Rzym

28 sty 202029 sty 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu – a dokąd zawiodą nas, gdy już znajdziemy się w Wiecznym Mieście? Od urokliwych zaułków pełnych knajpek i najsmaczniejszej pizzy, przez miejsca kultu pełne sztuki, aż do aren walk i wielowiekowych zabytków, które rozsławiły miasto na cały świat. I tak jak różnorodna jest jego oferta turystyczna, tak i zróżnicowana jest oferta miejsc, w których z przyjemnością przytulić można głowę do poduszki, by odpocząć po pełnym wrażeń dniu.

Noclegi w Rzymie - gdzie warto się zatrzymać?

Zatybrze (Trastevere)

Zatybrze to jedna z najsmaczniejszych dzielnic na świecie. Wybierają ją zarówno rodowici Włosi, jak i przyjezdni poszukujący autentycznej chrupiącej pizzy czy rozpływającego się w ustach tiramisu. Gwarne podwórka tętniące życiem od późnego popołudnia zachwycą zarówno rodziny z dziećmi jak i osoby, które pragną poznać prawdziwe oblicze kraju, z dala od turystycznych i tłumnych szlaków. Zatybrze oferuje możliwość noclegu w prywatnych pokojach lub niewielkich obiektach typu Bed & Breakfast. W niedalekiej odległości, tuż za rzeką Tybr, znajduje się historyczne centrum miasta z Koloseum oraz Forum Romanum na czele.

Spagna

Gratką dla wielbicieli luksusu, zakupów oraz włoskiego szyku będzie nocleg w okolicy Spagna. To właśnie tutaj, na słynnych Schodach Hiszpańskich swoją kolekcję prezentowała – z sukcesem! - projektantka Eva Minge. Nieopodal znajduje się również słynna fontanna di Trevi, uchodząca za jedną z najpiękniejszych na świecie. Spagna jest jednak przede wszystkim miejscem, które skupia najbardziej luksusowe butiki i domy mody – Prada, Dior, Valentino i wiele innych. Nierzadko kameralne, lecz zawsze luksusowe hotele z przyjemnością ugoszczą tu eleganckich kosmopolitów, którzy pragną wypełnić swą garderobę kreacjami od najlepszych projektantów, z dala od zgiełku ulicy i wycieczek.

Stacja Termini (Stazion Termini)

Stacja Termini jest główną stacją miasta. Tu dojeżdżają autobusy z lotniska, stąd odjeżdża metro i niezliczona ilość pociągów. Wokół niej ulokowano zarówno hotele, jak i wiele hosteli czy obiektów typu Bed & Breakfast. Jest to doskonała lokalizacja dla podróżników, osób, które lubią aktywny wypoczynek i zwiedzanie. Noclegi nie należą do najdroższych w mieście, dzięki czemu nierzadko są wybierane przez osoby, które zwiedzają Rzym na piechotę lub z przyjemnością poruszają się komunikacją miejską. Jest to również doskonała baza wypadowa do dalszej eksploracji kraju i nawet najkrótszych wycieczek, na przykład do Pizy. Ze stacji Termini w ciągu kilku minut metro zawiedzie nas do Koloseum, Watykanu, czy słynnych Schodów Hiszpańskich. A gdy zapadnie zmrok… ożywają okoliczne bary i restauracje. Nierzadko ta okolica wybierana jest również przez turystów biznesowych, którzy po konferencji zorganizowanej w jednym z dużych, nowoczesnych hoteli, z przyjemnością udadzą się tu na wieczornego drinka.

Watykan (Città Del Vaticano)

Watykan to prawdziwa mekka dla turystów religijnych, jak i wielbicieli sztuki zarówno młodych, jak i starszych, par, wycieczek, rodzin z całego świata. W jego okolicach, tak jak i w całym Rzymie bez trudu znajdziemy niedrogie, kilkugwiazdkowe hotele. Sam Watykan, choć niewielki, bo jego powierzchnia nie przekracza 1 kilometra kwadratowego, zachwyca bardziej niż niejedno duże miasto. Bazylika Św. Piotra to dopiero początek podróży w świat sztuki. Z niej warto przejść do Muzeów Watykańskich – jednego z największych muzeów świata. Legenda głosi, że gdyby każdemu z tutejszych eksponatów poświęcić zaledwie chwilę, zwiedzanie wszystkich sal zajęłoby… kilka lat! Niezwykłe wrażenie robią prace Rafaela, Caravaggia, Leonardo di Vinci, a przede wszystkim ciesząca się niesłabnącym zainteresowaniem wyjątkowa Kaplica Sykstyńska. W muzeach znajduje się również silny polski akcent – cała sala poświęcona królowi Janowi III Sobieskiemu. 

Najlepiej oceniane hotele w: Rzym

od 189 zł
od 274 zł
od 865 zł

Co podróżni mówią o mieście Rzym?

9,8
Maniacy historii
7,8
Smakosze
7,6
Miłośnicy sztuki
6,7
Podróżujące rodziny
6,5
Miłośnicy natury
Opinie użytkowników (1644)
Alex M
Alex M
17.09.2019

Jedno z najwspanialszych miast jakie miałem okazję odwiedzić. Jego antyczna historia przeplata z kosmopolitycznym charakterem stolicy. Cudowne widoki, niezapomniane wrażenia. Nie zna życia ten kto nie był ;)

Agata Niewiadomska
Agata NiewiadomskaMielno
06.01.2017

Rzym jest cudowny i magiczny, jestem tam przynajmniej dwa razy w roku, kocham to miejsce!!

Adam Adam
Adam Adam
06.10.2019

Rzym Watykan

Lars Schaper
Lars Schaper
04.12.2019

Rzym to piękne i imponujące kulturowo miasto. Moim zdaniem każdy powinien tam być

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 328 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Rzym to Październik, ze średnią ceną 657 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Styczeń w zeszłym roku wynosiła 497 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Rzym przewidywana średnia temperatura w miesiącu Styczeń to 8,1°C/46,5°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 32,1°C/89,8°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 3,0°C/37,4°F.
Lotnisko położone najbliżej: Rzym to Rzym Ciampino (CIA) (13,04 km). Inne pobliskie lotniska to: Rzym Fiumicino (23,41 km)

Zaplanuj podróż do: Włochy