Bazylea

29 sty 202030 sty 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Już unikatowe położenie Bazylei sprawia, że samo miasto należy do grupy najbardziej wyjątkowych w Europie. Bliskie sąsiedztwo Niemiec, Francji i Szwajcarii zapewniło jej różnorodność architektoniczną, kulturową oraz niezwykłe bogactwo turystycznych atrakcji. Bazylea słynie też z niezwykłych muzeów, które rozkochają w sztuce nawet najbardziej opornych na piękno. Jest ich tu ponad 50!

Noclegi w Bazylei - gdzie warto się zatrzymać?

Grossbasel - Wielka Bazylea

Grossbasel, czyli Wielka Bazylea to jedna z dwóch głównych części miasta. Położona na zachód od przecinającej miasto rzeki Ren, jest jego większą, bogatszą i uznawaną za bardziej atrakcyjną częścią. Tutaj przede wszystkim znajduje się słynna katedra, której dwie wysokie ażurowe iglice widoczne są już z daleka. Warto też zwrócić uwagę na wielokolorowy dach przyciągający wzrok każdego turysty. W Wielkiej Bazylei znajduje się również niezwykle osobliwa atrakcja Lällekönig – gargulec, który w geście pogardy wytyka język w kierunku… Małej Bazylei. Nieopodal czeka nas również główna ulica handlowa miasta oraz Kunstmuseum, czyli ogromne Muzeum Sztuki – najstarszy tego typu państwowy obiekt na świecie. Skoncentrowana tu rozbudowana baza noclegowa obejmuje głównie hotele. Te bardziej eleganckie i drogie, a przy czym ekskluzywne znajdziemy tuż nad brzegiem Renu, nierzadko w okolicy miejskiego uniwersytetu. Oddalając się od brzegu napotkamy coraz więcej hoteli o statusie 3 i 2 gwiazdek, doskonałych dla turystów indywidualnych i rodzin, dla których priorytetem przy zwiedzaniu jest racjonalna i niższa cena. W poszukiwaniu rozwiązań ekonomicznych backpackerzy i turyści indywidualni często udają się odrobinę na wschód, gdzie nieopodal rzeki przygotowano miejsca w tańszych hostelach.

Kleinbasel - Mała Bazylea

Mała Bazylea uznawana była przez wiele lat za bardziej plebejską i gorszą część miasta. Jedna z tutejszych głównych arterii – Riehenring skupia wzdłuż całej swojej długości wiele hoteli o zróżnicowanej jakości i cenach, oraz wiele prywatnych apartamentów do wynajęcia. Dzielnica poza kilkoma atrakcjami, takimi jak meczet, posiada przede wszystkim Centrum Kongresowe, które kusi licznie przybywających tu przedsiębiorców i biznesmenów. W poszukiwaniu noclegu udają się oni często również w okolice Wettsteinplatz, wokół którego funkcjonuje wiele hoteli o statusie 3 gwiazdek. Kleinbasel można uznać za dzielnicę odrobinę tańszą, wybieraną często również przez studentów, artystów, backpackerów. Na nocleg tutaj powinni skusić się również miłośnicy urokliwych wąskich uliczek i nieco bardziej intymnej atmosfery.

Najlepiej oceniane hotele w: Bazylea

od 652 zł
od 796 zł
od 2 348 zł

Co podróżni mówią o mieście Bazylea?

9,8
Maniacy historii
8,7
Miłośnicy sztuki
8,5
Podróżujące rodziny
7,0
Miłośnicy natury
7,0
Eko-podróżnicy
Opinie użytkowników (48)
Menorca-EuropeDiaries
Menorca-EuropeDiariesBazylea
09.08.2018

Bazylea to idealne połączenie sztuki, historii i kultury. „Stolica kultury Szwajcarii” ma około 40 muzeów, ciekawe historie i wyjątkową lokalizację, dzięki czemu można odwiedzić Niemcy i Francję w kilka minut! Lato to najżywszy czas, aby cieszyć się lokalną kulturą: pływanie w Renie, grillowanie, drinka w jednym z barów nad rzeką lub udział w imprezie na świeżym powietrzu.

Krista Canfield McNish
Krista Canfield McNishSan Francisco
30.01.2016

Bazylea nie zawodzi. Jeśli szukasz niesamowitych posiłków w tym mieście, spróbuj udać się do Kraft Basel lub restauracji Stucki.

Barbara Auer
Barbara AuerSalzburg
30.12.2015

Bazylea jest jednym z najbardziej niesamowitych miast, w których do tej pory byłem. Wybierz się na spacer wzdłuż Renu, a latem możesz w nim pływać z „torbą do pływania”. Istnieje wiele barów i klubów nocnych, a ludzie są bardzo przyjaźni. Absolutnie mi się podobało!

Alea G.
Alea G.Union City
09.09.2017

Basel is gorgeous and has all of the charm you may imagine it would have. I wish I had more time to explore. I've heard there are a lot of great museums there. I was fine just strolling along the Rhine.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 492 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Bazylea to Czerwiec, ze średnią ceną 811 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Styczeń w zeszłym roku wynosiła 587 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Bazylea przewidywana średnia temperatura w miesiącu Styczeń to 2,3°C/36,1°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 26,3°C/79,3°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -1,3°C/29,7°F.
Lotnisko położone najbliżej: Bazylea to Bazylea-Mulhouse-Freiburg (BSL) (5,91 km). Inne pobliskie lotniska to: Miluza (5,91 km) Belfort (44,90 km) Berno (71,75 km) Zurych (72,88 km)

Zaplanuj podróż do: Szwajcaria