Bangalur

30 lip 201931 lip 2019

2 gości - 1 pokój

Bangalore – jedno z największych miast i aglomeracji Indii. Ze względu na liczne siedziby międzynarodowych korporacji zwane jest „indyjską Doliną Krzemową”, a ze względu na zieleń i koloryt – „miastem ogrodów”. Z pewnością zauroczą nas tu zabytki Tygrysa z Majsuru i wielu innych tajemniczych postaci.

Noclegi w Bangalore - gdzie warto się zatrzymać?

Electronic City

Dzielnica Electronic City stanowi część parku przemysłowego Electronics City w Bangalore. Jest to doskonała lokalizacja dla turystów biznesowych, przedsiębiorców, entuzjastów nowych technologii czy inwestorów. Tutejsze hotele zachowują nieco lokalnego kolorytu, pamiętając o utrzymaniu kosmopolitycznej atmosfery. Można tu skosztować specjałów kuchni nie tylko indyjskiej, ale i azjatyckiej, amerykańskiej czy europejskiej. Po dniu pełnym spotkań i konferencji przyjemnie będzie zrelaksować się masażem całego ciała oraz stóp. W wolnej chwili można się tu również wybrać do pałacu Bangalore czy też ogrodu botanicznego Lal Bagh, gdzie poznamy nieco kulturę, a także bogactwa natury tego pięknego rejonu. Popularnością wśród przyjezdnych cieszy się również wyjątkowa świątynia Siwy oraz park Kaban. Entuzjaści zakupów, z pewnością wybiorą się stąd na słynną ulicę Indiranagar Shopping Street, pełną sklepów i sklepików.

Przygotowana tu baza noclegowa skupia się na hotelach o statusie 4 i 5 gwiazdek. Osoby poszukujące bardziej ekonomicznych rozwiązań mają szansę odnaleźć nieco tańsze hotele 3-gwiazdkowe.

Centrum miasta

Centrum miasta Bangalore jest bardzo rozległe i skupia się w okolicy pięknego Cubbon Park oraz Mahatma Gandhi Road, zwanego często MG Road. Jest to doskonała baza wypadowa do poznania największych atrakcji miasta, zarówno tych bliższych, jak i dalszych. Tutejsze zabytki silnie związane są z Gowdami, dynastią, która założyła miasto. Zwiedzanie warto rozpocząć od pięknych parków – Parku Cubbona czy Kensington Gardens. Dalej, ciekawym będzie Zazdrość Niebios, czyli pałac letni Tipo Sultana. Choć daleko mu dziś do dawnej wielkości, jest ciekawym pomnikiem historycznym. Lal Bagh z kolei to jeden z najbogatszych ogrodów botanicznych kraju. Wzorowany na ogrodach londyńskich i paryskich, do dziś zachwyca m.in. kwiatowym zegarem. Niezwykle interesująca będzie tu również Bugle Hill – Świątynia Byka. Jego główny posąg, Byk Nandi, traktuje się tu w sposób wyjątkowy, nacierając go mleczkiem kokosowym.

Centrum miasta będzie doskonałą lokalizacją dla każdego entuzjasty zwiedzania. Tutejsza baza noclegowa skupia się na hotelach o statusie 2, 3 i 4 gwiazdek.

Najlepiej oceniane hotele w: Bangalur

od 104 zł
od 279 zł
od 633 zł

Co podróżni mówią o mieście Bangalur?

9,8
Smakosze
9,7
Podróżnicy biznesowi
9,3
Miłośnicy przygód
9,2
Miłośnicy nocnego życia
8,2
Miłośnicy luksusu
Opinie użytkowników (159)
Gopi B
Gopi B
20.12.2018

Silicon City is not just a name. the city is named for a reason. it's a wonderful place.I recommend people go visit the place and share the experience.

Pragya Gupta
Pragya GuptaSingapur
18.09.2018

Amazing city because of the residents of Bangalore. It's known for its pubs and beer. The local food in bangalore is really good with top quality south indian restaurants at every corner. Only negative is that the traffic in Bangalore is terrible

Mariya Husain
Mariya HusainIndore
18.03.2017

BANGALORE!!! one of the largest and most beautiful places in india. All about history, greenaries and awesomeness.Loved it:)

Gopal
GopalCoimbatore
22.07.2016

The city is so huge and the climate is so good .. So crowded every where.. Nice to visit with family and friends ..

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Marzec; średnia cena noclegu to wówczas 132 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Bangalur to Kwiecień, ze średnią ceną 236 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Lipiec w zeszłym roku wynosiła 189 zł za dobę. To 4% więcej niż średnia cena za dobę w wysokości 182 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Bangalur przewidywana średnia temperatura w miesiącu Lipiec to 24,0°C/75,3°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Kwiecień, ze średnią temperaturą 33,8°C/92,8°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 15,9°C/60,6°F.
Lotnisko położone najbliżej: Bangalur to Bangalur (BLR) (28,04 km).

Zaplanuj podróż do: Indie