść śniadanie z widokiem na morze i prawdziwie odpocząć w otoczeniu nieskalanej przyrody. Domki, różnej wielkości, doskonałe będą dla rodzin czy grup przyjaciół. Jeśli grupa okaże się spora, koszt wynajęcia domku na kilka dni nie przyprawi nas o ból głowy. W wolny dzień można się stąd wybrać do Oslo i zwiedzając od rana do wieczora poznać jego główne atrakcje. Doskonała alternatywa dla miłośników przyrody i prawdziwego, skandynawskiego klimatu.

Dzielnica Majorstua

Entuzjastów sztuki i muzyki powinien zainteresować nocleg w okolicy dzielnicy Majorstua. Będzie to doskonała baza wypadowa do odwiedzenia artystycznych atrakcji miasta. Udać się stąd można do Parku Frogner pełnej rzeźb Gustava Vigelanda (znajduje się ich tutaj ponad 200!), dalej odnaleźć siedzibę opery i baletu i z jej dachu podziwiać zapierający dech widok na całe miasto. Nie można również zapomnieć o Narodowej Galerii Sztuki z największą kolekcją sztuki w kraju, ze słynnym obrazem „Krzyk” Edwarda Muncha na czele. Niestrudzeni wędrowcy niech choć na chwilę zajrzą też do Norweskiego Muzeum Nauki, Techniki i Medycyny. Zróżnicowana oferta noclegowa okolicy – hotele, hoteliki, apartamenty, pozwoli na odpowiedni jej dobór do potrzeb i budżetu. 

Najlepiej oceniane hotele w: Oslo

od 1 260 zł
od 1 145 zł
od 2 028 zł

Co podróżni mówią o mieście Oslo?

9,8
Miłośnicy natury
8,9
Miłośnicy nocnego życia
8,6
Miłośnicy przygód
7,8
Maniacy historii
7,4
Backpackers
Opinie użytkowników (125)
Aleksandra  M
Aleksandra M
23.03.2019

Oslo łączy w sobie morze, góry i jeziora. Pomimo ze jest to stolica, jest bardzo zielona, jest dużo niezabudowanej przestrzeni. Do tego nowoczesna architektura pozostaje w zgodzie z zabytkowymi budynkami. Kuchnia norweska nie jest łatwa do znalezienia i do zaakceptowania przynajmniej przez moje kubki smakowe. Jedzenie na mieście jest dla przeciętnego Polaka bardzo drogie. Komunikacja miejska jest rewelacyjna. Uwielbiam to miasto.

Jolanta Wojcicka
Jolanta WojcickaCrotone
06.01.2017

sliczne...

LUCIA  A
LUCIA A
25.01.2019

Dwa dni nie były wystarczające .. Bardzo ładne miasto .. Przygotuj się, jeśli podróżujesz zimą .. Może być naprawdę zimno ...

Wandering Sober
Wandering SoberAtyrau
02.10.2015

Najtańsze wizyty muzealne w Oslo to około 80 NOK ... Najtańsze rzeczy w Norwegii to około 80 NOK (jest to również cena wyjściowa za piwo). Pociąg NSB. (90 NOK w każdą stronę) Hotele w odległości spaceru od lotniska kursują około 1400 NOK. Myślę, że te ceny powinny pomóc w oswojeniu każdego podróżnika z kosztami życia w Norwegii ... Jeśli chcesz odwiedzić Norwegię za darmo, przynieś ze sobą całe jedzenie (na czas pobytu), weź swój sprzęt kempingowy pić wodę z kranu. Większość rzeczy zamyka się w niedzielę. To powiedziawszy ... Kochałem Oslo, to jedyne miasto, w jakim kiedykolwiek byłem, gdzie dostałem wspaniały numer barmana. Zabrała mnie ze swoimi przyjaciółmi do klubu po pracy. Ludzie w Norwegii należą do najmilszych na świecie.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Grudzień; średnia cena noclegu to wówczas 510 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Oslo to Sierpień, ze średnią ceną 725 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Czerwiec w zeszłym roku wynosiła 591 zł za dobę. To 4% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 616 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Oslo przewidywana średnia temperatura w miesiącu Czerwiec to 15,3°C/59,5°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 22,3°C/72,1°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -4,4°C/24,1°F.
Lotnisko położone najbliżej: Oslo to Oslo-Gardermoen (OSL) (36,74 km).

Zaplanuj podróż do: Norwegia