Wenecja

6 mar 20207 mar 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Wenecja, jedno z najbardziej wyjątkowych miast świata. Otoczone przez wody, poprzecinane kanałami, po których swobodnie porusza się… wodna komunikacja miejska z vaporetto i gondolami na czele. Skupione wokół pięknego placu św. Marka, uznanego przez Napoleona Bonaparte za najpiękniejszy w Europie. Tylko tu oprócz wrażeń wizualnych i architektonicznych czeka nas przeżycie wyjątkowe – Acqua Alta, czyli wysoka woda. Między jesienią a wiosną możemy ujrzeć plac zalany przez wodę, a po jego uliczkach będziemy się poruszać łódkami lub po ułożonych w ciągi piesze platformach. Niezwykłe!

Noclegi w Wenecji - gdzie warto się zatrzymać?

San Marco

Trudno wyobrazić sobie bardziej prestiżową lokalizację noclegową niż wenecki Plac Świętego Marka. Historyczne i kulturalne centrum miasta oblegane wręcz przez turystów z całego świata kusi wyjątkowymi obiektami  i muzeami. Pierwszy z nich – Bazylika Św. Marka, poświęcona jest relikwiom tego świętego, obwołanego patronem niezależnej Wenecji. Wewnątrz zachwycą nas przepiękne mozaiki na licznych sklepieniach oraz jeden z głównych skarbów świątyni – Pala d’Oro, czyli Złoty Ołtarz, którego początki datowane są na rok 976. Na nim odnajdziemy setki i tysiące pereł, rubinów, szmaragdów czy szafirów. Dalej, swe kroki skierujmy do Pałacu Dożów, drugiego największego skarbu Wenecji. Słynny Palazzo Ducale stanowił niezwykle bogatą i reprezentacyjną siedzibę władców Wenecji. Dziś, choć jest regularnie zalewany przez otaczające go wody zachwyca freskami, doskonałą architekturą oraz… Mostem Westchnień, z okien którego skazani na wyrok więzienia przestępcy ostatni raz mogli spojrzeć na piękne miasto i swoje ukochane. Na samym placu zachwyci nas również budynek Starej Prokuracji z jego wieżą zegarową czy Ala Napoleonica, skrzydło Napoleona.

Okolice placu Św. Marka to turystycznie rzecz ujmując najdroższa z jego lokalizacji. Najdroższa i najbardziej prestiżowa. Wybierają ją zazwyczaj zamożni seniorzy lub pary przebywające w podróży poślubnej. Tutejsze 4- i 5-gwiazdkowe hotele oferują piękne widoki na lagunę, wnętrza dawnych pałaców pełne oryginalnych fresków czy widok na słynny Canale Grande.

Giudecca

Giudecca to sporych rozmiarów wysepka oddalona od Placu Św. Marka jedynie o kilka minut rejsu tramwajem wodnym Vaporetto. Posiada wiele atutów, wśród których najważniejsze są bez wątpienia doskonała komunikacja, spokój i brak tłumu turystów oraz doskonała i racjonalnie cenowa baza noclegowa. Giudecca będzie doskonałym wyborem noclegowym zarówno dla podróżujących rodzin z dziećmi, dla grup przyjaciół, par, backpackerów oraz każdego, kto ceni schludne czy komfortowe warunki w racjonalnej cenie. Dodatkowo codzienne podróże tramwajem wodnym stanowić będą dodatkową atrakcję. Na wyspie znajduje się kilka przystanków tramwajowych, mniejsze i większe sklepiki, niewielki market, a także restauracje. Laguna Wenecka widoczna jest z niemalże każdego okna, a sama wyspa to doskonała baza wypadowa zarówno do Wenecji, jak i na plażę Lido czy na słynącą z produkcji szkła wyspę Murano.

Ulokowana tutaj baza noclegowa opiera się głównie na prywatnych apartamentach, pokojach do wynajęcia o zróżnicowanych cenach. Znajdują się tu również hostele, które w wakacje zajmują miejsce m.in. w akademikach Weneckiej Akademii Teatralnej. Entuzjaści hotelowego komfortu mogą zdecydować się na nocleg w nielicznych jednak hotelach. 

Najlepiej oceniane hotele w: Wenecja

od 285 zł
od 410 zł
od 987 zł

Co podróżni mówią o mieście Wenecja?

9,8
Maniacy historii
8,4
Miłośnicy sztuki
7,6
Smakosze
7,3
Miłośnicy przygód
7,2
Miłośnicy luksusu
Opinie użytkowników (935)
Lars Schaper
Lars Schaper
04.12.2019

Wenecja nie bardzo mi się podobała. Wprowadziłem coś więcej lub inaczej. Można powiedzieć, że jest przeznaczony dla turystyki dla Chińczyków.

Analía P
Analía P
28.09.2019

Ma niepowtarzalny urok! Musisz ją poznać! Uwielbiam jego architekturę, historię, jedzenie, krajobrazy, rzemiosło itp. Gorąco polecam!

Filo Filo
Filo Filo
19.02.2019

Piękne miasto, do odwiedzenia absolutnie. Z tymi wszystkimi małymi sklepami. Murano to pocztówka

kyeongmi chae
kyeongmi chae
06.02.2019

Zakupy! Jest tanie w każdym rogu. Zapomniałem o europejskiej cenie wody tutaj na chwilę ^^ Kupuję dużo Pinokio ♡ Proszę kupić MeiDin Włochy!

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Grudzień; średnia cena noclegu to wówczas 451 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Wenecja to Maj, ze średnią ceną 1 016 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Luty w zeszłym roku wynosiła 708 zł za dobę. To 2% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 727 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Wenecja przewidywana średnia temperatura w miesiącu Luty to 5,0°C/41,0°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 28,5°C/83,3°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 0,1°C/32,2°F.
Lotnisko położone najbliżej: Wenecja to Wenecja Marco Polo (VCE) (7,35 km). Inne pobliskie lotniska to: Wenecja Treviso (26,32 km)

Zaplanuj podróż do: Włochy