San Francisco

25 kwi 201926 kwi 2019

2 gości - 1 pokój

Scott McKenzie śpiewał „Jeśli wybierasz się do San Francisco, upewnij się, że we włosy masz wpięte kwiaty”. Czy faktycznie do dziś miasto jest symbolem wolności? San Francisco to bez wątpienia przestrzeń, różnorodność i wolność właśnie. Jedno z największych miast kraju, oblewane przez wody Oceanu Spokojnego jest punktem obowiązkowym wizyty w Stanach Zjednoczonych. 

Noclegi w San Francisco - gdzie warto się zatrzymać?

Centrum miasta – plac Union Square i Dzielnica Teatralna

Dzielnica Teatralna położona jest w samym centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie placu Union Square, uważanego za jego serce. Niezaprzeczalnie będzie to doskonały wybór dla turystów spragnionych wrażeń kulturalnych oraz bliskości największych atrakcji miasta jednocześnie. Tylko kilka kroków dzieli nas stąd chociażby od American Conservatory Theater czy Moscone Center. Stadion AT&T Park oddalony jest jedynie o 10 minut jazdy, a nieco bliżej znajdziemy Muzeum Sztuki Nowoczesnej San Francisco. Okolice Union Square zapewnią nam bliskość jednej z wizytówek miasta, niezwykle często przedstawianej w filmach. Nieopodal bowiem znajduje się stacja słynnego tramwaju linowego, dzięki któremu możemy podziwiać nie tylko malownicze widoki, ale także dotrzeć w mig do dzielnicy Chinatown czy Fisherman’s Wharf. Każdy, kto odwiedzi San Francisco z dziećmi powinien również zajrzeć do tutejszego Muzeum Kreskówek, a entuzjaści zakupów do licznych butików luksusowych marek.

Okolice Union Square i sama Dzielnica Teatralna obfitują w liczne obiekty noclegowe. Tutejszą bazę tworzą zarówno eleganckie hotele 4-gwiazdkowe, nierzadko o wnętrzach designerskich lub utrzymanych w stylu epoki wiktoriańskiej, a także liczne hotele 2- oraz 3-gwiazdkowe o równie dogodnym położeniu, lecz niższych cenach.

Fisherman’s Wharf – North Point

Fisherman’s Wharf można nazwać dzielnicą-wizytówką miasta i jej prawdziwym „must-see”. Szczególnie cenią ją sobie rodziny oraz wszyscy spragnieni relaksu i… smakowitych owoców morza, których tu nie brakuje. Jej doskonałe położenie oznacza zarówno spokój w pobliżu centrum miasta, a

także bliskość ciekawych dzielnic, takich jak Chinatown czy Dzielnicy Teatralnej. W zaledwie kilka chwil dotrzeć możemy do mostu Golden Gate, widocznego na niemalże każdej pocztówce z tego niezwykłego miasta. Tuż obok niego często przedstawiana jest wyspa Alcatraz i jej słynne więzienie, które również ulokowane jest nieopodal. Dopłyniemy na nią promem, jedną z ulubionych turystycznych atrakcji. Wieczorem z pewnością przyjemnie będzie odwiedzić tutejsze knajpki i restauracje, a rano wybrać się na spacer lub jogging w okolice terenów rekreacyjnych Crissy Field. Jeśli zapragniemy przywieźć z San Francisco pamiątki, tutejsze centra handlowe z pewnością ułatwią nam ich wybór. Podróżujące rodziny nie mogą zapomnieć o Exploratorium oraz muzeum, które znajduje się w przekształconym okręcie podwodnym USS Pampanito.

Dzielnica Fisherman’s Wharf obfituje w liczne atrakcje oraz rozbudowaną bazę hotelową. Co ciekawe ceny są tu nieco niższe, a dostępność hoteli o statusie 2 gwiazdek znacznie wyższa, niż w centrum miasta. Backpackerzy często wybierają motele czy domy wakacyjne lub obiekty typu bed&breakfast. Spragnieni większego komfortu i licznych udogodnień mogą zdecydować się na nocleg w hotelu 4- lub 5-gwiazdkowym.

Najlepiej oceniane hotele w: San Francisco

od 1 115 zł
od 1 652 zł
od 3 324 zł

Co podróżni mówią o mieście San Francisco?

9,8
Smakosze
7,0
Miłośnicy sztuki
7,0
Maniacy historii
6,5
Eko-podróżnicy
6,4
LGBTQ
Opinie użytkowników (2137)
Rodrigo  Soares
Rodrigo Soares
27.03.2019

I love this city! The outdoors is beautiful, there are some very unique places to visit and great restaurants.

Hendra Alfiah
Hendra Alfiah
23.02.2019

Recomended, not too cold in winter, many place too eat and beatifull place to go, watchout for begger / homeless many around the place

Melissa Katherine
Melissa Katherine
09.12.2018

Es una ciudad apta para caminar. No te cansas de recorrer sus calles. Hay mucho lugares por visitar y la tranquilidad que te inspira no tiene precio. Quedé literalmente enamorada de San Francisco

Andrea V
Andrea VLos Angeles
10.10.2018

SF is just one of the best cities out there! Most expensive too, since everyone wants to be there. From sea lions to Chinatown, Golden Gate Park to hundreds of amazing restaurants, there's no shortage of things to here! It's a very walkable city with great public transportation. If you haven't been, go!

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Listopad; średnia cena noclegu to wówczas 736 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: San Francisco to Październik, ze średnią ceną 1 463 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Kwiecień w zeszłym roku wynosiła 1 065 zł za dobę. To 8% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 1 152 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: San Francisco przewidywana średnia temperatura w miesiącu Kwiecień to 13,7°C/56,7°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Wrzesień, ze średnią temperaturą 24,9°C/76,8°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 5,1°C/41,2°F.
Lotnisko położone najbliżej: San Francisco to San Francisco International (SFO) (17,78 km). Inne pobliskie lotniska to: Oakland Metropolitan Oak (18,81 km) Concord (39,82 km) San Jose International (62,91 km)

Zaplanuj podróż do: Stany Zjednoczone