Stambuł

2 mar 20203 mar 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Stambuł, wymarzona destynacja podróży poślubnej, rodzinnego wyjazdu czy wyprawy przyjaciół. Miasto na dwóch kontynentach, ze stroną europejską i azjatycką kuszącą świątyniami, barwnymi uliczkami i wyjątkową, różnorodną atmosferą. Dawny Konstantynopol, dawne dzielnice Ormian, Żydów i Greków, cerkwie, meczety, barwne stoiska i hałas – to wszystko nadaje kolorytu jednemu z najbardziej kolorowych miast świata. Na szczęście baza noclegowa jest również bogata i różnorodna, więc każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie.

Noclegi w Stambule - gdzie warto się zatrzymać?

Strona europejska

Strona europejska miasta Stambuł uznawana jest za doskonały wybór dla rodzin oraz par, szczególnie tych w podróży poślubnej. Dzielnice mienią się tu kolorami, a sam teren półwyspu to dzisiejsze oblicze dawnego Konstantynopola. Na przylądku Seraglio Point od wieków wznoszono królewskie rezydencje, dziś zachwyca pałac Topkapi. Obok potężny meczet, dzielnica zabytków i muzeów oraz nadmorska Kumkapi, gdzie kwitnie nocne życie. Budżetowe noclegi zapewnią ulokowane tu licznie hostele oferujące pokoje prywatne lub nocleg w wieloosobowych salach. Niektóre rekomendowane były nawet przez słynne przewodniki Lonely Planet! Hotele przeplatają obiekty typu Bed & Breakfast oraz hotele o różnym standardzie, często bez kategorii gwiazdkowej.

Strona azjatycka

Strona azjatycka posiada spokojniejsze oblicze. Jeden z nadmorskich bulwarów zachwyci nas niezliczoną ilość herbacianych ogrodów i kafejek. Warto przejść się do Üsküdar, dzielnicy pełnej restauracji, bazarów i meczetów. Po drodze podziwiajmy pałace i urokliwe dzielnice mieszkalne. Strona azjatycka aż roi się od hosteli zróżnicowanej jakości. Jeśli jednak zależy nam na niższej cenie, warto zatrzymać się tu chociażby na jedną czy dwie noce. Turyści pragnący uciec odrobinę od zgiełku panującego po stronie europejskiej mogą też wybrać jeden z kilkugwiazdkowych hoteli w ciągu ulicy Meşrutiyet. Przed wyborem hotelu dobrze jest się przyjrzeć zdjęciom pokojów oraz dokładnej liście udogodnień którą oferują. Mówi się, że turecka skala gwiazdek nadawanych hotelom różni się od tej ogólnoświatowej, a hotel **** standardem odpowiadać będzie raczej temu z trzema gwiazdkami.

Stare Miasto – Sultanahmed

Hotele w osmańskim stylu, położone nierzadko przy brukowanych i cichych uliczkach to kwintesencja noclegów na Starym Mieście i w jego okolicach. Znajdą tu coś dla siebie i starsze pary, i młode małżeństwa z dziećmi, biznesmeni, a nawet backpackerzy o nieco wyższym niż skromny budżecie. Z wielu hoteli zaledwie kilka minut spaceru dzieli nas od świątyni Hagia Sofia, pałacu Topkapi, Błękitnego Meczetu czy Cysterny Bazyliki. To ścisłe centrum daje ogromny komfort podróżowania i zwiedzania. Bazę noclegową tworzą tu głównie hotele o statusie 3 i 4 gwiazdek oraz mnogość hoteli bez kategorii. 

Najlepiej oceniane hotele w: Stambuł

od 161 zł
od 215 zł
od 292 zł

Co podróżni mówią o mieście Stambuł?

9,8
Maniacy historii
9,0
Smakosze
8,4
Podróżujące rodziny
7,3
Miłośnicy natury
7,0
Miłośnicy przygód
Opinie użytkowników (1338)
Динислам Шамбилов
Динислам Шамбилов
11.12.2019

Orientalny smak, chodzi o rozcieńczenie europejskiego baroku, meczety majestatyczne pałace i oczywiście jedzenie, raj dla miłośników słodyczy

Muhammad Junaid  Tayyab
Muhammad Junaid Tayyab
07.12.2019

To połączenie historii i współczesnego życia. Piękna pogoda, cudowni ludzie. Trochę drogie, ale całkowicie tego warte

Sherefa Alhooti
Sherefa Alhooti
02.04.2019

Byłem już kilka razy w Stambule, ale zawsze w grudniu / styczniu i chociaż jest zimno, to jest tak pięknie. Jest tyle historii do odkrycia, zapierająca dech w piersiach natura i niesamowite jedzenie. Warto więc odwiedzić

Caro P
Caro P
26.03.2019

Polecam pobyt w nowej części miasta, ponieważ tam jest życie nocne. Musisz odbyć rejs statkiem po Bosforze,

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Luty; średnia cena noclegu to wówczas 246 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Stambuł to Styczeń, ze średnią ceną 389 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Luty w zeszłym roku wynosiła 318 zł za dobę. To 2% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 328 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Stambuł przewidywana średnia temperatura w miesiącu Luty to 5,9°C/42,6°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 29,3°C/84,7°F. Najchłodniejszy miesiąc to Luty, ze średnią temperaturą 2,7°C/36,9°F.
Lotnisko położone najbliżej: Stambuł to Stambuł Sabiha (SAW) (30,28 km). Inne pobliskie lotniska to: Stambuł (36,12 km)

Zaplanuj podróż do: Turcja