Mediolan

26 lis 201927 lis 2019

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Mediolan, światowa stolica mody, opery, nad którą pieczę sprawuje jedna z najpiękniejszych i największych katedr świata. Obfituje w pełne luksusu 5-gwiazdkowe hotele w sąsiedztwie najbardziej luksusowych butików świata, a także – o dziwo! – budżetowe i niedrogie noclegi w kilkuosobowych salach hosteli. Warto zobaczyć miasto, o którym mówi cały świat!

Noclegi w Mediolanie - gdzie warto się zatrzymać?

Dzielnica 1. Centrum historyczne (Zona 1 - Centro Storico)

Mediolan to stolica mody, piękna, doskonałej architektury – zrozumie to każdy, kto wkroczy do historycznego centrum miasta. Zachwyci tu katedra Narodzin św. Marii, jedna z największych katedr globu wypełniona światłem wpadającym przez jeden z największych witraży na świecie oraz Galeria Vittorio Emanuele II pełna luksusowych butików ulokowanych w gigantycznym pasażu, zwanym Salonem Mediolańskim. W pobliżu znajdziemy wiele drogich luksusowych 4- i 5-gwiazdkowych hoteli oferujących wszelkie możliwe udogodnienia w cenie nawet kilkuset euro za dobę. Często wybierane są przez zamożnych seniorów, biznesmenów oraz ceniące komfort pary.

Dzielnica Buenos Aires i Milano Centrale

Dzielnica Buenos Aires położona jest w niedalekiej odległości od głównego dworca miasta – Milano Centrale. Jest to idealna lokalizacja dla osób podróżujących po Włoszech koleją i z – najmniejszymi nawet – walizkami czy plecakami. Po szybkiej wizycie w hotelu i pozostawieniu bagaży, można już bez obciążenia wyruszyć by dalej eksplorować miasto. Ulokowane tu hotele 2-, 3- i 4-gwiazdkowe w dużej mierze wybudowano ponad 20 lat temu, a doskonała obsługa i racjonalne ceny oraz czystość zadowolą indywidualnych turystów oraz pary, które po długich spacerach i zwiedzaniu miasta z przyjemnością odpoczną w dobrych warunkach. Od ścisłego centrum miasta dzieli nas około 3 kilometrów, dlatego – szczególnie rodziny z mniejszymi dziećmi – mogą skorzystać z metra, które dowiezie ich do największych atrakcji w zaledwie kilka minut. W wąskich uliczkach dzielnicy znaleźć można również nieliczne schroniska młodzieżowe, doskonałe rozwiązanie budżetowe dla młodych podróżników dysponujących skromnymi funduszami.

Dzielnice Maggiolina, Segnano i Greco

Te trzy spokojne dzielnice, choć znacznie oddalone od ścisłego centrum, posiadają dwie doskonałe cechy: niedrogie noclegi oraz doskonałą komunikację miejską. Często wybierane są przez młodych ludzi, którzy z plecakiem na plecach wybrali się w podróż po Europie. Nawet jeśli konieczny będzie dłuższy spacer z niemałym obciążeniem w postaci bagażu, wart jest on wysiłku i doskonałej ceny kilkunastu lub kilku euro za nocleg. Tutejsze hostele i obiekty typu Bed & Breakfast cieszą się dobrą opinią i oferują noclegi zarówno w niewielkich pokojach, jak i te najbardziej budżetowe – w kilkuosobowych salach mieszanych ze wspólną łazienką na korytarzu. Do największych atrakcji miasta – katedry czy opery La Scala dojedziemy stąd metrem lub autobusem, spacer może okazać się zbyt długi – zajmie nam aż kilkadziesiąt minut.

Quadrilatero della Moda

Najbardziej znacząca modowa dzielnica świata w formie prostokąta, którego granice wyznaczają m.in. słynne ulice Manzoni oraz della Spiga. Znaleźć tu można najbardziej ekskluzywne i topowe domy mody nie tylko o włoskim rodowodzie. Armani, Versace, Balenciaga czy Jimmy Choo to tylko niektóre z nich. Quadrilatero Della Moda to doskonała destynacja dla stylistów poszukujących inspiracji oraz osób, które nierzadko przyleciały tu prywatnym samolotem, by wnieść powiew świeżości do swojej szafy. Hotele, które możemy tu spotkać są – podobnie jak butiki – luksusowe, drogie, piękne, a ich obsługa na najwyższym, światowym poziomie. 

Najlepiej oceniane hotele w: Mediolan

od 382 zł
od 608 zł
od 1 367 zł

Co podróżni mówią o mieście Mediolan?

9,8
Maniacy historii
9,7
Miłośnicy luksusu
8,7
Smakosze
8,6
Miłośnicy sztuki
8,0
Podróżujące rodziny
Opinie użytkowników (540)
Jacek Olech
Jacek Olech
28.09.2019

Przepiękne miasto, świetny klimat i wspaniałe jedzenie!

Тимофей Прудников
Тимофей Прудников
28.07.2019

Pij vinishka, aby pójść do muzeów i opery i wziąć kilka ubrań do domu w ciągu kilku dni (3-4), a wraz z zdobyciem weekendu nie ma nic więcej do roboty

Marica Jakobsson
Marica Jakobsson
22.06.2019

Poza historią i architekturą stoiska różnią się od domu. Ma także wielopoziomowe centrum handlowe.

Аня Новикова
Аня Новикова
24.02.2019

Mediolan jest piękne z mnóstwem starego, a jednocześnie nowoczesnego, bardzo ekologicznego miasta z dogodnymi węzłami komunikacyjnymi, tłumem turystów nawet w lutym i doskonałymi restauracjami. Galeria sztuki współczesnej - trzeba zobaczyć (naprzeciwko Duomo)

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Listopad; średnia cena noclegu to wówczas 432 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Mediolan to Kwiecień, ze średnią ceną 633 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Listopad w zeszłym roku wynosiła 452 zł za dobę. To 20% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 544 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Mediolan przewidywana średnia temperatura w miesiącu Listopad to 8,4°C/47,1°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 30,5°C/86,9°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -0,5°C/31,1°F.
Lotnisko położone najbliżej: Mediolan to Mediolan Linate (LIN) (7,41 km). Inne pobliskie lotniska to: Mediolan Malpensa (41,28 km) Mediolan Bergamo (45,90 km) Lugano (63,73 km)

Zaplanuj podróż do: Włochy