Los Angeles

25 kwi 201926 kwi 2019

2 gości - 1 pokój

Los Angeles skupia wiele kultowych i charakterystycznych dla Stanów Zjednoczonych dzielnic i miejsc - Hollywood, Beverly Hills, Universal Studios czy Disneyland. Praktycznie każda dzielnica miasta ma do zaoferowania fantastyczne atrakcje, a by poznać je wszystkie trzeba by tu spędzić kilka tygodni. By poznać Los Angeles w pigułce, warto skupić się na trzech miejscach i w nich poszukać odpowiadającego nam hotelu lub hostelu – filmowego Hollywood z ogromnym studiem filmowym i gwiazdą Michaela Jacksona, lotniska LAX i całego miasteczka, które tworzą zbudowane wokół niego hotele czy wreszcie Beverly Hills – miasta bogatych, wpływowych i sławnych.

Noclegi w Los Angeles - gdzie warto się zatrzymać?

Hollywood

Fascynatów filmów i amerykańskiego przemysłu filmowego najłatwiej będzie spotkać w Hollywood. Może nawet natkniemy się na jakąś filmową gwiazdę? Po zdjęciu wykonanym na tle słynnego napisu „Hollywood” umieszczonego na wzgórzach kolejnym punktem wyprawy musi być wizyta w Universal Studios, gigantycznym studio filmowym. Pozostaje nam tylko zajrzeć na Hollywood Boulevard i słynną Hall of Fame, gdzie odcisk swojej dłoni złożyły największe światowe gwiazdy, a wśród nich m.in. Michael Jackson czy Bruce Willis. Dalej znajduje się obserwatorium Griffith oraz Los Angeles Zoo. O nocleg nie powinniśmy się martwić, baza noclegowa jest tu doskonale rozwinięta, oferując głównie miejsca w drogich apartamentach i kilkugwiazdkowych hotelach lub – taniej – w motelach o zazwyczaj skromnych warunkach.

Okolice LAX

LAX, czyli międzynarodowy port lotniczy Los Angeles otwarty w 1937 roku jest największym lotniskiem zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Oddalony od centrum miasta o około 25 kilometrów rozwinął własną, doskonałą bazę noclegową, z której niezwykle często korzystają przylatujący do miasta biznesmeni. Budżetowe i skromne motele, bardziej komfortowe hoteliki i hotele ** i *** czy wreszcie wielkie, drogie, ekskluzywne hotele najlepszych światowych sieci przygotowały tu tysiące miejsc dla zmęczonych podróżą przyjezdnych. W końcu sam port corocznie odwiedza kilkadziesiąt milionów ludzi!

Beverly Hills

Miasto Beverly Hills otoczone przez Los Angeles zostało rozsławione przez niezwykle popularny serial „Beverly Hills 90210”. I tak jak w serialu, tak i teraz jest to miasto zamożnych ludzi, a ogrom i przepych ich rezydencji zaskakuje. Na ulicy mijać nas będą najdroższe auta świata, a w nich zamożne damy zmierzające na Rodeo Drive, jedną z najdroższych ulic USA. Czy w tym przepychu i blichtrze znalazło się miejsce na bazę noclegową? Tak, choć należy ona do najdroższych. Hotele 4- i 5-gwiazdkowe z prywatnymi basenami, pięknym widokiem, meblami topowych designerów oraz pokojami zaprojektowanymi przez doskonałych architektów choć trochę przybliżyć nas mogą do mieszkańców miasta. Najczęściej wybierają je zamożni biznesmeni, gwiazdy filmy czy kultury. Tu bez znaczenia jest wiek czy zainteresowania, wyznacznikiem są fundusze. 

Najlepiej oceniane hotele w: Los Angeles

od 508 zł
od 988 zł
od 1 766 zł

Co podróżni mówią o mieście Los Angeles?

9,8
Smakosze
9,3
Miłośnicy przygód
9,1
Miłośnicy nocnego życia
8,3
Miłośnicy sztuki
7,7
Miłośnicy luksusu
Opinie użytkowników (643)
Michael Walsh
Michael WalshLos Angeles
22.03.2019

Howlin jest najlepszym kurczakiem, jakiego kiedykolwiek będziesz mieć. Tak, linia jest do dupy, ale .... radzę sobie z tym. Kurczak nie ma żadnych przypraw, by zabić cię! Poważnie kanapka zmienia życie

Milagros  Sandri
Milagros Sandri
02.03.2019

To jest bardzo słodkie! Sąsiadująca plaża, centrum Santa Monica, Hollywood sława spacer .... wszystko jest bardzo słodkie !!! I bardzo dobrze załatwiony

Hardflyer Hard
Hardflyer Hard
16.04.2019

Los Angeles no es para todos,es una ciudad de contrastes...Es muy emocionante pasear por allí,cualquier cosa puede pasar!!!! me encanta!! es mi ciudad favorita viva Los Santos!!

Maximilian  Rauer
Maximilian Rauer
09.03.2019

The City is awesome and the people are very open to talking with you. It has also many opportunities to go shopping or just sit in a cafe and relax. Finding some restaurants to eat is also not that difficult and at nearly every corner is a Starbucks!!

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Listopad; średnia cena noclegu to wówczas 771 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Los Angeles to Lipiec, ze średnią ceną 1 015 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Kwiecień w zeszłym roku wynosiła 926 zł za dobę. To 2% więcej niż średnia cena za dobę w wysokości 905 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Los Angeles przewidywana średnia temperatura w miesiącu Kwiecień to 16,2°C/61,2°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 24,9°C/76,8°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 8,6°C/47,5°F.
Lotnisko położone najbliżej: Los Angeles to Los Angeles Century City (CCD) (2,66 km). Inne pobliskie lotniska to: Hawthorne (16,34 km) Los Angeles International (19,41 km) Burbank (19,50 km) Long Beach Municipal (27,46 km) Upland Cable (51,55 km)

Zaplanuj podróż do: Stany Zjednoczone