Shannon

22 paź 201923 paź 2019

2 gości - 1 pokój

Irlandzkie Shannon to doskonała baza wypadowa do całej zachodniej Irlandii. W pobliżu znajdują się zamki Dromoland i Bunratty, skansen Folk Park, większe i mniejsze miasta, a także… urzekająca przyroda z której słynie cały kraj.

Noclegi w Shannon - gdzie warto się zatrzymać?

Shannon

Ze względu na liczne parki biznesowe ulokowane w mieście i na jego obrzeżach, Shannon cieszy się dużym powodzeniem wśród turystów biznesowych i przedsiębiorców. Tutejsze hotele, położone w bardzo bliskiej odległości od terminalu portu lotniczego oferują przyjezdnym wiele udogodnień, w tym pełne zaplecze rekreacyjne, restauracyjne, a także – konferencyjne. Ze względu na bardzo wczesne terminy odlotów czy też godziny rozpoczęcia konferencji, śniadania serwowane są tu nierzadko już od 4.30 rano. Przyznać trzeba, że to jednak nie tylko sprawy zawodowe są magnesem miasta. Shannon jest doskonałym centrum wypadowym do poznawania i odrywania licznych skarbów i atrakcji tej części Irlandii. Zanim jednak udamy się na dalsze wyprawy warto zatrzymać się tu choć na dzień czy dwa, by w pierwszej kolejności poznać atrakcje lokalne. W okolicy County Clare znajdziemy nagradzane restauracje, piękne i kameralne hotele datowane na 1793 rok. Zauroczy nas tu ogród zimowy z widokiem na ujście rzeki Fergus. Stąd warto będzie wybrać się do zamku Dromoland, zamku Bunratty, parku folklorystycznego Folk, lub też pobliskich miast Ennis czy Limerick, oddalonych o około 20 minut jazdy.

Baza noclegowa Shannon skupia się wokół obiektów o statusie 3 oraz 4 gwiazdek, o zróżnicowanych cenach.

Bunratty

Bunratty oddalone jest od Shannon o około 20 minut jazdy i kusi jednymi z największych atrakcji regionu – zamkiem Bunratty oraz Bunratty Folk Park, czyli skansenem, zwanym również często parkiem folklorystycznym. Samo Bunratty swą nazwę zaczerpnęło od irlandzkiego Bun na Raite, tłumaczone jako koniec rzeki Ratty. Pierwsze wzmianki o tym rejonie pochodzą z roku 977, z okresu kiedy prawdopodobnie osiedlili się tu Wikingowie. Dzisiejsze, czwarte oblicze zamku, zostało wybudowane około roku 1425 przez ród MacNamara. Odbywały się tu słynne i popularne średniowieczne bankiety. Z kolei Bunratty Folk Park to muzeum na świeżym powietrzu, prezentujące około 30 budynków z okresu świetności zamku, włącznie z przeniesionym tu i czynnym kościołem.

Miejscowość ta i jej atrakcje będą doskonałym wyborem dla rodzin z dziećmi oraz entuzjastów historii. Tutejszą bazę noclegową tworzą głównie obiekty o statusie 3 i 4 gwiazdek, w tym nieco większe hotele oraz liczne obiekty bed&breakfast, nierzadko prowadzone przez rodziny.

Najlepiej oceniane hotele w: Shannon

od 319 zł
od 451 zł
od 745 zł

Co podróżni mówią o mieście Shannon?

9,8
Miłośnicy przygód
9,8
Backpackers
7,1
Maniacy historii
6,9
Smakosze
6,1
Miłośnicy natury
Opinie użytkowników (10)
Kasia Gora
Kasia GoraMoreno Valley
22.10.2016

Piękne małe miasteczko z dużą ilością uroku i wspaniałym jedzeniem

Jade
JadeSanta Monica
22.10.2016

For a very nice and warm stay. The Rising Dragon for dinner and Old Lodge Pub right outside your door. Slainte

Joseph Coureur
Joseph CoureurNew York City
06.01.2017

I've only been to Shannon to make a flight connection, but I like it because it's one of the first places to stop on a transatlantic crossing.

B G
B G
13.10.2019

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Grudzień; średnia cena noclegu to wówczas 353 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Shannon to Lipiec, ze średnią ceną 456 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Październik w zeszłym roku wynosiła 368 zł za dobę. To 5% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 389 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Shannon przewidywana średnia temperatura w miesiącu Październik to 11,3°C/52,3°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 19,9°C/67,8°F. Najchłodniejszy miesiąc to Luty, ze średnią temperaturą 3,7°C/38,7°F.
Lotnisko położone najbliżej: Shannon to Shannon (SNN) (2,90 km). Inne pobliskie lotniska to: Spiddal Connemara (68,66 km) Kerry (73,36 km)

Zaplanuj podróż do: Irlandia