Port of Spain

2 lut 20203 lut 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Port of Spain, jedno z największych miast Trynidadu i Tobago. Pełne pięknych parków, zatok, tropikalnych lasów. Tu możemy spróbować swych sił w sportach wodnych, a także w pełni nacieszyć się bogactwem flory i fauny, które jest głównym atutem wyspy. Jeśli dodamy do tego niezwykłą i zdystansowaną atmosferę, otrzymamy wakacyjną idealną lokalizację!

Noclegi w Port of Spain - gdzie warto się zatrzymać?

Centrum miasta

Centrum miasta wyznaczają dzielnice Woodbrook, St. Clair, Królewskie Ogrody Botaniczne oraz Queen’s Park Savannah, a także park Nelsona Mandeli. W całym tym rejonie wyczuwalny jest doskonały, wakacyjny klimat dla którego niezwykłe tło tworzą wody Zatoki Paria oraz tropikalne lasy. Nieopodal znajduje się Woodford Square, jeden z głównych placów miasta. Z jednej strony pełno jest tu zieleni, urokliwych ławeczek, fontann oraz… okazji do odpoczynku w cieniu drzew. Z drugiej tu ulokowane są najważniejsze miejskie zabudowania, budynki rządowe, gmach parlamentu, biblioteki i gmachy sądów, a także katedra Holy Trinity, Trójcy Świętej. Jeszcze inną ciekawą lokalizacją jest Belmont. To właśnie ona przywodzi na myśl dawne czasy. Pełno jest tu pokolonialnych i relatywnie starych domów. Upodobali ją sobie m.in. artyści i architekci, których skusić musiał urok brukowanych wąskich uliczek. Jeśli do Port of Spain przybyliśmy z dziećmi, z pewnością warto będzie wybrać się do ogrodu zoologicznego Emperor Valley, a jeśli lubimy zakupy, z przyjemnością odwiedzić możemy centrum handlowe Long Circular Mall. Plaża Maracas zapewni nam doskonałe warunki do wakacyjnego lenistwa i długich kąpieli słonecznych. To w końcu Karaiby, wakacyjny raj! 

Centrum miasta i jego dzielnice to doskonała lokalizacja dla każdego turysty, który marzy o cudownym wypoczynku oraz odrobinie zwiedzania. Okoliczna baza noclegowa skupia się na hotelach o statusie 3 oraz 4 gwiazdek. Do wyboru mamy tu również liczne pensjonaty, a także kilka kwater prywatnych.

Chaguaramas

Rejon Chaguaramas oddalony jest od Port of Spain o kilka kilometrów i posiada wiele unikatowych i niezwykłych cech, kuszących turystów z całego świata. Znajdziemy tu wodospady Edith, jaskinię Gasparee, słodki staw Chacachacare, ścieżkę rekreacyjną Macqueripe, a także Park Narodowy Chaguaramas. To właśnie w nim, oprócz wielu unikatowych odmian roślin, spotkać można niezwykłą czerwoną małpę. Tutaj też czekają na nas dzikie plaże, wysepki, tropikalne lasy oraz wprost doskonałe warunki do żeglowania. Trudno o ciekawszą lokalizację dla entuzjastów pięknych miejsc, których głównym atutem jest bogactwo natury. Warto wybrać się tu w pojedynkę, w parze, grupie lub z rodziną, by go doświadczyć. Tutejsza baza noclegowa obejmuje hotele o statusie 3 lub 4 gwiazdek, usytuowane liczne chociażby w pobliskim Diego Martin.

Najlepiej oceniane hotele w: Port of Spain

od 477 zł
od 404 zł
od 695 zł

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Grudzień; średnia cena noclegu to wówczas 354 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Port of Spain to Sierpień, ze średnią ceną 546 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Styczeń w zeszłym roku wynosiła 379 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
Lotnisko położone najbliżej: Port of Spain to Port Of Spain (POS) (19,43 km).

Zaplanuj podróż do: Trynidad i Tobago