Bangalur

16 gru 201917 gru 2019

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Bangalore – jedno z największych miast i aglomeracji Indii. Ze względu na liczne siedziby międzynarodowych korporacji zwane jest „indyjską Doliną Krzemową”, a ze względu na zieleń i koloryt – „miastem ogrodów”. Z pewnością zauroczą nas tu zabytki Tygrysa z Majsuru i wielu innych tajemniczych postaci.

Noclegi w Bangalore - gdzie warto się zatrzymać?

Electronic City

Dzielnica Electronic City stanowi część parku przemysłowego Electronics City w Bangalore. Jest to doskonała lokalizacja dla turystów biznesowych, przedsiębiorców, entuzjastów nowych technologii czy inwestorów. Tutejsze hotele zachowują nieco lokalnego kolorytu, pamiętając o utrzymaniu kosmopolitycznej atmosfery. Można tu skosztować specjałów kuchni nie tylko indyjskiej, ale i azjatyckiej, amerykańskiej czy europejskiej. Po dniu pełnym spotkań i konferencji przyjemnie będzie zrelaksować się masażem całego ciała oraz stóp. W wolnej chwili można się tu również wybrać do pałacu Bangalore czy też ogrodu botanicznego Lal Bagh, gdzie poznamy nieco kulturę, a także bogactwa natury tego pięknego rejonu. Popularnością wśród przyjezdnych cieszy się również wyjątkowa świątynia Siwy oraz park Kaban. Entuzjaści zakupów, z pewnością wybiorą się stąd na słynną ulicę Indiranagar Shopping Street, pełną sklepów i sklepików.

Przygotowana tu baza noclegowa skupia się na hotelach o statusie 4 i 5 gwiazdek. Osoby poszukujące bardziej ekonomicznych rozwiązań mają szansę odnaleźć nieco tańsze hotele 3-gwiazdkowe.

Centrum miasta

Centrum miasta Bangalore jest bardzo rozległe i skupia się w okolicy pięknego Cubbon Park oraz Mahatma Gandhi Road, zwanego często MG Road. Jest to doskonała baza wypadowa do poznania największych atrakcji miasta, zarówno tych bliższych, jak i dalszych. Tutejsze zabytki silnie związane są z Gowdami, dynastią, która założyła miasto. Zwiedzanie warto rozpocząć od pięknych parków – Parku Cubbona czy Kensington Gardens. Dalej, ciekawym będzie Zazdrość Niebios, czyli pałac letni Tipo Sultana. Choć daleko mu dziś do dawnej wielkości, jest ciekawym pomnikiem historycznym. Lal Bagh z kolei to jeden z najbogatszych ogrodów botanicznych kraju. Wzorowany na ogrodach londyńskich i paryskich, do dziś zachwyca m.in. kwiatowym zegarem. Niezwykle interesująca będzie tu również Bugle Hill – Świątynia Byka. Jego główny posąg, Byk Nandi, traktuje się tu w sposób wyjątkowy, nacierając go mleczkiem kokosowym.

Centrum miasta będzie doskonałą lokalizacją dla każdego entuzjasty zwiedzania. Tutejsza baza noclegowa skupia się na hotelach o statusie 2, 3 i 4 gwiazdek.

Najlepiej oceniane hotele w: Bangalur

od 130 zł
od 272 zł
od 711 zł

Co podróżni mówią o mieście Bangalur?

9,8
Podróżnicy biznesowi
9,3
Smakosze
8,5
Miłośnicy nocnego życia
8,4
Miłośnicy przygód
7,6
Miłośnicy luksusu
Opinie użytkowników (170)
Berna C
Berna C
25.09.2019

Been to Bangalore 5 times travelling alone for my company. I find it safe even for a female travelling alone but still make sure to share my cab trips with friends and stay connected until i reach my hotel at night.Easy to familiarize yourself with the area and cab apps are very helpfu

Gopi B
Gopi B
20.12.2018

Silicon City is not just a name. the city is named for a reason. it's a wonderful place.I recommend people go visit the place and share the experience.

Pragya Gupta
Pragya GuptaSingapur
18.09.2018

Amazing city because of the residents of Bangalore. It's known for its pubs and beer. The local food in bangalore is really good with top quality south indian restaurants at every corner. Only negative is that the traffic in Bangalore is terrible

Mariya Husain
Mariya HusainIndore
18.03.2017

BANGALORE!!! one of the largest and most beautiful places in india. All about history, greenaries and awesomeness.Loved it:)

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Wrzesień; średnia cena noclegu to wówczas 122 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Bangalur to Lipiec, ze średnią ceną 279 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Grudzień w zeszłym roku wynosiła 203 zł za dobę. To 7% więcej niż średnia cena za dobę w wysokości 188 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Bangalur przewidywana średnia temperatura w miesiącu Grudzień to 21,4°C/70,4°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Kwiecień, ze średnią temperaturą 33,8°C/92,8°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 15,9°C/60,6°F.
Lotnisko położone najbliżej: Bangalur to Bangalur (BLR) (28,04 km).

Zaplanuj podróż do: Indie